Antwort Kde nahlásit krádež peněženky? Weitere Antworten – Kde nahlásit krádež

Kde nahlásit krádež peněženky?
kontaktujte nejbližší policejní stanici Policie ČR v místě Vašeho bydliště, pobytu apod.: buď telefonicky na lince 158 nebo osobně.Prvním opatřením, které bude třeba udělat, je nahlášení krádeže na policii ČR, aby mohl být doklad zaveden do evidence. Údaje z občanky totiž lze velice snadno zneužít, a to např. k získání úvěru, při koupi zboží na splátky atd. Následně budete muset zajít na obecní úřad s rozšířenou působností.Okamžitě zavolejte do banky a zablokujte všechny karty, protože zloděj nebo osoba, která naši peněženku našla, sice bez znalosti PINu nevybere hotovost, ale snadno provede řadu bezkontaktních transakcí, které nám strhnou peníze z účtu. Zavolejte na infolinku banky nebo zajděte na nejbližší pobočku.

Kde hlasit ztratu penezenky : Ztrátu nebo odcizení dokladu je nutné hned nahlásit:

  1. obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností, v Praze jakémukoliv úřadu městské části 1 až 22,
  2. Policii České republiky,
  3. ministerstvu vnitra, pokud současně žádáte o vydání nového průkazu ve zrychleném režimu,

Kam nahlásit krádež dokladů

Policii České republiky, Ministerstvu vnitra pouze v případě, že současně podáváte žádost o vydání občanského průkazu ve zkrácené lhůtě, zastupitelskému úřadu, pokud jste v zahraničí.

Jak postupovat při krádeží : V případě, že se stanete obětí krádeže, využijte linku 158 a informujte se o další postupu nebo například kde je nejbližší služebna policie. Nedávejte zlodějům zbytečně příležitost, aby Vás okradli.

V případě, že se stanete obětí krádeže, využijte linku 158 a informujte se o další postupu nebo například kde je nejbližší služebna policie. Nedávejte zlodějům zbytečně příležitost, aby Vás okradli.

„Kdokoliv najde občanský průkaz, měl by tento doklad totožnosti odevzdat příslušnému magistrátu nebo obci s rozšířenou působností. Rovněž není vyloučen ani takový postup, že nalezený doklad odevzdá na nejbližší policejní služebnu,“ říká mluvčí policejní prezídia Vlasta Suchánková.

Co dělat s nalezenou peněženkou

Nalezenou věc (batoh, peněženka, kabelka, hotovost, osobní doklady,…) odevzdejte na obecní úřad, na jehož území jste ji našli. Pracovníci úřadu vám vystaví potvrzení, že jste věc předali. Jako nálezce máte právo na odměnu, která činí 10 procent z nalezené věci.Nejjednodušší je ale odevzdat ji obci, na jejímž území jste ji našli. Předejte peněženku na obecní úřad, kde s vámi sepíší záznam nebo potvrzení o převzetí nalezené věci.Když ztratíte peněženku, nebo vám ji ukradnou, měli byste se v první řadě postarat, aby škody nerostly – tedy co nejdřív zablokovat debetní a kreditní karty. Můžete to udělat přes internet, na telefonické lince banky (funguje čtyřiadvacet hodin denně) nebo na pobočce.

Pokud se dopustíš trestného činu krádeže, hrozí ti odnětí svobody až na 2 roky, když ti ale nebylo ještě 18 let, hrozí ti 1 rok. Když způsobíš vysokou škodu, mohou být sazby samozřejmě vyšší. Vyšší trest ale hrozí při loupeži.

Kdy hlasit krádež : Základní podmínkou spáchání trestného činu krádeže je skutečnost, že si pachatel přisvojí cizí věc tím, že se jí zmocní. Kromě toho však musí být splněn alespoň jeden další zákonem stanovený znak (např. že pachatel byl již za krádež v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán, tzv. recidiva).

Co dělat při nalezení peněženky : Nalezenou věc (batoh, peněženka, kabelka, hotovost, osobní doklady,…) odevzdejte na obecní úřad, na jehož území jste ji našli. Pracovníci úřadu vám vystaví potvrzení, že jste věc předali. Jako nálezce máte právo na odměnu, která činí 10 procent z nalezené věci.

Kam nahlasit nalez peněženky

Možná vás napadne, že nejjednodušší je ztracenou peněženku odevzdat na policii. Pokud tak učiníte, měli by vás odkázat na příslušný obecní úřad. Jinak s vámi o nálezu musí sepsat protokol o převzetí věci. Jestliže policie majitele nalezené věci či peněženky nenajde, měla by ji předat na obecním úřadě.

Jejich přehled nejsnáze najdete na internetu: buď na stránkách Portálu územní samosprávy nebo na webu Portálu veřejné správy České republiky.S penězi, které vám zbydou po odečtení pravidelných plateb a spoření, si můžete dělat, co chcete. Koupit si něco hezkého jen tak pro radost, zajít na dobré jídlo, investovat nebo poslat o trochu víc na spoření a zvýšit svou rezervu, když to jde. Věděli jste, že… finanční cíl si stanovuje pouze 41 % Čechů

Co dělat když najdu peníze : Nalezenou věc (batoh, peněženka, kabelka, hotovost, osobní doklady,…) odevzdejte na obecní úřad, na jehož území jste ji našli. Pracovníci úřadu vám vystaví potvrzení, že jste věc předali. Jako nálezce máte právo na odměnu, která činí 10 procent z nalezené věci.