Antwort Kde je v Norsku vidět polární záře? Weitere Antworten – Kde je nejlépe vidět polární záře

Kde je v Norsku vidět polární záře?
Kde je nejlepší vidět polární záři Pásmo neboli zóna polární záře se rozprostírá na území Finska, Švédska, Norska, Islandu, Grónska, Kanady, Aljašky a Ruska mezi 66° a 69° s.Kouzlo aurora borealis lze zpravidla sledovat od září do března, přičemž statisticky největší šance ji spatřit je na začátku podzimu a ke konci jara, a to díky jasné obloze v tomto období.Pokud stejně jako já jdete po polární záři, nejvhodnějším měsícem je září. Doba kolem rovnodennosti je vždy nejvhodnější pro výskyt silných polárních září. Hodně četné jsou i v březnu, ale to je ještě na Lofotech opravdu hodně sněhu!

Kdy je vidět polární záře ve Finsku : Finsko je jedním z nejlepších míst na světě, kde můžete sledovat polární záři. Tuto neuvěřitelnou hru žluté, zelené, růžové a fialové barvy můžete v Laponsku vidět od září do března. Bývá viditelná až 200 dní v roce, takže v zimě každý den.

Kdy je vidět polární záře na Islandu

Polární záři lze na Islandu pozorovat od září do poloviny dubna. Přesto však můžete první světla spatřit už na konci srpna, kdy se dny zkracují a opět se vrací tmavé noci. Foto zachycující první světla Aurory na konci srpna, jen pár minut před půlnocí. V pozadí stále můžete spatřit světlo zapadajícího slunce.

Co je to Aurora Borealis : Latinské označení severní polární záře Aurora Borealis je složeno ze jména římské bohyně úsvitu Aurory a jména řeckého boha studeného severního větru Boreas. Australis v názvu jižní polární záře má původ v římské mytologii, kde Auster je personifikací jižního větru.

Kdy je nejlepší období pro pozorování polární záře V průběhu arktického léta slunce za polárním kruhem nezapadá, tudíž nemůžete polární záři spatřit. Ideální období je v rozmezí začátkem září až koncem dubna pokud se bavíme o Evropě.

Čím je pozorovatel dále od polárního kruhu (blíže k pólu), tím je polární noc delší. V oblasti pólů pak půl roku (179 dnů zcela pod horizontem, a dalších 7 dnů částečně pod horizontem) Slunce nevychází (trvá polární noc) a pak následně půl roku nezapadá (polární den).

Kdy sledovat polární záři v Norsku

Polární záře je celoročním a celodenním jevem, ale lidské oko ji může spatřit pouze během noci. Vzhledem k tomu, že během léta v Norsku noc v temné podobě neexistuje, musíte vyrazit v zimě, resp. na podzim nebo brzy z jara. První měsíc, kdy je malá šance na pozorování, je začátek září, naopak posledním je konec dubna.Kdy jet do Norska

Hlavní letní sezóna je v Norsku od začátku června do konce srpna, z toho největší davy očekávejte v průběhu července. V létě je největší šance na slunné počasí a rozumné teploty. Ale Norsko má co nabídnout v kteroukoliv roční dobu.Polární noc – polární noc nastává v nejsevernějších částech Norska zhruba v polovině listopadu do poloviny ledna a jak už název napovídá je celý den tma, slunce nevyjde nad obzor. Opět je potřeba počítat s tím, že to ovlivní délku dne a noci v celém Norsku a ne jen na severu.

Jakýmsi hlavním turistickým městem pro pozorování polární záře na severní polokouli je norské Tromsø, někdy také nazývané bránou do Arktidy. Dobře viditelná je polární záře na Špicberkách a v Grónsku, lokality cestovatelsky obtížněji dostupné.

Kde v Norsku sledovat polární záři : Norsko (Tromsø, Alta, Špicberky)

V nejsevernějších částech Norska můžeš polární záři pozorovat už od října. Oblíbeným místem je přístavní město Tromsø, kde si můžeš objednat výlet lodí mimo město, což ti zajistí šanci vidět, jak se polární záře jako kouzelné střípky odráží v oceánu.

Kdy je nejlepší navštívit Island : Asi nejvhodnější dobou pro návštěvu Islandu jsou letní měsíce, tedy přibližně od konce května do začátku září, kdy mohou teploty na ostrově přesáhnout až 20°C. V těchto měsících Slunce takřka nezapadá, a po většinu dne je tak islandská krajina zalita denním světlem.

Co znamená cervena polární záře

Červená barva polární záře se objevují, pokud solární částice reagují s kyslíkem ve vyšších nadmořských výškách, obecně ve výšce nad 360 kilometry nad zemí. V této výšce je již nižší koncentrace kyslíku a je "vzrušen" s vyšším kmitočtem nebo vlnovou délkou než nižší atmosféra s větším zastoupením kyslíku.

Polární záře nebo Aurora Borealis (pokud si potrpíš na fancy vědecké názvy), patří mezi ty nejfascinující přírodní jevy, jaké může člověk pozorovat.Polární záře je souhrnný název pro světelné úkazy nastávající ve vysoké atmosféře Země ve výškách od 90 km (v ionosféře – oblast vysoké koncentrace iontů a volných elektronů), někdy zasahující i do výšek několika set kilometrů. Jsou výsledkem poruch v magnetosféře Země způsobených slunečním větrem.

Jak často se vyskytuje polární záře : Polární záře je jev závislý na Sluneční aktivitě, erupcích na Slunci a zemském magnetizmu a to jsou parametry fungující trvale, permanentně, kontinuálně. Tedy i polární záře je kontinuální jev, funguje celoročně jen s rozdílnou mírou její intenzity. Její viditelnost je omezena na noční oblohu a oblohu bez mraků.