Antwort Kde je možné stanovat Moravskoslezském kraji? Weitere Antworten – Kde se dá stanovat zdarma
Naprosto legálně tedy lze v ČR stanovat pouze na místech k tomu určených – v oficiálních kempech. Existují však i výjimky, například v NP Šumava jsou vybudována nouzová nocoviště, kde je za dodržení stanovených podmínek možné přespat i ve stanech.Při stanování (táboření) mimo chráněné oblasti i kempy je tak ve výsledku zásadní poučka taková, že logicky nesmíte tábořit tam, kde to je výslovně zakázáno. Postavit stan naopak v klidu můžete na pozemku, kde vám to dovolí jeho majitel – ať už fyzická nebo právnická osoba, případně obec (stát).Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Jihomoravském kraji
- Camping Vranovská pláž
- Camp Bítov na Vranovské přehradě
- Autokempink Strážnice – odpočinek v srdci jižní Moravy.
- Camp Alpa u Ostrovačic.
- Camping Country Hluboké Mašůvky.
- Kemp Merkur Pasohlávky.
- Autocamping Výr.
- Autokemp Apollo.
Kde se může kempovat : Kde smíte přespat
Začněme tím, kde stanovat nesmíte. V chráněných krajinných oblastech (CHKO) a národních parcích (NP), ve vojenských újezdech a na soukromých pozemcích. Jinak podle rozumného uvážení prakticky kdekoli, kde je vlastníkem stát nebo obec. I tady ale platí výjimky.
Kde se dá stanovat v prirode
V takřka jakémkoliv lese můžete jednu noc přespat (bivakovat pod širákem), pokud po vás ráno nezůstane ani smítečko. Tak praví české zákony. Povolený máte spacák nebo třeba hamaku a některé prameny uvádí i malý stan. Takto můžete přespat v chráněných oblastech a rezervacích (v rámci turistických tras).
Kam na víkend pod stan : Kam do kempu v Česku Vyberte si z oblíbených kempů na Kudy z nudy!
- Autocamp Sedmihorky v Českém ráji.
- Kemp Koupaliště Sloup v Čechách u Radvaneckého rybníka.
- Safari Kemp ve Dvoře Králové
- Camp Žižkov Prague – zelená oáza klidu na Pražačce.
- Camp Bítov na Vranovské přehradě
- Stříbrný rybník – do kempu i za zábavou.
Bivakování žádný český zákon nezakazuje a podle ústavy platí, že co není výslovně zakázáno, to je povoleno. Na celtě ve spacáku tedy můžete přespat, kdekoli se vám zlíbí. Včetně národních parků, přírodních rezervací a dalších chráněných území.
Oheň se nesmí rozdělávat ve vzdálenosti menší než 50 m od lesa. Nesmí se rozdělávat také v blízkosti hořlavých předmětů a zemědělských kultur. Na soukromém pozemku byste měli mít souhlas vlastníka. Samosprávy někdy regulují rozdělávání ohně místní vyhláškou, zvláště v období sucha, kdy hrozí vznik požáru.
Kde stanovat na jižní Moravě
Doporučujeme 10 nejlepších kempů jižní Moravy
- Camping Vranovská pláž (Obec Štítary)
- Kemp U Zápeců (Obec Pasohlávky)
- Eurocamping Bojkovice (Obec Bojkovice)
- Westernové městečko Boskovice (Obec Boskovice)
- Autocamp Výr (Obec Výrovice)
- Kemp u Jezera (Obec Pasohlávky)
- Rekreační středisko Fiola (Obec Mohelno)
Bivakování žádný český zákon nezakazuje a podle ústavy platí, že co není výslovně zakázáno, to je povoleno. Na celtě ve spacáku tedy můžete přespat, kdekoli se vám zlíbí. Včetně národních parků, přírodních rezervací a dalších chráněných území.Volné kempování na státní půdě, na odpočívadlech, na parkovištích a na plážích je zakázáno. Na soukromém pozemku je nutný souhlas majitele.
V takřka jakémkoliv lese můžete jednu noc přespat (bivakovat pod širákem), pokud po vás ráno nezůstane ani smítečko. Tak praví české zákony. Povolený máte spacák nebo třeba hamaku a některé prameny uvádí i malý stan. Takto můžete přespat v chráněných oblastech a rezervacích (v rámci turistických tras).
Co s sebou pod širák : V podstatě jde pouze o základní vybavení na spaní: spacák, karimatka, případně jejich alternativa, jako je například hamaka. Pokud ponesete větší batoh, může se vám hodit i nějaké vybavení na vaření, abyste si ráno mohli ke krásnému výhledu udělat třeba dobrou kávu nebo čaj.
Kam s karavanem po Česku : 7 tipů, kam s karavanem po Česku
- Severní Krkonoše, jak je neznáte.
- Skalní města na Broumovsku.
- Lipno nejen na koupání
- Praha a okolí s karavanem.
- Dolní Morava na severu Moravy.
- Na kole mezi vinařskými stezkami.
- Léčivá lázeňská města.
Jak rozdělávat oheň v přírodě
Základní pravidla: Při rozdělávání ohně v přírodě je nutné v prvé řadě zvolit vhodné místo pro ohniště. To by mělo být vzdáleno nejméně 50 m od okraje lesa a v dostatečné vzdálenosti od budov a vůbec všech věcí, které se mohou vznítit. Pamatujte, že v lese lze rozdělávat oheň jen na vyhrazených místech!
Oheň se nesmí rozdělávat ve vzdálenosti menší než 50 m od lesa. Nesmí se rozdělávat také v blízkosti hořlavých předmětů a zemědělských kultur. Na soukromém pozemku byste měli mít souhlas vlastníka. Samosprávy někdy regulují rozdělávání ohně místní vyhláškou, zvláště v období sucha, kdy hrozí vznik požáru.Doporučujeme 10 nejlepších kempů v jižních Čechách
- Vodácký kemp Kanak (Branná u Vltavy)
- Autokemp Podroužek (Netolice)
- Camp Bezdrev (Hluboká nad Vltavou)
- Camping Olšina Lipno (Lipno)
- Autokemp Jenišov (Horní Planá)
- Autocamp u Pískovny (Suchdol nad Lužnicí)
- Camping Sever (Chlum u Třeboně)
Kde je povoleno bivakování : V takřka jakémkoliv lese můžete jednu noc přespat (bivakovat pod širákem), pokud po vás ráno nezůstane ani smítečko. Tak praví české zákony. Povolený máte spacák nebo třeba hamaku a některé prameny uvádí i malý stan. Takto můžete přespat v chráněných oblastech a rezervacích (v rámci turistických tras).