Antwort Kde žije nosorožec sumaterský? Weitere Antworten – Kde žijí nosorožci

Kde žije nosorožec sumaterský?
Nosorožec tuponosý jižní – Ceratotherium simum simum

výskyt jižní Afrika
biotop travnatá savana s křovinami
potrava traviny
věk více než 40 let
rozměry délka těla 360–380 cm, výška v kohoutku 175–205 cm

Většina dosud žijících jedinců je v Indonésii

Nosorožec sumaterský je nejmenší nosorožec světa a jako jediný z asijských nosorožců má dva rohy. Nosorožci se kdysi toulali po celé Asii až po Indii, jejich počty ale drasticky poklesly v důsledku odlesňování a pytláctví.Naprostá většina nosorožců tuponosých žije v jižní Africe. Vyskytuje se především v přírodních rezervacích. Vyhledává rovinatou travnatou krajinu s dostatkem vody. Při přesunech k napajedlům se pohybuje po stálých vyšlapaných cestách.

Kolik žije na světě nosorožců : století byly počty nosorožců drasticky sníženy na zhruba 70 000 kusů (okolo roku 1960) a na 10 až 15 000 jedinců odhadovaných v roce 1981. Začátkem 90. let počty poklesly pod 2 500 zvířat. Od roku 1996 jejich počet zase pomalu stoupá, v současnosti žije ve volné přírodě 3 100 a v zajetí 240 nosorožců dvourohých.

Kam patří nosorožec

Nosorožec dvourohý (Diceros bicornis), někdy též nosorožec černý, je druh nosorožce, který se přirozeně vyskytuje v jižní a východní Africe. Společně s nosorožcem tuponosým představují jediné zástupce afrických nosorožců, další tři druhy obývají Asii.

Proč pytláci loví nosorožce : Pytláci v Africe mají nejčastěji spadeno na slony a nosorožce, protože nosorožčí rohy i sloní kly mají na černém trhu obrovskou až nepochopitelnou hodnotu. Cena za kilogram nosorožčího rohu se v poslední době (rok 2011) vyšplhala na 60 000 dolarů, což je více jak milion korun.

Nosorožci indičtí jsou většinou samotáři, kteří se ráno a večer vydávají za potravou a po zbytek dne odpočívají. Nejsou příliš vybíraví – jejich jídelníček tvoří různé listy, tráva, různé rostliny a větvičky. Ačkoliv by se mohlo zdát, že svůj roh mají k boji, používají ho k tomuto účelu spíše zřídka.

Žil na pastvinách a savanách. Poslední jedinci ve volné přírodě žili v národním parku Garamba v Demokratické republice Kongo. Od 19. března 2018 už zbývají na světě poslední dva jedinci, samice Najin a Fatu žijící v keňské rezervaci Ol Pejeta.

Proč se loví nosorožci

Nosorožec dvourohý i Nosorožec tuponosý patří mezi kriticky ohrožená africká zvířata. Jsou zabíjeni pytláky zejména kvůli svým rohům. Co je ale neuvěřitelné, je aktuální situace, kdy je možné si zaplatit jeho lov.rhinoceros [raɪˈnɒsərəs or -ˈnɒsrəs]Nosorožec tuponosý severní – Ceratotherium simum cottoni

výskyt vyhuben ve volné přírodě
potrava traviny
věk více než 40 let
rozměry délka těla 360–380 cm, výška v kohoutku 175–205 cm
váha 1600–2400 kg


Roh má sloužit k „ochlazení“, tj. ke snižování horečky, k detoxikaci a proti krvácení (v Asii nikdy nebyl používán jako afrodiziakum, což je omyl šířený v Evropě, a nedávalo by to ani smysl – roh „ochlazuje“, nikoliv „rozpaluje“).

Proč je nosorožec kritický ohrožené zvíře : Nosorožec dvourohý i Nosorožec tuponosý patří mezi kriticky ohrožená africká zvířata. Jsou zabíjeni pytláky zejména kvůli svým rohům. Co je ale neuvěřitelné, je aktuální situace, kdy je možné si zaplatit jeho lov.

Jak dlouho žijí nosorožci : Nosorožci jsou sexuálně aktivní někdy do 30–35 let, dožívají se kolem 40 let.

Čím se živí Nosorožec bílý

Nosorožec tuponosý (Ceratotherium simum, vpravo) má horní pysk rovný a široký, protože jeho hlavní potravou je tráva. Nosorožec dvourohý (Diceros bicornis, vlevo) má na horní pysk špičatý a velmi obratný, jeho potravou jsou listy, které odtrhává z větví.

Rozdrcený roh čili prášek z rohu nosorožce tvoří totiž součást některých lidových léčiv a afrodisiak, například v tradiční čínské medicíně. Nicméně Čína již přistoupila, alespoň oficiálně, k ochraně přírody podle CITES. V jiných zemích se z rohů zase vyřezávají rukojeti tradičních nožů a dýk.Popis. Nosorožec dvourohý měří na výšku kolem 1,3–1,8 m, na délku (od čumáku po zadní část těla) asi 2,8–2,9 m. Váha se typicky pohybuje v rozmezí 800–1350 kg.

Jak říct rohlík anglicky : Rohlík připodobněte ke croissantu nebo bagetě

Ve škole vás pravděpodobně učili slovíčko roll. Zní podobně, dobře se pamatuje, ale když ho zadáte do Googlu a rozkliknete obrázky, český rohlík na vás nevykoukne. O něco lepší překlad je více opisný white bread roll.