Antwort Kam zasadit kopretiny? Weitere Antworten – Kdy se sází Kopretina
Osivo vyséváme od března do června. Rozhodně se vyplatí výsev do pařeniště či výsevních truhlíků, ne přímo do volné půdy. Mladé rostlinky lze podle termínu výsevu vysazovat na stanoviště od května do srpna.Nejlépe se kopretinám bude dařit na slunečném stanovišti s propustnou a výživnou půdou, bohatou na živiny. Stačí zahradní zemina, do které zapracujete kompost. Kopretiny nejsou náročné na zálivku, stačí je zalévat v době většího sucha.Kopretiny vysazujeme na jaře nebo na podzim, a to až do doby, dokud půda nepromrzne, na plně osluněné stanoviště do vlhčí, ale nepřemokřené, propustné zeminy bohaté na živiny. Nejvhodnější je smíchat zem vykopanou z jamky pro osázení s trochou kompostu.
Co s kopretinami na zimu : Kopretiny se pěstují v živné mírně vlhké hlinité půdě zásobené vápnem na plném slunci nebo v polostínu. Protože jsou náchylné na vymrzání, doporučuje se na zimu přikrýt záhon chvojím a zhruba každým třetím rokem rostliny dělit a znovu rozsazovat, aby se otužily.
Co potrebuje Kopretina
Zeminu volíme propustnou, bohatou na živiny, nejlépe zahradní zeminu s přidáním kompostu a případně i kostní moučky, pak budou i bohatě kvést. Kopretiny nepotřebují pravidelnou zálivku, zavlažujeme jen v době většího sucha. Kořeny před vysycháním i před mrazem chráníme mulčovací kůrou.
Jak dlouho roste Kopretina : Krátce vytrvalá (dvouletá až čtyřletá) bylina dorůstající 20–70 cm. Lodyha je vzpřímená nebo vystoupavá, jednoduchá nebo řídce větvená, lysá nebo hustě chlupatá s dlouhými plazivými oddenky a vláknitými kořeny.
Kopretiny nepotřebují pravidelnou zálivku, zavlažujeme jen v době většího sucha. Kořeny před vysycháním i před mrazem chráníme mulčovací kůrou. Druhým až třetím rokem musíme trsy rozdělit a rozsadit, to proto, že by jen omezeně kvetly a mohly by i vyhynout.
Krásně kvetou modřence, šafrány, tulipány, narcisy, hyacinty. Ano, můžete je vysázet i do truhlíků. K nim můžete zasadit sedmikrásky chudobky, macešky nebo pomněnky. Vyzkoušet můžete i primule, ale u těch je to už se snášením mrazíků horší.
Jak zazimovat kopretiny v květináči
Rostlina při přezimování dobře snáší tuzemskou, na světlo skoupou zimu. Jen je potřeba zajistit jí co nejsvětlejší místo s teplotami mezi +6 až + 10 °C a silně omezit zálivku. Obecně platí, že za slunečného počasí kopretiny rychleji nasávají vodu, naopak za tmavé zimy a v předjaří mají spotřebu vody menší.Rozmnožování: Kopretinu lze rozmnožovat semeny nebo dělením trsů na jaře nebo na podzim. Semena lze vysévat přímo do půdy na jaře. Zimní ochrana: V oblastech s chladným klimatem může být vhodné poskytnout kopretině zimní ochranu mulčováním kořenové zóny.Kopretina patří mezi typický luční druh byliny kvetoucí od června do října. Najdeme ji na lukách, svazích, pastvinách, okrajích cest, ve světlých lesích, od nížin až do 2000 metrů nad mořem. Roste v téměř celé Evropě, nevyskytuje se jen v nejsevernějších částech Skandinávského poloostrova a v Asii na východ od Uralu.
Půda by měla být propustná, výživná a bohatá na živiny. Rostlina není příliš náročná na zálivku, stačí ji zalévat v době většího sucha. Je nutné každý druhý až třetí rok rozdělit a rozsadit rostliny, aby nezačaly vymrzat.
Čím hnojit kopretiny : K následnému přihnojování je vhodné použít hnojivo pro kvetoucí balkonové rostliny, podporující květní násadu.
Co zasadit do truhlíků k Muškátům : Truhlíky by měly být samozavlažovací. Je proto dobré pěstovat je s rostlinami, které je nejen zajímavě tvarově nebo barevně doplňují, ale které také k růstu a kvetení potřebují podobné podmínky. Jsou to například aksamitníky, krásnoočka, ostálky, dvouzubce, gerbery, dvoutvárky nebo libory (lantany).
Co k Muškátům do truhlíku
S čím kombinovat muškáty
Zkuste použít kombinaci muškátů (Pelargonium), šalvěje (Salvia), cínie (Zinnia), železníky (Verbena) a begónie (Begonia) v barvách červená, oranžová, které symbolizují oheň a lásku. Jako doplňky použijte konvice na zalévání stejné barvy a jiné nádoby a květináče, svíčky, deky.
Do květináče můžete vysadit letničky, trvalky, malé keříčky i zakrslé stromky. Pro takové pěstování máte k dispozici jehličnaté i listnaté stromky a keře, a také široký výběr trvalek a letniček. Zajímavou možností mohou být sloupovité ovocné stromky.Chryzantéma může přezimovat na světlém místě do jara, je ale potřeba zajistit teplotu kolem 5 – 8oC. Místnost by neměla být vlhká a zaléváme jen občasně. Takto zaopatřená vydrží chryzantéma do jara, kdy ji počátkem dubna umístíme na teplejší místo (kolem 12 oC) a navýšíme i přísun vody.
Kolik Okvetnich listku má kopretina : Kopretina polní na obrázku má obvykle 13 okvětních lístků a kopretina žlutá, která patří mezi zahradní květiny, má většinou lístků 21. Do květin, jejichž počet korunních plátků odpovídá Fibonacciho číslům, se často řadí i sedmikrásky.