Antwort Kam vysadit begonie? Weitere Antworten – Jak pěstovat begonie doma
Zálivka a hnojení begonií
Begonie mají rády vlhkou půdu, ale nesnáší přemokření. Zalévejte je pravidelně, vždy v okamžiku, kdy povrch substrátu začne vysychat. Begonie mají rády vlhko, takže při zálivce se nebojte polít i listy, aby se zvýšila celková vlhkost a kolem rostlin se utvořilo vhodné vlhké mikroklima.Jedná-li se o Begonia tuberhybrida (hlíznaté velkokvěté), tak doporučuji vysadit 3, max. 4 rostliny. V případě Begonia semperflorens, které jsou menší, můžete vysadit 5 až 6 rostlin.Všechny skupiny hlíznatých begónií bez ohledu na to, zda se pěstují ve volné půdě nebo v nádobách, vyžadují pohostinné stanoviště a lehkou, propustnou, kyselou půdu s dostatečnou zásobou humusu. Během vegetace nesnášejí ani krátkodobé přeschnutí. Snáze tolerují zcela zastíněné stanoviště než sluneční polohu.
Kdy vysadit ven begonie : Jak sázet begónie
Zakoupené hlízy vysazujte koncem zimy až začátkem jara do rašelinového substrátu s podílem písku asi 5 cm pod povrch, když vyraší, zeminu přisypte. Ven je vysazujte až v polovině května, když už nehrozí mrazy. Nesnášejí sucho a přílišné teplo. V oblibě mají vysokou vzdušnou vlhkost.
Jak zasadit cibulky begonií
Hlízy begonií se vysazují v únoru či březnu do mělkých nádob a uchovávají v místnosti s teplotou 15–20 °C. Před výsadbou se doporučuje je několik hodin máčet ve vlažné vodě. Naklíčené hlízy se přesazují do nádob s rašelinou.
Co potrebuje begonie : Begónie pěstování
- Světlo: Begonie potřebují světlé, ale nepřímé sluneční světlo.
- Teplota: Většina begonií preferuje teplotu mezi 18-24 °C během dne a mírnější teploty v noci.
- Zalévání: Zalévejte begonie pravidelně, ale nedovolte, aby substrát byl přemokřený.
- Vlhkost: Begonie mohou prosperovat při vyšší vzdušné vlhkosti.
Od druhé poloviny dubna můžete přímo do záhonu vysévat ředkvičky, kopr, hrách, bob, ředkev, mrkev, řepu, libeček, celer, petržel či pastinák. Tip pro případ malé zahrádky: Nemáte-li dostatek prostoru na záhonech, můžete si kopr (jakož i další bylinky) vypěstovat i v květináči či truhlíku.
Na venkovní stanoviště je vysaďte až tehdy, kdy budete mít jistotu, že teplota neklesne pod bod mrazu. Begonie proto patří do venkovního truhlíku či do okrasného záhonu až po 20. květnu.
Co potřebují begonie
Při pěstování begonií myslete na to, že substrát kolem rostliny nesmí nikdy vyschnout. Jednou za dva týdny begonie rovněž přihnojte. Použijte plné hnojivo, které podpoří jejich kvetení.Během dubna a května rostliny s balem vysaďte ve vzdálenosti 20-25 cm, bujně rostoucí kultivary i 30 cm a více od sebe. Substrát volíme obdobný pouze s tím rozdílem, že použijeme více kompostové zeminy. Begónie se nejčastěji vysazují do květináčů, balkónových nádob na terasy, ale i do volné půdy.Jaké květiny na horký balkon
Hodně slunce mají v oblibě skalničky, sukulenty, petúnie (Petunia), muškáty (Pelargonium), vitálka (Sanvitalia), osteospermum (Osteospermum) i šruchy (Portulaca). Můžete pěstovat i voňavé bylinky, okrasné trávy, citrusy, rozchodníky (Sedum).
Hlízy begonií se vysazují v únoru či březnu do mělkých nádob a uchovávají v místnosti s teplotou 15–20 °C. Před výsadbou se doporučuje je několik hodin máčet ve vlažné vodě.
Jak zasadit hlízy begonie : Povrch nádob naplněných substrátem lehce urovnáme a hlízy vysazujeme do mírných dolíků na vzdálenost 10 až 15 cm. K okrajům hlíz potom nahrneme zeminu tak, že z hlízy bude viditelné jen místo po opadu loňské nadzemní části a odkud začnou rašit listy i letos.
Co k Muškátům do truhlíku : S čím kombinovat muškáty
Zkuste použít kombinaci muškátů (Pelargonium), šalvěje (Salvia), cínie (Zinnia), železníky (Verbena) a begónie (Begonia) v barvách červená, oranžová, které symbolizují oheň a lásku. Jako doplňky použijte konvice na zalévání stejné barvy a jiné nádoby a květináče, svíčky, deky.
Co zasadit do truhlíku na jaře
Sázejte cibuloviny
Krásně kvetou modřence, šafrány, tulipány, narcisy, hyacinty. Ano, můžete je vysázet i do truhlíků. K nim můžete zasadit sedmikrásky chudobky, macešky nebo pomněnky. Vyzkoušet můžete i primule, ale u těch je to už se snášením mrazíků horší.
Povrch nádob naplněných substrátem lehce urovnáme a hlízy vysazujeme do mírných dolíků na vzdálenost 10 až 15 cm. K okrajům hlíz potom nahrneme zeminu tak, že z hlízy bude viditelné jen místo po opadu loňské nadzemní části a odkud začnou rašit listy i letos.Hlízy vyrýváme s balem, abychom je nepoškodili. Jednotlivé vyryté hlízy skládáme vedle sebe do truhlíku či do lísky, které pak přeneseme na místo s teplotou kolem 18 °C, třeba pod parapet do skleníku, do prádelny nebo na jiné vhodné stanoviště. Hlízy nezaléváme, nepotřebují ani světlo.
Jak dlouho vydrží begonie : Hlíznaté begonie, jako jedny z mála balkonových rostlin, obvykle bohatě kvetou i koncem září, což jim vydrží až do prvních mrazíků.