Antwort Kam s utěrkami v kuchyni? Weitere Antworten – Kam s utěrkami

Kam s utěrkami v kuchyni?
Nejjednodušší je připevnit držák na ručníky na zadní stranu dveří skříňky. Většina lidí volí tu pod umyvadlem, protože je pak držák pohodlně umístěn tam, kde ručníky potřebujete nejčastěji. Další možností je využít výsuvnou tyč, která se na utěrky a ručníky přímo vyrábí.Pokud máte čistě bílé bavlněné utěrky, můžete je prát až na 90°C. Ovšem pro běžnou údržbu zcela postačí program na 60°C, zejména pro barevné utěrky. Sušte je na přímém slunci nebo v sušičce, žehlení je jen na vašem rozhodnutí. Rozlučte se včas.Šuplíky a skříňky bývají kamenem úrazu

Organizace v kuchyni se ale týká i dalšího náčiní, ke kterému patří například talíře, mísy, hrníčky nebo skleničky. Skladování nádobí by mělo být přehledné, potřeby by měly být umístěné v dobré dostupnosti, nejlépe v horních skříňkách, kde na ně kdykoliv snadno dosáhnete.

Kam umistit v kuchyni talíře : Záleží samozřejmě na tom, kolik místa skříňka nabízí. Klasické rozmístění talířů, hrnků, sklenic a dóz v horní skříňce. Na police skříněk pod pracovní plochou zpravidla stavíme hrnce, ukládáme na ně pánve, pod dřez schováme čisticí prostředky.

Jak často prát utěrky

Jak často prát: Utěrky. Stejně jako vlhké ručníky i utěrky jsou časovanou bombou a hrozbou pro naše zdraví. Optimální doba pro výměnu se pohybuje v rozmezí tří až pěti dnů v případě, že je utěrka použita pouze na dosušení umytého nádobí.

Kam dát hrnce : Zaprvé, nádobí lze do kuchyňské skříňky uložit tak, že menší hrnce naskládáte do větších. K uložení nádobí můžete také využít troubu. Mnoho hospodyněk používá mezipatro, volně stojící skříňku na chodbě nebo na balkoně. Tato možnost je vhodná, pokud potřebujete uložit kuchyňské náčiní, které používáte jen zřídka.

Šetrnější je namočit flekaté utěrky do lavoru či kýble s horkou vodou, ve které jsme rozmíchali hrnek prášku na praní, dvě lžíce sody a 2 lžíce oleje. Poslední přísada zní možná trochu nelogicky, ale olej k sobě dobře váže nečistoty. Když pak utěrky propláchnete a vyperete na 40 – 60°C, mastné nijak nebudou.

Potraviny skladujte efektivně

O patro výš uskladněte v dřevěných či plastových bedýnkách ty druhy ovoce a zeleniny, které nepotřebují být v ledničce. Jsou to například jablka, hrušky, banány či lilek s dýní. Do dalšího patra umístěte nejrůznější nádoby na oleje a octy, dózy na rýži a luštěniny či mouku.

Jak ukládat pánve

Využijte ochranné proložky! Protože zejména teflonové a keramické pánve mají povrchy náchylnější k poškození, nikdy byste neměli pánve skladovat vrstvením do sebe. Pokud máte možnost, zavěste je volně na háčky do prostoru.Sklo místo obkladů do kuchyně

Sklo je po obkladech druhým nejoblíbenějším materiálem pro použití na zdi v kuchyni. Mléčný vzhled zajistí v kuchyni neutrální povrch, použití barevného skla nebo skla s potiskem vnáší do kuchyně zajímavé efekty a zrcadlové sklo opticky zvětšuje prostor a osvětluje místnost.Možná si říkáte, že po osušce i ručníku saháte, když jste čistí. Bohužel ale ne všechny nečistoty zůstanou v umyvadle či sprše, mnoho z nich končí právě v ručnících. Proto je vhodné měnit osušku na tělo každé tři dny, ručník na ruce dvakrát týdně a ten na obličej pak raději po každém použití.

Bílé utěrky lze prát i na 95 °C (většinou není ani potřeba). Barevné perte na 40–60 °C. Vždy si ale prohlédněte štítek, který vás o péči přesně informuje. K vyprání stačí běžný prací prostředek.

Jak skladovat Panvicky : Kde skladovat hrnce a pánve Abyste předešli opotřebení při skladování pánví, využijte stojany na pánve a držáky na pokličky, díky nimž prodloužíte životnost nádobí.

Jak uložit poklice : Dají se zde přidělat nejrůznější úchyty, do kterých pokličky pohodlně zavěsíte. Řešením mohou být i obyčejné háčky na ručníky, které stojí pár korun, přitom skvěle poslouží. Na zadní stranu dvířek lze přišroubovat i speciální drátěný stojan na poklice, který koupíte například v domácích potřebách.

Jak vyprat utěrky z mikrovlákna

Vždy je perte samostatně a na nižší teplotu (40 °C). Zvolte prací program na jemné prádlo nebo syntetiku. Použijte speciální tekutý prací prostředek určený na mikrovláknové utěrky, pokud nemáte, doporučujeme prací přípravek určený na funkční prádlo. Nepoužívejte mýdlo, prací prášek ani aviváž.

Šetrnější je namočit flekaté utěrky do lavoru či kýble s horkou vodou, ve které jsme rozmíchali hrnek prášku na praní, dvě lžíce sody a 2 lžíce oleje. Poslední přísada zní možná trochu nelogicky, ale olej k sobě dobře váže nečistoty. Když pak utěrky propláchnete a vyperete na 40 – 60°C, mastné nijak nebudou.Téměř všem potravinám nejlépe svědčí uzavřené nádoby. Mohou být ze skla, z kvalitního plastu nebo z nerezové oceli. Vyhněte se materiálům, které mohou vstřebat aroma potravin nebo jej naopak uvolnit. Praktické jsou nádoby, do kterých je vidět.

Co mít ve spíži : Co mít doma vždy v zásobě

  • Luštěniny – čočka, hrách, cizrna, fazole a semínka na klíčení
  • Ořechy – základ tvoří mandle, kešu, lískové a vlašské oříšky.
  • Ovoce a zelenina – sušené, ale i lyofilizované!
  • Rýže, těstoviny, ovesné vločky a kvalitní granola.
  • Ořechová másla – existují i jiná, než jen arašídové!