Antwort Kam psát deník? Weitere Antworten – Kam si psát deník
Deník je místem, kde můžete psát o čemkoli, co si přejete. Možná znáte pořekadlo, že papír snese všechno. Můžete sdílet své radosti, starosti, sny, pochybnosti nebo vzpomínky. Je to soukromé místo, které je pouze vaše a můžete v něm být naprosto autentičtí.Při psaní o minulosti se držte dvou zásad: pište co nejupřímněji o tom, co jste zažili, a snažte se dát své vzpomínky do kontextu. To vám pomůže se na věci podívat z jiné perspektivy. Během psaní o minulosti doporučuji psát v třetí osobě. Deníkovat můžete i za účelem vytváření své vysněné budoucnosti.Psaní deníku je nástroj, díky kterému ze sebe dostáváme nával emocí a starostí. Úplně se jich nezbavíme, ale zprostředkuje nám odstup a třeba i lepší řešení. Pokud jste své niterní pocity doposud nesvěřili ani deníku, nic se nebojte. Nikdy není pozdě začít.
Jak si psát deník vděčnosti : Jak vést deník vděčnosti Deník nebo zápisník vděčnosti by měl obsahovat: datum, prostor na poznámku – do poznámky si můžete zapisovat, komu jste dnes prospěli, kdo pomohl vám, co bylo dnes krásné, za co se můžete pochválit i co vám udělalo radost.
Kam si schovat deník
Pokud si nevíte rady, kam deníček schovat, dám vám pár tipů: můžete si ho schovat pod polštář, zamknout do skříně nebo dát mezi knihy do knihovničky. Já osobně ho mám zamčený v šuplíku. Ale záleží to jen na vás.
Jak si psát motivační deník : Jak si psát motivační deník
- Deník, který se vám bude líbit. Základním a nejdůležitějším bodem považujeme vzhled deníku.
- Zapište si cíle. Co by nemělo ve vašem deníku chybět
- Hledejte pozitiva. Každý večer si k deníku sedněte a zapište si alespoň jedno pozitivum, které se vám za den stalo.
- Zdobte si ho.
- Plánujte.
Hlavně během prvních schůzek je důležité najít správné téma, aby se dívka nenudila. Holky si rády povídají o svých koníčcích, jaké poslouchají kapely, na čem byly naposledy v kině nebo kam se chystají na víkend. Pokud vás zrovna nic nenapadá, nepropadejte panice. Rozhlédněte se kolem sebe a stočte téma tím směrem.
Jak si zapisovat
Myšlenku si zapište nejpozději v té chvíli, kdy Vás napadne, že ji nesmíte zapomenout. Jen tak zabráníte případnému zapadnutí nápadu. Zapisujte si věci týkající se práce i osobního života. Zapisujte si klidně úplně všechno (seznam na nákup, pracovní úkoly i to, že chcete večer umýt nádobí).
Co si nakreslit do deníku
Do deníku můžete psát i kreslit nebo využít pestré škály nálepek a štítků. Vhod přijdou také inspirativní myšlenky známých osobností o cestování i mapy světa, Evropy a České republiky.Nebo si chce jen utřídit myšlenky a cítit se líp. Jedno jde s druhým a potvrzuje to i věda. Je prokázáno, že pravidelné psaní do deníku funguje terapeuticky třeba u lidí s úzkostnou poruchou. Navíc redukuje stres, a dokonce může urychlit rekonvalescenci po zranění.Jak vděčnost praktikovat
- Založte si deník nebo sklenici vděčnosti. Nejrozšířenější a také ve studiích nejčastěji zkoumanou formou praktikování vděčnosti je journaling – tj.
- Všímejte si maličkostí
- Sdílejte vděčnost s ostatními.
- Udělejte si z vděčnosti rituál.
V šabloně si stačí vyznačit datum a každý den začít se třemi věcmi, za které jste v ten den vděční. Můžete napsat obecné myšlenky, jako například: Jsem vděčný/á za slunečný den. Jsem vděčný/á za rodinu a dobré vztahy s přáteli. Denní vděčnost můžete vyjádřit i konkrétněji: Jsem vděčný/á za kreativní setkání s přáteli.
Kde schovat věci : Mohou to být například skříně, šuplíky, komody nebo boxy. Zavřené úložné prostory jsou ideální pro věci, které chcete udržet v pořádku a pryč z dohledu. Například můžete schovat své oblečení, boty, kabely, dokumenty nebo nářadí do skříně nebo šuplíku pod postelí, pod schody nebo za zrcadlem.
Jak si zapisovat do diáře : 6 tipů, jak si diář vytuníte podle svého gusta
- Z plánování si udělejte rituál. Zvlášť pokud jste v diářování nováčci, stanovte si čas, kdy se plánování budete věnovat.
- Pište konkrétní body.
- Vybarvujte, zvýrazňujte.
- Nepište každou maličkost.
- Vyzrajte na nepříjemné úkoly.
- Doplňujte stránky a seznamy podle svého.
Jak si vytvořit motivaci
Jak se motivovat
- Poznejte sami sebe a stanovte si své cíle.
- Vymyslete plán, jak cílů dosáhnout.
- Jděte si za svými cíli.
- Připravte se na překážky.
- Nikdy se nevzdávejte.
- Obklopte se pozitivními lidmi.
- Srovnávejte se jen jediným způsobem.
- Sledujte svůj pokrok.
Na co se ptát holky Otázky pro holku
- Čím jsi chtěla být, když jsi byla malá
- Jaké je tvoje nejoblíbenější …
- Kdybys mohla žít kdekoliv, kde by to bylo
- Co tě inspiruje/motivuje
- Co je pro tebe v životě důležité
- Kdybys vyhrála x milionů, co bys s nimi udělala
- Jaké máš sny
- Co nejvtipnějšího se ti kdy stalo
Vyberte jí takový, který využije s vámi nebo s partou kamarádek. Dárkem pro akční holky může být paintball či kurz potápění, pro ty kreativní zase tvoření ve výtvarné dílně. Mezi super dárky pro teenagerky určitě patří i lístky do kina či na koncert.
Jak se vypsat z pocitů : Pět způsobů, jak zastavit černé myšlenky a dostat je z hlavy
- Mluvte o svých problémech. Většina lidí se negativním myšlenkám brání tak, že se snaží na ně nemyslet, nemluvit o nich, nerozebírat je.
- Sepište své negativní myšlenky.
- Soustřeďte se na to dobré
- Rozptylte se něčím.
- Praktikujte „mindfulness“