Antwort Kam odnest hračky? Weitere Antworten – Kam se starými hrackami

Kam odnest hračky?
Pokud takové věci doma máte a nechcete je vyhazovat mezi směsný komunální odpad, můžete využít této nové služby sběrných středisek odpadu. Uděláte tak další krok na cestě správným směrem v oblasti životního prostředí a navíc podpoříte dobrou věc.Charita, azylové domy, červený kříž

Lepší možností, kam hračky donést, je darovat je místní charitě, červenému kříži či azylovému domu pro matky s dětmi. Plyšové hračky lze navíc vložit i do kontejnerů na textil, o kterých jsem psala v předchozím článku.Dětské oblečení a hračky mohou pomoci a udělat radost například v azylových domech pro matky s dětmi nebo na komunitních centrech pro rodiny s dětmi, pánské a dámské využijeme zase v azylových domech pro muže a ženy. Mimo jiné přijímáme např. přikrývky, polštáře, povlečení, deky, nádobí, hygienické prostředky.

Kam s plyšovými hračkami : Plyšové hračky můžeme vytřídit v tašce do kontejnerů na textil – v tomto případě platí pro odkládání hraček stejný pravidla jako pro textil. A jaký pravidlo u třídění vždycky platí Řídit se samolepkama na konkrétní nádobě na odpad.

Jak se zbavit starych hraček

Nyní se jich mohou zbavit ekologičtější cestou, než je vyhození do popelnice. Americký výrobce hraček Mattel jim od nich uleví recyklací. Zahajuje pilotní program s názvem Mattel PlayBack, jehož cílem je získat materiál ze starých hraček a znovu jej použít.

Kam dát věci po dětech : Můžete zkusit například darovat do dětských domovů, výchovných a diagnostických ústavů, nebo do ústavů pro děti se zdravotním postižením. Výbornou variantou jsou pak například i nejrůznější nadace či charitativní organizace, které mají velmi dobře zmapováno, kde oblečení pomůže nejvíce.

Rozšiřujte současné hračky

  1. Nakupujte tak, abyste rozšiřovali současné hračky, které tak budou mít více a více využití.
  2. Máte Lego, ze kterého jde postavit jen pár věcí
  3. Dokupujte po menších krabičkách nebo kreativních sadách, uvidíte, že děti se více zabaví a na úložný prostor nevzniká žádný další nárok.


Nejen hračky, ale i použité dětské oblečení můžete věnovat Českému červenému kříži nebo dobročinným organizacím ve vašem okolí. Své dary můžete vložit do kontejnerů nebo je přinést na sběrná místa či darovat do sbírky pořádané charitou. S Armádou spásy se můžete dopředu dohodnout na předání věcí.

Jak darovat oblečení

Kam s tím Doporučení záleží na tom, odkud jste: nejlepší je vyhledat nejbližší charitní zařízení a zeptat se jich, zda konkrétní pomoc nepotřebují. Oblečení určitě uvítají v tzv. charitních šatnících, také existují sběrné kontejnery (kromě charitních i od Diakonie Broumov).Můžete zkusit například darovat do dětských domovů, výchovných a diagnostických ústavů, nebo do ústavů pro děti se zdravotním postižením. Výbornou variantou jsou pak například i nejrůznější nadace či charitativní organizace, které mají velmi dobře zmapováno, kde oblečení pomůže nejvíce.Darujte je do knihovny hraček, aby se z nich mohly těšit i další děti a hračky neskončily zakopnuté pod postelí či na skládce. Jsme vždy vděční za darované hračky, pokud jsou v dobrém stavu, funkční a nemají chybějící nebo rozbité kousky.

Využijte proto průhledné krabice jako úložiště hraček, aby děti vždy věděly, jaka zábava je čeká. A tak přesně uvidí, ve kterém boxu se nachází lego, a kde najdou barevné fixy. Uložte oblíbené plyšové hračky vašich dětí do jednoho z našich trendy drátěných košů. Takhle to bude vypadat opravdu hezky.

Jak dezinfikovat hračky : Doporučujeme vám přidat do praní 80 ml Dezinfekce na prádlo Sanytol. Přidání této dávky do dávkovače na aviváž zajistí, aby byly hračky dezinfikovány, protože přípravek zničí 99,9 % bakterií, virů a plísní. Zvolte obvyklý cyklus praní (minimálně při 20 °C).

Co s hrackami : Pokud i vy patříte mezi domácnosti, které mají až moc hraček, je dobré je protřídit. Děti nemají být zavalené mnoha podněty a vy budete také lépe dýchat, když jich nebudete denně tolik přešlapovat. Ty staré a rozbité vhoďte do správné popelnice.

Kam darovat věci pro děti

Kam s tím Doporučení záleží na tom, odkud jste: nejlepší je vyhledat nejbližší charitní zařízení a zeptat se jich, zda konkrétní pomoc nepotřebují. Oblečení určitě uvítají v tzv. charitních šatnících, také existují sběrné kontejnery (kromě charitních i od Diakonie Broumov).

Za optimální počet hraček, které by dítě mělo mít v jeden okamžik k dispozici, lze považovat asi 6 až 8 kusů hraček či aktivit. Neznamená to ale, že byste jich doma neměli mít víc.Darovat můžete nejen krev, ale také její složky – zejména krevní plazmu. Tuto žlutou transparentní tekutinu lze v určitém množství získat oddělením z odebrané plné krve. Člověk se však může rozhodnout darovat jenom plasmu, a to prostřednictvím procedury zvané plazmaferéza.

Co dělat se starým oblečením : Staré oblečení, které už něco zažilo, můžete vyhodit do speciálního kontejneru na textil. Z těchto kontejnerů se oblečení protřídí a následně poputuje například na charitu, do second handů nebo se zrecykluje. Oblečení, které dáváte do kontejnerů, by mělo být vždy suché, čisté a zabalené v tašce nebo pytli.