Antwort Kam nalít prací gel AEG? Weitere Antworten – Kam se dává do pračky prací gel

Kam nalít prací gel AEG?
Zatímco sypký prášek dávkujeme jen do násypky, tekutý gel můžeme nalít rovněž do násypky, ale i přímo do bubnu pračky. Základní rozdíl tkví v tom, jak rychle a dobře se rozpouštějí. Prášek se více osvědčí při praní na vyšších teplotách (40 ° C a více), kdy od něj vyžadujeme dobrou prací sílu.Dvě čárky pod kruhem znamenají velmi mírný proces. Symbol “F” v kruhu znamená profesionální chemické čištění v uhlovodících (destilační rozmezí mezi 150 °C a 210 °C, bod vzplanutí mezi 38 °C a 70 °C) Žádná čárka pod kruhem znamená normální proces. Jedna čárka pod kruhem znamená mírný proces.Aviváž by se měla odsát ze zásuvky na prací prostředek do bubnu. Tyto kanály mohou být ucpané. Zprůchodníte je propláchnutím a vyčištěním vlažnou vodou a kartáčem. Pokud je zásuvka na prací prostředek na začátku programu otevřená, aviváž stéká přímo do bubnu, zatímco se napouští voda.

Kolik se dává Praciho gelů do pračky : Prací gel dávkujte do přihrádky pračky určené pro prací prostředek v poměru 10 ml koncentrátu na každých 4 kg prádla.

Jak dávkovat gel na praní

U pracích gelů je dávka v rozsahu od 70 ml do 110 ml (podle stupně znečištění a koncentrace účinné látky). Dodržujte také typ pracího prostředku na určité materiály. Vlnu perte jen v prostředcích na vlnu. Stejně tak byste neměli dlouhodobě prát tmavé prádlo prostředkem na bílé.

Jak prát s pracím gelem : Prací gel zachovává zářivé barvy prádla

Nejlépe fungují v případě, že perete jen mírně znečištěné prádlo, případně prádlo z jemných materiálů, které by bělicí prostředky v pracím prášku mohly poškodit. Protože prací gely bělidla neobsahují, hodí se pro praní barevného a černého prádla!

Jde o vaničku = praní, trojúhelník = bělení, čtverec = sušení, žehličku = žehlení, kolečko = profesionální čištění v čistírně a chemické čištění. Pokud si koupíme obyčejné bavlněné tričko, cedulku většinou ani nečteme.

Aviváž se nedoporučuje používat pro praní ručníků, osušek a funkčního prádla. Rovněž nepotěší ani alergiky a osoby s citlivou pokožkou.

Kam se dává Sypky prací prášek

Sypké prací prášky se dávkují přímo do přihrádky, přičemž tekuté prací prostředky se dávkují do dávkovače a dávají se přímo do bubnu navrch prádla. V případě gelových kapslí stačí vložit požadovaný počet kapslí pod prádlo do bubnu pračky; tablety naopak do přihrádky na prací prostředek.U pracích gelů je dávka v rozsahu od 70 ml do 110 ml (podle stupně znečištění a koncentrace účinné látky). Dodržujte také typ pracího prostředku na určité materiály. Vlnu perte jen v prostředcích na vlnu. Stejně tak byste neměli dlouhodobě prát tmavé prádlo prostředkem na bílé.Gely mají rychlou rozpustnost, a proto se hodí na praní při krátkých programech. Gel je lepší na barevné „jednodenní“, tedy minimálně špinavé prádlo, nebo prádlo ze speciálních materiálů. Praní pomocí gelu nepotřebuje vysokou teplotu, jsou tedy šetrnější a mají i o něco větší schopnost odstranit mastné skvrny.

Sypké prací prášky se dávkují přímo do přihrádky, přičemž tekuté prací prostředky se dávkují do dávkovače a dávají se přímo do bubnu navrch prádla. V případě gelových kapslí stačí vložit požadovaný počet kapslí pod prádlo do bubnu pračky; tablety naopak do přihrádky na prací prostředek.

Co je lepší gel nebo prášek na praní : Gel má v tomto směru velkou výhodu i při ručním praní či kratších programech. Působí totiž okamžitě od startu praní, a proto dosahuje vysoké účinnosti. Na zašlé skvrny a silně zašpiněné prádlo je účinnější zase sypký prášek. Jeho složení navíc mnohdy účinněji bojuje se skvrnami od kávy, čaje či vína.

Na jaký program prát : Program a teplota praní

Dnešní pračky jsou velmi účinné, proto pro běžné denní praní stačí teploty na 30 či 40 °C a úměrná dávka pracího prostředku. Nízká teplota však nezvládne odstranit viry a bakterie, takže třeba spodní prádlo, ložní prádlo, utěrky nebo ručníky perte tzv. na šedesát, tedy ne pod 60 °C.

Co znamená P na oblečení

4. Značky praní pro chemické čištění prádla. Chemické čistění symbolizuje kruh, ve kterém naleznete písmena A, F nebo P. Písmena představují typy rozpouštědel tak, jak se používají v čistírnách.

Po konzultaci se servisním technikem nám nebylo doporučeno toto čištění provádět, jelikož může dojít k poškození těsnící gumy a dalších pryžových a gumových částí vlivem kyseliny octové. Výměna těsnící gumy pak dle modelu a značky pračky vychází od 2500 Kč více. Za nás dáváme tedy čištění pračky octem palec dolů!Používáte příliš pracího prášku

První příčinou, proč prádlo z pračky nevoní, je nadměrné používání pracího prášku. Pokud jste si mysleli, že pokud dáte do bubnu více prášku, tak se prádlo lépe vypere, jste hluboce na omylu. Zvlášť nízké programy na 30 a 40 stupňů jsou schopné zpracovat jen určité množství prášku.

Kam s pracím práškem : KAM S PRACÍM PROSTŘEDKEM

Občas můžete mít pochybnosti, zda vložit prací přípravek do přihrádky pračky, nebo ho dát rovnou do bubnu. Klasické prášky se dávkují do přihrádky. Pokud vaše pračka nabízí možnost dávkovat tam i tekutý přípravek, můžete to udělat – jinak ho dejte v odměrce přímo do bubnu.