Antwort Kam nahlásit změnu jména po svatbě? Weitere Antworten – Kde vsude hlasit změnu jména po svatbě
Na finančním úřadě změnu naštěstí hlásit nemusíte, pracovníci si ji z registru zjistí sami. Na úřadě české/okresní správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) můžete informaci o změně údajů podat písemně.Kde všude nahlásit změnu příjmení po svatbě
- Občanský průkaz.
- Řidičský průkaz.
- Pas.
- Technický průkaz a osvědčení o registraci vozidla (malý TP)
- Správy sociálního zabezpečení
- Finanční úřad.
- Živnostenský úřad.
- Katastr nemovitostí
Po sňatku se již nevydává zelené potvrzení na změnu údajů. Pouze se ustřihne roh občanského průkazu. Občan má povinnost zažádat si o nový OP do 15 dnů od změny. Platnost OP skončí uplynutím 45 dnů ode dne uzavření manželství (změna příjmení) nebo změny rodinného stavu (pokud je v OP uveden).
Co delat po zmene jména : Mezi základní doklady, které byste měli po svatbě a změně příjmení vyměnit, patří občanský průkaz, řidičák a cestovní pas. Pro novou občanku nebo pas přitom nemusíte na úřad v místě trvalého bydliště – žádost lze podat na jakémkoli městském úřadě s rozšířenou působností (v Praze na úřadě libovolné městské části).
Kolik stojí změna jména
Za povolení změny příjmení hanlivého, výstředního, směšného, cizojazyčného nebo na dřívější příjmení činí správní poplatek 100,-Kč, za změnu jména nebo příjmení v ostatních případech zaplatí žadatel poplatek 1000,-Kč.
Co je potreba ke zmene příjmení dítěte : K písemné žádosti je třeba doložit: rodný list, popř. oddací list žadatele nebo rodný list nezletilého dítěte. jde-li o osobu rozvedenou, doklad o rozvodu manželství, jde-li o osobu ovdovělou, úmrtní list.
200,- Kč povolení změny příjmení cizojazyčného nebo na dřívější příjmení ….. 300,- Kč povolení změny jména nebo příjmení v ostatních případech ….. 3.000,- Kč
Změna příjmení po svatbě
Novomanželka přijme manželovo příjmení – stále nejčastější, manželovo příjmení pak automaticky nesou i děti v manželství narozené. Obvyklé bývá i přechýlení mužského jména přidáním typické koncovky -ová/-á, je však možné zůstat u nepřechýlené verze, a to nejen u jmen cizího původu.
Co se mění po svatbě
Seznam co zařídit po svatbě
Občanský průkaz | do 15 pracovních dnů od obdržení oddacího listu je nutné zažádat o nový OP |
---|---|
Živnostenský úřad | nutné nahlášení do 15 dnů |
ČSSZ | není nutné hlásit – pro jistotu tam ale zavolejte |
Finanční úřad | není nutné hlásit – pro jistotu tam ale zavolejte |
Katastrální úřad | nutné nahlásit změnu jména |
Příslušný matriční úřad je povinen rozhodnout ve věci do 30 dnů od zahájení řízení; ve zvlášť složitých případech rozhodne nejdéle do 60 dnů.Pokud matriční úřad v ČR žádosti vyhoví, je výsledkem řízení nový rodný/oddací list s uvedením, že žena používá od data vyhovění žádosti příjmení v mužském tvaru. Na základě tohoto oddacího listu pak může žadatelka podat na našem úřadu žádost o nový cestovní na příjmení bez koncovky -ová.
Za povolení změny příjmení hanlivého, výstředního, směšného, cizojazyčného nebo na dřívější příjmení činí správní poplatek 100,-Kč, za změnu jména nebo příjmení v ostatních případech zaplatí žadatel poplatek 1000,-Kč.
Kolik stojí změnit si příjmení : Za povolení změny příjmení hanlivého, výstředního, směšného, cizojazyčného nebo na dřívější příjmení činí správní poplatek 100,-Kč, za změnu jména nebo příjmení v ostatních případech zaplatí žadatel poplatek 1000,-Kč.