Antwort Kam jít s psychickymi problemy? Weitere Antworten – Kam volat když mám psychické problémy

Kam jít s psychickymi problemy?
ADRESÁŘ POMOCI (telefonní informační a krizové linky a online pomoc v České republice)

  • Linka bezpečí (Sdružení Linky bezpečí): 116 111 (nonstop), ZDARMA.
  • Linka pro rodinu a školu (Cesta z krize): 116 000 (nonstop), ZDARMA.
  • Linka první psychické pomoci (Cesta z krize): 116 123 (nonstop), ZDARMA.

Klinický psycholog pomáhá s diagnostikou a léčbou psychicky nemocných, může poskytovat poradenství nebo se věnovat terapii. Psychoterapeut – může jít o psychiatra, psychologa nebo absolventa příbuzného oboru, který získal terapeutické vzdělání na jednom z akreditovaných institutů.Napoví vám následující výčet příznaků, které mohou být důvodem k návštěvě odborníka.

  1. Potíže se spánkem.
  2. Snížený zájem o věci, které vás dříve bavily.
  3. Všechno vás rozčiluje.
  4. Jste zaplaveni hanbou a pocity viny.
  5. Vaše chutě se výrazně změnily.
  6. Pociťujete nadměrnou únavu.
  7. Neschopnost se soustředit.

Kdy mám jít k psychiatrovi : A kdy určitě máme vyhledat psychiatra Na odborníka je třeba obracet se co nejdříve, pokud již potíže narušují schopnosti běžného fungování v zaměstnání, v rodině apod. A urgentně vždy, pokud to „nelze vydržet“, nespavost trvá několik dní, jste unavení a nesoustředění nebo začnete mít myšlenky na sebevraždu.

Jak se projevuje psychické zhroucení

Mezi nejčastější příznaky, které jsou typické pro psychický kolaps, patří:

  1. problémy se spánkem.
  2. podrážděnost.
  3. nadměrná únava.
  4. potíže se soustředěním.
  5. apatie.
  6. výkyvy nálad.
  7. přejídání se nebo naopak nechutenství

Jak si najít psychologa zdarma : Hledáte pomoc

  1. Linka bezpečí (pro děti, mládež a studující do 26 let) 116 111 linkabezpeci.cz.
  2. Linka pro rodinu a školu. (pro dospělé, kteří mají starost o dítě) 116 000 linkaztracenedite.cz.
  3. Linka první psychické pomoci. (pro dospělé od 18 let) 116 123 linkapsychickepomoci.cz.

Linka první psychické pomoci – 116 123 (dospělí v krizi, nonstop, zdarma). Linka bezpečí – 116 111 (děti, mládež a studující do 26 let, nonstop, zdarma). Dětské krizové centrum – 241 484 149 nebo 777 715 215 (děti nebo jejich rodiče, pokud si nevědí rady, jak s dětmi o nastalé situaci mluvit).

Mezi hlavní příznaky patří chronický pocit psychické únavy a tělesné nemohoucnosti, přehnaná sebekritika a snížená sebeúcta, podrážděnost, negativismus, bolesti hlavy, trávicí obtíže, úbytek či přírůstek váhy, poruchy spánku či zkrácený dech.

Co dělat se špatnou psychikou

Jak a kde se na psychologa/psychiatra obrátit

  • Linka první psychické pomoci – tel. 116 123 (nonstop), ZDARMA.
  • Linka důvěry Centra krizové intervence – tel. 284 016 666 (nonstop)

Mezi druhotné příznaky patří poruchy spánku a chuti k jídlu, neklid a tělesné zpomalení, únava a ztráta energie, pocity bezcennosti či viny, neschopnost soustředění a rozhodování, myšlenky na smrt nebo sebevraždu.Psychologa nebo psychiatra je v případě osobních problémů dobré navštívit tehdy, když Vám nějaký problém začíná výrazněji omezovat život. I v případě, že Vám život omezuje samotné přemýšlení o problému. Některé problémy mají navíc tendenci uzavírat se do kruhu.

Psychická únava se projevuje jinak. Vnímáme ji jako pocity totálního vyčerpání, kdy se špatně soustředíme, jsme ospalí, malátní, dochází ke zhoršení paměti a nechce se nám vůbec do ničeho. Můžeme mít potíže se spánkem, dostaví se změny nálad a nechuť k jakékoli činnosti.

Jak se pozná trauma : Příznaky

  1. Neschopnost odreagovat se.
  2. Pocity bezmoci, smutku.
  3. Podráženost.
  4. Strach, úzkost.
  5. Šok, odmítnutí, neuvěření situace.
  6. Změna nálady.
  7. Zlost.

Kdy je psycholog hrazen pojišťovnou : Aby mohla být psychologická péče proplácena zdravotní pojišťovnou, měla by existovat k této péči relevantní indikace. Trochu zjednodušeně to znamená, že by měl mít člověk opravdové potíže, nikoli psychologa vyhledat „jen“ z důvodu osobnostního růstu. Podle toho, co píšete, tento předpoklad splňujete.

Kdy je třeba navštívit psychologa

„Čas na psychoterapii je, když se už delší dobu probouzíte s pocitem marnosti, nespokojenosti. Čas na psychoterapii je, když přemýšlíte, proč vám váš vztah opět nevyšel. Když máte vztek, smutek, prázdnotu, strach, nespokojenost – různé stavy, které vás obtěžují a pro které nemáte vysvětlení.

Psychologa nebo psychiatra je v případě osobních problémů dobré navštívit tehdy, když Vám nějaký problém začíná výrazněji omezovat život. I v případě, že Vám život omezuje samotné přemýšlení o problému. Některé problémy mají navíc tendenci uzavírat se do kruhu.Příznaky, které psychické vyčerpání provází

U nemocného je snížena aktivita, nemá o nic zájem a vše se jeví jako nemožné. Je unaven po psychické i fyzické stránce, není schopen správně vykonávat svou práci a nemá chuť věnovat se svým koníčkům.

Jak se projevuje špatná psychika : Podrážděnost. Pocity, že se nemůžete dostatečně nadechnout. Trávicí problémy – zácpa, průjem. Potíže se soustředěním.