Antwort Kam hlasit ztratu penezenky? Weitere Antworten – Kde hlasit ztratu penezenky
Ztrátu nebo odcizení dokladu je nutné hned nahlásit:
- obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností, v Praze jakémukoliv úřadu městské části 1 až 22,
- Policii České republiky,
- ministerstvu vnitra, pokud současně žádáte o vydání nového průkazu ve zrychleném režimu,
Okamžitě zavolejte do banky a zablokujte všechny karty, protože zloděj nebo osoba, která naši peněženku našla, sice bez znalosti PINu nevybere hotovost, ale snadno provede řadu bezkontaktních transakcí, které nám strhnou peníze z účtu. Zavolejte na infolinku banky nebo zajděte na nejbližší pobočku.Pokud doklad ztratíte, nahlaste to úřadu, který vám dokument vydal. Podobně se zachovejte také pokud jste nálezcem dokumentů. V takovém případě můžete doklady odevzdat na jakémkoliv obvodním oddělení policie České republiky.
Co dělat když ztratím doklady : neprodleně ohlásit ztrátu nebo odcizení občanského průkazu: kterémukoliv obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností (tj. tam, kde se vydávají občanské průkazy), v Praze kterémukoliv úřadu městské části Praha 1 až 22, ztrátu nebo odcizení občanského průkazu lze ohlásit také Policii České republiky.
Co dělat když nemůžu najít pas
Nejdůležitější tedy je nepanikařit a ztrátu dokladů ohlásit – v Česku příslušnému úřadu nebo policii, v zahraničí místní policii – a pak s příslušnými úřady řešit vydání dokladů nových. Bez občanky v ČR a bez cestovních dokladů v zahraničí se neobejdete a navíc jste povinni situaci řešit.
Jak najít ztracenou peněženku : Hero Tag of AlzaGuard je šikovné příslušenství, díky němuž budete vždy znát polohu svého batohu, peněženky, klíčů či kteréhokoli jiného předmětu. Není samospasný, ale když už tu věc ztratíte, snadněji ji najdete. Čip je snadno připevnitelný kamkoliv a odolný vůči vlivům přírody.
Kolik zaplatíte
Za vydání duplikátu matričního dokladu zaplatíte 300 Kč. Platební údaje vám poskytne matriční úřad, který bude duplikát dokladu vydávat.
Za ohlášení ztráty nebo odcizení občanského průkazu se správní poplatek nevybírá. Budete platit správní poplatek za vydání nového občanského průkazu za průkaz poškozený, zničený, ztracený nebo odcizený ve výši 200,- Kč.
Kde nahlásit ztratu pasu
Povinností občana je neprodleně nahlásit tuto skutečnost:
- na kterémkoli úřadu příslušném k jeho vydání nebo matričním úřadu,
- na nejbližším útvaru Policie ČR,
- na Ministerstvu vnitra v Praze, pokud současně požádá o vydání cestovního pasu,
- na zastupitelském úřadu v zahraničí.
Kolik budete platit
Správní poplatek činí 600 Kč, u občana mladšího 15 let 100 Kč. Tyto správní poplatky zaplatíte při podání žádosti. Za převzetí cestovního pasu zaplatíte správní poplatek 100 Kč, pokud převezmete cestovní pas vydaný ve lhůtě 30 dnů u jiného úřadu, než jste podal žádost o jeho vydání.Ztracené a odcizené doklady jsou vedeny v informačním systému evidence občanských průkazů. Číslo občanského průkazu a datum ztráty nebo odcizení je vedeno též na webových stránkách Ministerstva vnitra v databázi neplatných dokladů.
Pokud ušpiníte peněženku jen běžnou nečistotou, postačí vám při čištění pouhý hadřík namočený ve vlažné vodě, vlhčený ubrousek, případně speciální přípravek na čištění kůže. Úplně zapomeňte na čistění pod tekoucí vodou. Peněženka může vodu nasáknout, udělat fleky, změnit tvar a po vyschnutí zapáchat.
Co se stane když ztratím rodný list : Při ztrátě matričního dokladu může matriční úřad na žádost vydat jeho stejnopis (duplikát). Kromě matričních dokladů může příslušný matriční úřad vydat na žádost také doslovný výpis z matričních knih. Doslovný výpis z matriční knihy obsahuje všechny údaje zapsané v matriční knize v původním i pozměněném znění.
Co dělat v případě ztráty rodného listu : Co udělat v případě ztráty rodného listu Dostavit se na pracoviště matriky podle místa narození. Na tomto pracovišti Vám bude vydán druhopis – duplikát dokumentu při předložení občanského průkazu. Za vyhotovení druhopisu Vám bude účtován správní poplatek ve výši 300,- Kč.
Jaká je pokuta za ztrátu pasu
Sankce. Pokud držitel neprodleně neohlásí zničení, ztrátu nebo odcizení cestovního dokladu, dopustí se přestupku, za který lze uložit pokutu do 10 000 Kč.
Ztrátu/odcizení/poškození/zničení/možné zneužití občanského průkazu můžete nahlásit kterémukoliv obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností také elektronicky.na nejbližším útvaru Policie ČR, na Ministerstvu vnitra v Praze, pokud současně požádá o vydání cestovního pasu, na zastupitelském úřadu v zahraničí.
Kolik stojí nová Obcanka při ztrate : Za ohlášení ztráty nebo odcizení občanského průkazu se správní poplatek nevybírá. Budete platit správní poplatek za vydání nového občanského průkazu za průkaz poškozený, zničený, ztracený nebo odcizený ve výši 200,- Kč.