Antwort Jakou zimu vydrží andulky? Weitere Antworten – Jak zazimovat andulky

Jakou zimu vydrží andulky?
Při nízkých teplotách je ale nutné voliéru zazimovat a potáhnout ji materiálem s dobrými termoizolačními vlastnostmi, který i dostatečně propouští světlo, vhodné jsou například polykarbonátové desky. Do voliéry na zimu pořiďte i silnější bidýlka, aby si ptáci mohli schovat nohy před mrazem pod peří.Andulky můžete chovat i ve venkovní voliéře. Jsou velice přizpůsobivé, snesou teploty až do – 10 °C. Také u voliéry dbejte na to, aby se v ní nedržela vlhkost, nestála v průvanu nebo na prudkém slunci. Venkovní voliéra by měla mít i dřevěnou budku, do které se budou andulky schovávat a ve kterých budou i hnízdit.Vím od kamaráda, který je chová, že mladá andulka je schopná sama přežít asi týden až dva po vylétnutí z budky, tedy ve věku pěti až šesti týdnů.

S kým se snese andulka : Většině papoušků nevadí soužití s dalšími jedinci téhož druhu, musí však mít dostatek životního prostoru a místo, kam si zalézt pro případ šarvátek. Chovat různé druhy papoušků pohromadě je ovšem složitější. Nejlépe se jeví mírumilovné andulky, korely, papoušci mniší, pyrurové nebo lorikulové.

Kde spí andulka

Ujistěte se, že bude mít vaše andulka v kleci pohodlí a bude mít dostatek klidu na spánek. Andulky totiž v průměru spí 10–12 hodin denně. Zároveň by ale měla být klec tam, kde bude mít dostatečný kontakt s lidmi a bude moct pozorovat dění ve svém okolí.

Čím krmit andulky v zimě : Chcete své ptáky krmit různorodě Dopřejte jim i sušený hmyz, naklíčené zrní nebo je naučte jíst ovoce a zeleninu. Mezi klasičtější ptačí krmení pak patří senegalské proso nebo třeba slunečnice.

Jednou denně vyměňte vodu, která by měla být nejlépe pitná (i když andulce nijak zvlášť neuškodí ani voda užitková).

Andulka či agapornis nevydrží bez potravy déle než 24 hodin. Žako nebo ara sice může hladovět pár dní, ale pak zeslábne a umírá i on. Pokud je váš papoušek zvyklý dostávat čerstvé větve stromů, nezralé klasy trav a obilí, ovoce, bobule, listy pampelišek a jiné přírodní pochoutky, může venku přežívat relativně dlouho.

Co andulky miluji

Z ovocných plodů andulkám chutnají jahody, dužniny pomerančů, oloupaná jablíčka, hrozny, rajčata, hrušky nebo višně… Všechny tyto druhy ovoce jsou pro andulky vhodné. Můžete jim také dát ostružiny, meruňky, ananas, banán, kiwi a mango.Andulky lze chovat jak v bytě, tak venku. Můžete zvolit chov jedné andulky, ale spokojenější budou alespoň dvě andulky různého nebo stejného pohlaví. Velikost klece přizpůsobte počtu chovaných ptáků. Obecně platí, že by andulka měla v kleci alespoň částečně roztáhnout křídla.Křik je přirozený způsob komunikace papoušků. Nese se na velké vzdálenosti a umožňuje jim najít jeden druhého v hustých korunách stromů. Papoušek může křikem vítat východ slunce, varovat nás před domnělým nebezpečím, sdělovat svoji radost nebo nás informovat, ve kterém pokoji se nachází.

Chování, které popisuješ u své andulky, určitě není normální. Samotný třes není příznakem konkrétního onemocnění. Nepíšeš, kde máš umístěnou klec. Je důležité, aby byla na klidném místě, kde je stálá teplota a hlavně není průvan – na to jsou andulky hodně citlivé a mohou se třást zimou.

Jaké ovoce nesmí andulka : BROSKEV JE PRO PAPOUŠKY VLNKOVANÉ JEDOVATÁ – STEJNĚ JAKO AVOKÁDO. DÁVEJTE POZOR I NA JINÉ JEDOVATÉ ROSTLINY!!! Během zimy a v době, kdy ptáci mění peří nebo vychovávají mladé, potřebují výživnější stravu. Rádi si dají pšeničné klíčky, oves nebo slunečnicová semínka.

Jak poznat že je andulka smutna : Ptáci mohou trpět mírnými obtížemi v podobě nachlazení, nadměrného pelichání nebo napadení parazity. Pokud je vaše andulka nachlazená, poznáte to podle častého kýchání, výtoku z nozder a zanícených očí.

Co andulka nesmí jíst

Z ovoce a zeleniny vybírejte např. banán, okurku, salát, meruňky, rybíz, jablko, mrkev, salát nebo hrozny. Pozor si ale u ovoce i zeleniny dejte na pecičky a jadérka, také se vyhněte fazolím, rebarboře, nedávejte jim ani stonky z rajčat nebo houby.

Stáří andulky poznáte podle ozobí a podle kroužku na duhovce. Ozobí je u mladého zvířete světle zbarvené. Kruh duhovky je sotva viditelný nebo zcela chybí, proto se oko jeví téměř černé. U dospělých andulek je však kroužek duhovky zřetelně viditelný.Jedním z typických onemocnění, se kterým se potýká velké množství andulek je nachlazení. Nemocná andulka v takovém případě může kýchat, pelichat nebo projevovat nezájem o své okolí. Častým projevem nachlazení je také problém s dechem, který se dá dobře pozorovat ve chvílích, kdy necháte andulku létat mimo klec.

Proč andulka ztrácí peří : Nevhodné prostředí

malá klec, nevhodná teplota, prach) propadají stresu, díky kterému může také dojít ke škubání peří. V některých případech si ptáci na škubaní mohou navyknout, a pak je následná léčba obtížná. Proto i když ptákovi poskytneme veškeru péči, tak ne vždy dojde k nápravě tohoto zlozvyku.