Antwort Jakou zeminu pro Hebe? Weitere Antworten – Kam zasadit HEBE

Jakou zeminu pro Hebe?
Dobře zvládá i znečištěné prostředí, takže je ideálním keřem do města a průmyslových oblastí. Co se týče stanoviště, nejlepší je vybrat slunné až polostinné místo. Zemina by měla být dobře propustná, rostlině příliš nesvědčí stát v podmáčené hlíně.V červnu na koncích větviček vykvétají bambulky droboučkých, bílých kvítků. Jedná se o nízký, polštářovitě se rozrůstající druh, jež není nutné stříhat, ale lze jej mírně tvarovat – nejraději zjara po mrazech. Pokud byste nechtěli přijít o květy, zastřihněte jej po odkvětu v červenci.Jak řezat hebe

Stačí je vysadit do půdy se stimulátorem zakořenění a řízky umístit do pařáku. Drobnější druhy lze rozmnožovat i dělením trsů. Hebe můžeme vysazovat do skalek, jako solitéry, do skupinové výsadby keřů, některé druhy i jako živé ploty. Rostliny lze pěstovat i v nádobách.

Co je to HEBE : Hebe neboli česky rozrazilec je okrasný velmi hustý keř, který původně pochází z Nového Zélandu. Zatímco u protinožců dosahuje výšky stromu, u nás se dorůstá 30 až 50 cm. Proto se hodí na trvalkové záhony, skalky, vřesoviště či do truhlíků. Vysadit ho můžete na místa, kam obvykle dáváte cypřišovité jehličnany.

Kam zasadit Mahon

Mahonie dobře roste v polostínu i stínu, podmínkou je však nepřemokřená půda. Jako nenáročná dřevina snáší i suchá a na živiny chudá místa, bohatě odnožuje a vytváří poměrně hustý keř. Při vyholování je možné výhony mahonu seříznout až na polovinu – dřevina spolehlivě obráží, při hlubším řezu ale může méně kvést.

Kam zasadit Vajgelii : Jak pěstovat vajgélii

Vyžadují mírně vlhkou, živnou a dobře propustnou půdu hlinitého typu. Je vhodné ji pěstovat na slunném až polostinném stanovišti. Pokud bychom se rozhodli pro množení keře, činíme tak dřevitými řízky zasazenými přímo ven do půdy.

Šeřík se proto stříhá jen těsně po odkvětu, kdy se odstraňují odkvetlá květenství, hlubší řez se pak v případě potřeby provádí během října, přičemž se ale neořezává celý keř najednou, ale jen jeho části. Celý keř takto postupně ořežeme během několika let.

Nejlepší doba pro stříhání je na jaře po odkvětu, když se keř obnovuje po zimním období. Můžete také provádět lehké úpravy tvaru během léta, pokud je to potřeba. Použití vhodných nástrojů: Pro stříhání hlohyně použijte ostré a čisté zahradní nůžky nebo sekačku na živý plot.

Jak množit pryšec

Euphorbie lze množit listovými řízky. List odřízněte v jeho nejužší části ostrým nožem, nechejte zaschnout a poté ho zasaďte do suchého substrátu. Substrát pak pravidelně zvlhčujte, aby rostlina pustila kořeny.Pro řízkování keřů si zakoupíme substrát určený pro řízkování. Řízky do něj zapíchneme, zalijeme a nádobu s řízkem zakryjeme čirým plastovým sáčkem, použít též lze pro více nádob s malými řízky plastové miniskleníčky, využít lze též množírnu či pařeniště, pozor však na přímé slunce.Roste středně rychle a pro pěkný tvar vřele doporučujeme ideálně každoroční řez. Mahónie snese téměř vše, ale opravdu krásná bude ve vlhké půdě a lehkém polostínu. Pro nejlepší stav keře je ideální celoroční zamulčování a takto zvládá i plné slunce, kde bude mít nejbohatší habitus.

Po odkvětu odstřihneme koncové růžice listů těsně nad nejbližším nižším párem listů na stonku. Pokud chceme, aby keře byly hustší, nůžkami s dlouhou rukojetí sestřihneme větve hlouběji, až ke spodním postranním větvím.

Jak daleko od sebe sázet vajgélie : Pokud chcete, aby svah hezky kvetl, můžete na něj použít levandule, perovskie, mochyně nebo tavolníky japonské či vajgélie. Doporučuji sázet rostliny ve skupinách po 10 kusech ve vzdálenosti podle velikosti rostlin cca 30–50 cm od sebe tak, aby rostliny do 3–5 let srostly do sebe.

Jak tvarovat Vajgelii : Pokud byste chtěli vajgélii tvarovat, nejvhodnější řez je okamžitě po odkvětu, kdy odstraníte větve, které kvetly, o cca dvě třetiny, čímž podpoříte rašení nových letorostů, jež pokvetou bohatě v další sezóně. Navíc tak docílíte čistšího keře, který nemá zaschlé semeníky, jež kazí vzhled keře zejména v době kvetení.

Jakou zeminu pro šeřík

Jak pěstovat šeřík

Substrát – šeříky si vystačí s klasickým zahradním substrátem s neutrálním pH, nemají zvláštní požadavky. Zálivka – ani na zálivku nejsou tyto keře náročné. Intenzivně zaléváme zejména mladé keře po výsadbě. V dalších letech doplňujeme vláhu zejména v horkých letních dnech a obdobích sucha.

Šeřík Mayerův (Syringa mayeri) ´Palibin´ má úhledný tvar, bohatě kvete a příjemně voní. Dorůstá do výšky 1,2 metru a do jeho přirozeně upraveného tvaru není třeba řezem nijak výrazně zasahovat. Roste poměrně pomalu, na záhonech se velmi dobře kombinuje právě s drobnými cibulovinami a jarními trvalkami.Plody se v kuchyni neuplatňují, ačkoli nejsou jedovaté. Poslouží naopak ptákům, kterým navíc stále olistěný keř poskytuje vynikající úkryt, proto je hlohyně cenná ekologicky. Roste však poměrně zvolna, asi 40 cm za rok.

Jak tvarovat Hlohyni : Řez: Hlohyně je keř vhodný pro řez a tvarování. Můžete ji stříhat po odkvětu na jaře, abyste udrželi požadovaný tvar a hustotu rostliny. Pamatujte však, že květy a plody se vytvářejí na loňském dřevu, takže nepřeřezávejte příliš hluboko a neodstraňujte všechny výhony.