Antwort Jakou teplotu snesou begonie? Weitere Antworten – Kolik stupňů snesou begonie
Begónie – Jak pěstovat Begónie. Hlízy begónií si již od začátku března můžeme nechat naklíčit při teplotě 15-20ºC v tmavé místnosti.Hlízy begonií určené k zazimování vyndávejte ze zeminy ideálně koncem října. Najdete je těsně pod povrchem, proto dejte pozor, abyste je nepoškodili. I když už v tomto případě nemusíte přímo řešit jak pěstovat begonie, hlízy této rostliny očistěte od zeminy a odstraňte z nich zbytky stonku a kořenů.S blížícím se podzimem omezte zálivku a před prvními mrazy seřízněte listy a stonky. Hlízy pak můžete vykopat a nechat přezimovat v suchu a temnu. Begonie s kořenovým systémem lze taktéž vykopat a na zimu přenést domů.
Kdy se dávají ven begonie : Zakoupené hlízy vysazujte koncem zimy až začátkem jara do rašelinového substrátu s podílem písku asi 5 cm pod povrch, když vyraší, zeminu přisypte. Ven je vysazujte až v polovině května, když už nehrozí mrazy. Nesnášejí sucho a přílišné teplo. V oblibě mají vysokou vzdušnou vlhkost.
Kdy probudit begonie
Aby hlíznaté begonie (Begonia) kvetly včas, musíte je v únoru předpěstovat. Rozhodněte, zda vypěstujete kultivary vzpřímené, převislé, s jakou velikostí květu, a podle uvedeného návodu se pusťte do první ze tří fází předpěstování hlíz.
Jak často zalévat begonie : Zalévání: Zalévejte begonie pravidelně, ale nedovolte, aby substrát byl přemokřený. Nedovolte, aby kořeny byly dlouhodobě v záplavě. Nechte substrát na povrchu mírně uschnout mezi zaléváním. Vlhkost: Begonie mohou prosperovat při vyšší vzdušné vlhkosti.
Ukládání hlíz ke spánku
Jednotlivé vyryté hlízy skládáme vedle sebe do truhlíku či do lísky, které pak přeneseme na místo s teplotou kolem 18 °C, třeba pod parapet do skleníku, do prádelny nebo na jiné vhodné stanoviště.
Po dalších dvou až čtyřech týdnech budou rostlinky silnější, a tak je opatrně přesadíme do samostatných květináčků, kelímků nebo rovnou truhlíků. Jako substrát poslouží kvalitní kompost vylehčený perlitem nebo substrát pro balkonové rostliny. Ven můžeme petúnie umístit až v polovině května, kdy už nehrozí mrazíky.
Kdy můžu dát kytky ven
Středomořské druhy se vyndávají ven, když noční teploty neklesají pod 3 °C. Neuděláte chybu, pokud s tím ještě pár dnů počkáte a přemístíte je po ledových mužích. Pak již tolik nehrozí přízemní mrazíky. Pokojovky byste měli vynést na balkon či zahradu v době, kdy noční teploty neklesají pod 10 °C.Hlízy begonií se vysazují v únoru či březnu do mělkých nádob a uchovávají v místnosti s teplotou 15–20 °C. Před výsadbou se doporučuje je několik hodin máčet ve vlažné vodě.Ideální teplota se pohybuje mezi 18–25 °C. Na chladnějším stanovišti mohou rostlině v zimě opadat listy. Begonie zaléváme podle potřeby, ale vyvarujeme se jak přeschnutí, tak přemokření substrátu. Hnojíme stejným hnojivem jako jiné listem okrasné pokojovky, a to nejlépe tekutou formou každých 14 dnů.
Hlízy begonií vyndáváme z půdy opět na konci léta, a to před příchodem prvních mrazíků a uskladníme je do rašeliny nebo jednotlivě zabalíme do novinového papíru a schováme např. ve studené chodbě. Teplota pro přezimování by měla být do 15 °C, v nižší teplotách budou hlízy přežívat lépe.
Co potrebuje begonie : Begónie pěstování
- Světlo: Begonie potřebují světlé, ale nepřímé sluneční světlo.
- Teplota: Většina begonií preferuje teplotu mezi 18-24 °C během dne a mírnější teploty v noci.
- Zalévání: Zalévejte begonie pravidelně, ale nedovolte, aby substrát byl přemokřený.
- Vlhkost: Begonie mohou prosperovat při vyšší vzdušné vlhkosti.
Jakou teplotu snesou petúnie : Petúnie potřebují při klíčení teploty nad 20°C, a to i během noci.
Jakou nejnižší teplotu snesou muškáty
Teplota při přezimování by neměla klesat do minusových teplot. V pohodě snesou 10 °C až 0 °C. Na jaře je opět seřízněte hluboce, i na 10 cm, podpoříte jejich hustější růst. Vysaďte je do nového substrátu a s přihnojováním začněte až po měsíci.
Ven můžeme petúnie umístit až v polovině května, kdy už nehrozí mrazíky. Aby po celé léto krásně kvetly, budou vyžadovat pravidelnou zálivku a hnojení.Pokud vysadíte letničky příliš brzy, může se stát, že je krátký mrazík zahubí. Pokud je vysadíte příliš pozdě, květiny nebudou mít příležitost, aby se jejich kořenový systém správně vyvinul a rozkvetly do svého maxima. Rostliny vysazujeme ven na záhony přibližně po 15. květnu, kdy již nehrozí přízemní mrazíky.
Jak daleko od sebe sázet begonie : Během dubna a května rostliny s balem vysaďte ve vzdálenosti 20-25 cm, bujně rostoucí kultivary i 30 cm a více od sebe. Substrát volíme obdobný pouze s tím rozdílem, že použijeme více kompostové zeminy. Begónie se nejčastěji vysazují do květináčů, balkónových nádob na terasy, ale i do volné půdy.