Antwort Jakou izolaci pod dřevěnou podlahu? Weitere Antworten – Co se dává pod dřevěnou podlahu

Jakou izolaci pod dřevěnou podlahu?
Druhy podkladu pod dřevěnou podlahu

Pro pokládku dřevěných podlah je vhodný například betonový nebo anhydritový potěr. Používají se také různé desky na bázi dřeva (např. OSB), něco sádrovláknité podlahové dílce, ale za jistých podmínek je možné položit dřevěnou podlahu i na staré linoleum nebo dlaždice.K zateplení podlahy se nejčastěji používá pěnový polystyren, šedý pěnový polystyren (s přídavkem grafitu pro ještě lepší tepelnou izolaci) a minerální vata.Připravenou venkovní dřevěnou podlahu je dobré nejprve předem napustit fungicidním prostředkem LAZUROL – IMPREGNAČNÍ ZÁKLAD – S1033, který dřevo chrání proti dřevokazným, dřevozbarvujícím houbám a hmyzu, ale zároveň upravuje i savost dřeva, a tak snižuje spotřebu laku.

Jakou vrstvu polystyrenu do podlahy : Pokud by se to převedlo do tepelné izolace při použití polystyrenu EPS tak je potřeba standardně min. 200 mm izolace. Pokud máte v plánu podlahové topení tak je potřeba zvolit dostatečnou tloušťku tepelné izolace a to minimálně 160 mm.

Čím nahradit škváru v podlaze

Jestliže jste se rozhodli pro rekonstrukci podlahy a výše uvedené je váš případ, doporučuje se starou škváru určitě vyhodit. V současnosti jsou podlahové materiály zcela jiné, proto není vůbec žádný problém nahradit škváru adekvátně nahradit třeba odlehčeným cementovým potěrem v jakékoliv síle.

Jak zateplit dřevěnou podlahu : K zateplení podlahy se mohou využít desky z minerální vaty, EPS desky či izolační desky (polyuretanové s hliníkovou fólií). Jsou ideální v situacích, kdy není možné podlahu příliš zvyšovat (zvýšení nepřesáhne čtyři centimetry).

Spárovým tmelem BONA HOME zacelíte spáry a neduhy na dřevěné podlaze v interiéru. Určený do interiéru na rozměrově stabilní malé až středně velké dřevěné podlahy. Skvěle vyplní spáry o rozměru 0,1 – 2 mm a drobné neduhy jako např. díry po šroubech.

Pro polystyrenovou izolaci u podlah nad nevytápěným prostorem je tak třeba zvolit tloušťku 8 cm, doporučená tloušťka činí 10 cm a u nízkoenergetického standardu 16 cm. U tepelné izolace podlahy nepodsklepeného domu je pro splnění minima tloušťka 10 cm, doporučená tloušťka 14 cm a u nízkoenergetického domu pak 20 cm.

Co se dává pod podlahu

Mezi spodní podlahu (beton, dřevo, ..) a plovoucí podlahu je vždy potřeba položit podklad (tlumí krokový hluk a izoluje teplo) a parotěsnou fólii, která zajišťuje izolaci před vlhkem. Nejprve se pokládá parotěsná zábrana – PE fólie. Její pásy se mají překrývat cca 20 cm přes sebe, a je potřeba je spojit lepící páskou.a Aplikace tvrdého voskového oleje

Nejprve ošetřete okraje místnosti, poté pokračujte do středu místnosti. Vždy navazujte již do aplikované vrstvy oleje cca 20 cm. Jakmile je celý povrch podlahy ošetřen, nechte podlahu řádně zaschnout.Na výrobu extrudovaného polystyrenu (XPS) se používá podobná surovina jako na EPS, rozdíl je ale v systému vypěňování. Na rozdíl od EPS se XPS vyrábí tzv. extruzí, tj. vytlačováním.

V případě provádění izolace v místnostech nad vytápěnými prostory se doporučuje tloušťka 3-5cm. Doporučujeme použít polystyren o minimální hustotě výrobku EPS 100Z. Do konstrukce podlahy neinstalujte více jak dvě vrstvy kročejové izolace. Do konstrukce podlahy neinstalujte více jak tři vrstvy tepelné izolace.

Čím vyplnit spáry v podlaze : Sikaflex® Floor je vyvinut pro těsnění přípojných spár v podlahách, řezaných spár v průmyslových podlahách a spár v podlahách mezi prefabrikovanými betonovými prvky. Sikaflex® Floor je odolný vůči vodě, mořské vodě, ředěným alkáliím, cementovým omítkám a ve vodě rozpustným čistícím prostředkům.

Kam se starou škvárou : V současné době se škvára vozí na skládky, kde se používá k prokládání jednotlivých vrstev zhutněného směsného odpadu a pro pokrytí tělesa skládky při rekultivaci. Dříve se škvára používala do obsypů, zásypů, násypů a do škvárobetonů. Ze škvárobetonu se zhotovovaly například zdicí prvky, stropní prefabrikáty apod.

Jak ošetřit starou dřevěnou podlahu

Jednou z možností je použít lak na dřevěnou podlahu. Nanáší se na její povrch tenká vrstva lazurovacího nebo disperzního laku. Lak je odolný vůči oděru, má protiskluzové vlastnosti a není náročný na údržbu. Obvykle se nanáší ve třech vrstvách a dokáže tak podlahu ochránit před nečistotami a tekutinami.

Tloušťku izolace vypočítáme z rovnic pro prostup tepla z trubky do okolí. Prostup tepla probíhá několika mechanismy: prouděním tj. z kapaliny do trubky a z povrchu izolace do okolí; vedením tj. uvnitř materiálu trubky a izolace; a nakonec zářením z povrchu izolace do okolí.6. A jakou doporučenou tloušťku zvolit při zateplení polystyrenem S ohledem na předpokládaný vývoj cen energií v budoucích letech se dnes odborníci shodují na tloušťce 14–16 cm, pro maximální efekt doporučují i 20 cm zateplovací izolace.

Jakou sílu OSB na podlahu : Které OSB desky použít na podlahu Na podlahu v sušším prostředí se hodí typ OSB/2, pro náročnější a vlhčí prostředí odolnější řada OSB/3. V méně používaných prostorách, například ve skladu, kam moc nechodíte, stačí použít OSB desky s označením RH, s rovnou hranou.