Antwort Jak změřit poškozený kabel? Weitere Antworten – Jak najít poškozený kabel

Jak změřit poškozený kabel?
Pokud si před vrtáním či jinou prací nejste jistí, zda se za omítkou neskrývají kabely či potrubí, pak přichází na řadu detektor kabelů ve zdi.Přerušení vodiče lze snáze najít tak, že opakovaně zkracujete délku smyčky v oblasti, kde máte podezření na přerušení, na polovinu, dokud nezbývá pouze krátký úsek vodiče. Další pokyny a podrobné informace naleznete v uživatelské příručce nebo v našich servisních informacích.Při vrtání do zdí v obývacím pokoji nebo ložnici vám bude stačit hledačka kabelů ve zdi. Pro hledání ocelových armatur budete potřebovat detektor magnetických kovů. V koupelně a kuchyni vás mohou potrápit rozvody plynu či vody v měděném potrubí, a tak byste měli vybírat detektor pro vyhledání nemagnetických kovů.

Jak opravit poškozený kabel ve zdi : V každém případě je dobré polohu poškozeného místa zadokumentovat a obvod, popis a polohu opraveného místa vložit do rozvaděče. Ovšem pokud je narušen vodič, pak je lepší jej přestřihnout a použít speciální šroubovací spojku (soupravu) se smršťovací bužírkou s lepidlem.

Jak změřit kabel

Černý měřící kabel zapojíme do společné černé zdířky multimetru (COM). Červený měřící kabel zapojíme do červené zdířky multimetru měřící napětí (V). Při měření napětí nesmí být nikdy červený vodič připojen do svorky měřící proud (A, mA).

Jak udělat drážku na kabel : Výborným pomocníkem, který nám umožní rychle, snadno a přesně vymezit drážku pro kabeláž, je drážkovací fréza, ale stačila by také úhlová bruska neboli „flexa“. Nevýhodou je ale velké množství prachu při řezání a proto použijte nářadí s odsáváním.

Černý měřící kabel zapojíme do společné černé zdířky multimetru (COM). Červený měřící kabel zapojíme do červené zdířky multimetru měřící napětí (V). Při měření napětí nesmí být nikdy červený vodič připojen do svorky měřící proud (A, mA).

Průřez elektrického kabelu můžeme snadno zkontrolovat tím, že změříme průměr žil vedoucích proud ve stavu bez napětí pomocí posuvného měřítka. Za pomoci vzorce pro výpočet plochy kruhu (A = r2 · π) můžeme následně vypočítat průměr řezné plochy.

Jak hluboko ve zdi jsou kabely

Ideální pro uložení kabelů je minimálně 70 cm hluboký a hladký výkop. Výkop by měl být zbaven kamenů. Kabely by měly být typově přímo určeny k podzemní instalaci a dále by měly být opatřeny speciální ochranou trubicí.Potřebujete zjistit, kudy vedou elektrické kabely či vodovodní trubky ve zdi či v zemi Nejjednodušší způsob, jak si být jistí je pořídit si detektor kabelů. Ať už se chystáte na rozsáhlejší rekonstrukci nebo pouze přidělat poličku na zeď, vždy hrozí riziko, že natrefíte na kabel.Nejběžnějším a pravděpodobně nejefektivnějším způsobem úplného skrytí kabelů jsou kabelové lišty (kanály). V lištách kruhového nebo čtvercového průřezu lze skrýt jeden nebo více kabelů. Lišty na kabely lze koupit v mnoha různých provedeních, často s flexibilní délkou a dokonce i s rohovými prvky.

Pro měření napětí (ale i odporu, frekvence, prozvánění vodičů) se červený vodič (+) zapojuje do svorky označené V (Ω, Hz). Svorka je obvykle na pravé straně. Pro měření proudu se červený vodič (+) zapojuje do svorky mA (pro malé proudy, svorka jištěna obvykle pojistkou) nebo do svorky A (pro velké proudy).

Jak zjistit průřez kabelu : Průřez elektrického kabelu můžeme snadno zkontrolovat tím, že změříme průměr žil vedoucích proud ve stavu bez napětí pomocí posuvného měřítka. Za pomoci vzorce pro výpočet plochy kruhu (A = r2 · π) můžeme následně vypočítat průměr řezné plochy.

Čím zadělat drážky ve zdi : Pro opravu použijte vápenocementovou maltu (jádrová omítka). Díru s ní jednoduše zaházejte, lžící strhněte drážku a nechte zaschnout (2-3 dny). Pokud povrch popraská, zdrsněte jej a finišujte pomocí stěrky (velmi jemná malta – fajnová omítka).

Jak zadělat drážky po elektrice

Drážky po elektroinstalaci je nejvhodnější zarovnat jádrovou omítkou o cca 1-2 mm (tloušťku budoucího štuku) méně. Poslouží na to nástroj, který bude mít odskok na šířku drážky. Kombinovaným pohybem do stran a po délce drážky pak docílíte patřičně "utopené" jádrové omítky.

Pro měření napětí (ale i odporu, frekvence, prozvánění vodičů) se červený vodič (+) zapojuje do svorky označené V (Ω, Hz). Svorka je obvykle na pravé straně. Pro měření proudu se červený vodič (+) zapojuje do svorky mA (pro malé proudy, svorka jištěna obvykle pojistkou) nebo do svorky A (pro velké proudy).Připojení ke kostře je označeno symbolem uzemněním. Modrý je nulový vodič, "nulák", který by neměl být pod proudem. Značení písmenem N. Hnědý (případně černý) je fázový vodič, "fáze", který by měl být pod proudem, "kope".

Jak spočítat potřebný průřez vodiče : Průřez vodiče vypočítáte zcela jednoduše tak, že násobíte Pí krát poloměr na druhou. Vzoreček k výpočtu tedy vypadá následovně: 3,14 x r2. Rada na závěr: V případě jakýchkoli nejasností se neváhejte obrátit na odborníka v oboru elektroinstalace.