Antwort Jak zije zajíc? Weitere Antworten – Čím se živí zajíc

Jak zije zajíc?
Zajíc polní je býložravý, přes léto požírá zejména různé byliny, zbytky plodin po sklizni, přes zimu okusuje i větve a na jaře vyhledává také mladé pupeny. Zajíc tráví potravu dvakrát, poprvé nedokonale a vyloučený kašovitý trus opět sežere.Jsem býložravec, přes léto požírám zejména různé byliny, zbytky plodin po sklizni, přes zimu okusuji i větve a na jaře vyhledávám také mladé pupeny.Také podle chování můžeme orientačně soudit na věk jedince, starší zajíc je obyčejně opatrnější, rychleji kličkuje, vyhledává si lože na příhodném místě a dříve se do něj vrací pokud byl vyplašen. U ulovených zajíců lze věk rozeznat již mnohem spolehlivěji než u zajíců živých.

Kolik bezi zajíc : Při úniku dokáže běžet rychlostí až 60 – 70 km/h. Hlavním pohonem zajíce jsou jeho zadní běhy, které jsou více něž třikrát delší, oproti běhům předním.

Jak zije zajíc

Zajíc žije samotářským způsobem života, pouze v době páření je možné spatřit více jedinců pohromadě. Obvykle přes den odpočívá a teprve se soumrakem vychází z úkrytu. Rozšíření: Je rozšířený na celém území ČR. Zdržuje se na polích, loukách, úhorech, mezích, stráních a větrolamech, případně sadech.

Co může jíst zajíc : OBECNĚ VHODNÉ KRMIVO

– seno, tráva, luční byliny, zelenina (saláty, zelené natě, mrkev, celer, řapíkatý celer, petržel, řepa, papriky vč. jadřince, okurka, rajče, kedlubna, ředkvičky, ředkev, zelí (jen trošku, může nadýmat!), cuketa, fenykl, brokolice, květák, špenát, řeřicha, a další…)

Vyhovují mu také okraje lesů, vyskytuje se až po horní hranici lesa, a to i uprostřed velkých lesních celků, jako je Šumava. Třída: savci Řád: hmyzožravci Čeleď: rejskovití Mláďata: Během roku mívá jeden až dva vrhy s 5–6 (nejvýše 9) mláďaty. U samice zůstávají asi 3 týdny. Délka života: asi 1, 5 roku.

Zajíc polní (Lepus europaeus) je stejně jako králík zástupcem řádu zajícovců (nikoli hlodavců, jak je někdy mylně uváděno). Charakteristické jsou pro něj dlouhé ušní boltce s černými špičkami. Měří 50 až 70 cm, váží mezi 2,5 a 6 kg. Vyskytuje se jak v zemědělské krajině, tak – poněkud řidčeji – v lesnatých oblastech.

Kolik prstů má zajíc

JEZEVEC. Má dlouhé drápy, otiskují se daleko před prsty. Často otiskuje pouze přední část chodidla. 5 silných prstů s mozoly, přední stopa 5 cm, zadní 8-10 cm.Za rok může odchovat až 27 mláďat. Délka života: V zajetí se dožívá až 4 let, v přírodě se průměrný věk pohybuje mezi 3–6 měsíci.Zajíci jsou v podstatě samotáři, výborně vybavení pro život. Jejich oči vidí horizont v okruhu téměř 360 stupňů, dlouhé uši s černou špičkou slyší každé šustnutí a nohy dovedou vyvinout rychlost až 70 kilometrů za hodinu, a ještě k tomu kličkovat.

Zajíc žije samotářským způsobem života, pouze v době páření je možné spatřit více jedinců pohromadě. Obvykle přes den odpočívá a teprve se soumrakem vychází z úkrytu. Rozšíření: Je rozšířený na celém území ČR. Zdržuje se na polích, loukách, úhorech, mezích, stráních a větrolamech, případně sadech.