Antwort Jak zazimovat fuchsii v květináči? Weitere Antworten – Jak zazimovat fuchsie v květináči

Jak zazimovat fuchsii v květináči?
Místo pro přezimování fuchsií vybíráme zejména s ohledem na teplotu, která by měla být mezi 5 – 10 °C, rozhodně by neměla přesahovat 15 °C, kdy by docházelo k nechtěné stimulaci růstu a oslabení výhonů. Ideálním místem je skleník a zimní zahrada, nebo jakákoliv chladná místnost, nejlépe s dostatečnou vzdušnou vlhkostí.Fuchsie je nejlepší řezat na podzim a zjara. Na podzim zkraťte zbytečně dlouhé nové výhony (kvůli zachování základního tvaru keříku, příp. stromku), na jaře odstaňte v zimě vyrašené vytáhlé výhony (rostlinu dotvarujte). Jarní řez proveďte co nejdříve, abyste nemuseli odstraňovat už rašící očka.Když dorostou výšky 20 cm, na vrcholu je zaštipujte, abyste podpořili růst postranních výhonů, které pak zaštipujte pokaždé, když dorostou délky 15 cm. Fuchsie mají rády letnění. Zalévejte je podle potřeby, po nasazení poupat dávejte pozor, aby voda nedopadala přímo na rostliny, jinak poupata shodí.

Proč opadávají květy fuchsie : Pokud se stane, že poupata opadávají, problém je v zálivce, která je buď nedostatečná nebo naopak příliš hojná. Další možnou příčinou je nedostatek světla anebo náhlá změna, se kterou se rostlina nedokáže vypořádat (přenesení nebo otočení květináče). Škůdci: Příliš teplý a suchý vzduch může přinést svilušky a molice.

Jak uchovat fuchsie na zimu

Když fuchsie umístíte na teplejší místo, budou potřebovat světlo a jejich listy neopadají. Rostliny zalévejte pravidelně, ale málo a místnost často větrejte. V říjnu před prvními silnými mrazy přeneste fuchsie do zimního příbytku. Ideální je chladný tmavý sklep s teplotou 5 až 10 °C.

Jak ostříhat fuchsie na zimu : Před zazimováním fuchsiím zkrátíme výhony asi o třetinu (rostliny na jaře nejvíce květů vytvoří na nových výhonech) a odstraníme všechny odumřelé větvičky a listy (to děláme i průběžně během celého zimování – na odumírajících částech se totiž snadno šíří plísně a hniloby).

Když fuchsie umístíte na teplejší místo, budou potřebovat světlo a jejich listy neopadají. Rostliny zalévejte pravidelně, ale málo a místnost často větrejte. V říjnu před prvními silnými mrazy přeneste fuchsie do zimního příbytku. Ideální je chladný tmavý sklep s teplotou 5 až 10 °C.

Všechny fuchsie vyžadují hodně vody, vlhký a nepříliš teplý vzduch. V růstovém klidu se rostliny zalévají cca 1x za 14 – 21 dní, zálivku zvyšujeme až v průběhu února, kdy rostliny ukončují dobu vegetačního klidu. Pro efektivní vzhled je třeba zkracovat výhony, čím je seříznutí hlubší, tím dochází ke kvetení pomaleji.

Jaké stanoviště upřednostňuje fuchsie

Sucho – stanoviště s dobře propustnou a rychle vysychající půdou. Polosucho – vyberte místo s mírně vlhkou a dobře propustnou půdou. Vlhko – stanoviště s trvale vlhkou, ale nezamokřenou půdou. Mokro – trvale vlhká až zamokřená stanoviště například v pobřežních zónách.Surfinie i petunie se v našich podmínkách pěstují jako letničky – přezimování jsou schopné, ale je to dost náročné, proto je jednodušší ke konci léta posbírat semínka a rostlin se zbavit. Pokud se chceme pokusit o zazimování, sestříháme je na polovinu a umístíme na světlé a chladné místo s minimální zálivkou.Jarní přesazení fuchsií

Nejlépe vpolovině dubna, asi 14 dní pak bude trvat, než se rostliny vzpamatují a začnou růst. Odstraňte veškerý starý substrát, odumřelé kořeny, zkontrolujte, zda vkořenech nejsou škůdci. Pro přesazení použijte substrát pro fuchsie, který by měl být vzdušný, humózní a skyselejším pH.

Ideální je zalévat rostliny konvičkou s úzkou dlouhou hubicí, protože se tak lépe zalije celý povrch zeminy. Druhým, podstatně méně využívaným, způsobem je zalévání zdola. Nejedná se pouze o zalití do podmisky, protože vody k zalití potřebujeme podstatně více, než jen objem nádobky pod květináčem.

Kdy a jak zazimovat fuchsie : Na podzim však musíte fuchsie přenést do místnosti, kde nemrzne. Jen otužilé odrůdy mohou přezimovat venku. A na závěr tip pro mlsouny: nechte na rostlině několik květů, a až dozrají plody, ochutnejte je.

Jak často zalévat fuchsie : Zálivka: Fuchsie vyžaduje pravidelnou zálivku, aby půda zůstávala vlhká, ale ne nadměrně nasycená vodou. V teplém počasí může být potřeba častější zálivka. Hnojení: Pravidelné hnojení pomáhá podpořit kvetení a růst fuchsie. Vhodné hnojivo by mělo obsahovat vyvážené množství dusíku, fosforu a draslíku.

Kdy se Sejou petúnie

Kdy sázet petunie

Petunie lze vypěstovat ze semen. Ta se vysévají mělce do výsevních misek už v lednu. Je nutné zajistit dostatek světla, tepla a přiměřené vláhy pro klíčení semen. Jednodušší je zakoupit si sadbovače petunií nebo již hotové rostlinky v K7.

Vyhovující teplota je v rozmezí 10 až 15 °C. Dopřejte petúniím i vhodnou vlhkost, ta optimální je 75 až 80%. Příliš suchý vzduch na ně nemá dobrý vliv a jejich listy pak často začnou zbytečně žloutnout a postupně usychají. Určitě rostlinám dopřejte i dostatek světla.Přesazení na jaře: Na jaře, když se začnou objevovat nové výhony, můžete fuchsii přesadit zpět do svého trvalého květináče nebo do zeminy venku. V této době můžete také obnovit pravidelnější zálivku a začít pravidelně hnojit, aby podpořil růst a kvetení.

Jak zalevat květiny v zimě : Většinu rostlin zaléváme shora

Důležité je též nezalévat shora na stále stejné místo, voda si pak vytvoří jakési chodbičky, kterými jen proteče a většina substrátu zůstane netknuta. nejlépe je oblít krček rostliny kolem dokola a to po celé ploše substrátu mírným proudem vody. Úzké hrdélko konvičky je velmi důležité.