Antwort Jak zazimovat bougainvillea? Weitere Antworten – Kdy stříhat bougainvillea

Jak zazimovat bougainvillea?
Hlavní řez provádějte v březnu, na začátku růstové sezony. Bez pravidelného střihu by tato popínavá rostlina v průběhu léta vytvořila někdy i metrové výhony. Květy se tvoří vždy na koncích výhonů. Proto se bugenvilea navíc stříhá po každé vlně květů.Bugenvilea vyžaduje pro bohaté kvetení hodně slunce a dobře odvodněnou půdu. Rostlina preferuje teplo a chráněná stanoviště, není mrazuvzdorná. Adekvátní hnojení a zálivka jsou klíčové pro zdravý růst a kvetení.Od května rostlina vyžaduje letní pobyt venku na slunném stanovišti při jižní zdi. Příčinou nedostatečného kvetení také může být příliš tmavé nebo zatuchlé stanoviště po dobu pěstování v období klidu. Právě příliš tmavé stanoviště způsobuje, že rostlina v létě nekvete.

Jak množit Bugenvileu : Množení: Rostlina se množí vyzrálými řízky, které namáčíme do stimulátoru a následně je zasazujeme do rašelinné zeminy. Řízky umístíme na teplé místo a chráníme je před vysycháním průhledným krytem. Ne vždy je však takovéto množení úspěšné.

Kdy kvete Bugenvilea

819 Kč

Kategorie: Ostatní
latinský název: Bougainvillea
období kvetení: duben – říjen
potřeba podpěry: Ano
přátelské ke včelám: ano

Kdy přesadit Bugenvilea : Mladé rostliny přesazujeme každoročně vždy zjara. Letnění: Špatně snáší celoroční pobyt v bytových podmínkách. Letnění od května rostlině prospívá.

Od konce února do srpna hnojíme 1× týdně hnojivem s vyšším obsahem fosforu (hnojivo na balkonové rostliny). Rostlina vyžaduje pěstování na opoře. Na zimu rostlinu umístíme do chladné, ale světlé místnosti s teplotou okolo 10°C a omezíme zálivku. Rostlina přes zimu většinou shazuje listy.

Předpokladem pro správné přezimování nádobových rostlin je mrazuprostá, vzdušná a ne příliš tmavá místnost k přezimování, kde rostliny umístíme od října do dubna, v mrazy ohrožených oblastech až do května. Zaléváme je podle potřeby, bal rostliny nesmí ale v žádném případě vyschnout.

Kdy přesazovat Bohyšky

  1. Bohyšky se množí dělením trsů.
  2. Ideální čas je na jaře, když začínají rašit nebo na podzim v září/říjnu.
  3. Trsy bohyšek dělte po 3-4 letech. Omladíte tím rostlinu.
  4. Při dělení a přesazování bohyšky přidejte kompost. Dostatečně pak zelévejte.

Ideálně ji přesaďte v té době, kdy ji bude malý květináč. Přibližně jednou za dva až tři roky. Čas pro přesazení je právě nyní, na konci zimy nebo na počátku jara.Během roku je vhodné přihnojovat ovocné stromy (ale i keře) dvakrát až třikrát. První přihnojování provedeme brzy na jaře, v době pučení stromů, podruhé ihned po odkvětu, čímž posílíme tvořící se listy a nasazované plody, potřetí přihnojujeme až po červnovém opadu (nebo i probírce) části nasazených plodů.

Základním organickým hnojivem je chlévská mrva, kompost, hnojůvka, rašelina, fekálie, nebo zelené hnojení. Ideální je hnojení plnými organickými hnojivy na podzim či v brzkém jaře. Pak jej můžete rozšířit o hnojení minerálními (draselnými a fosfátovými) hnojivy, kterými lze přihnojovat až do konce června.

Kdy se stříhá Dipladenie : Dipladénie (nověji také nazývány jako mandevily) tvoří popínavý dřevnatý stonek, který se může pnout po správné opoře a dosáhnout až 3 m. Rostlina si však udrží keříkovitý tvar, pokud ji hluboce seřízneme ihned po odkvětu.

Jak přezimuje mandevila : Pokud se rozhodnete uchovat mandevilu i pro příští sezonu, musíte ji uložit k přezimování ještě před příchodem prvních mrazů. Před vlastním přezimováním by měl být kořenový bal vyschlý. Pak výhony seřízněte téměř těsně u země. Rostlina přezimuje ve tmě při teplotě 4–8 °C, zálivka by měla být jen velmi sporadická.

Jak zazimovat Bohyšku

čemeřice, bohyšky nebo pivoňky. Tyto rostliny jsou většinou odolné proti mrazu, což ale neznamená, že je na zimní období nepřipravíme. Rostlinám stačí, když k nim přihodíte trochu kompostu a použijete jednoduchý kryt z chvojí.

Na zimu obalte nádoby netkanou textilií.

V zimě potřebují rostliny zálivku pouze minimálně – ideální je pouze za teplejších bezmrazých dnů. Máte-li možnost, chraňte rostlinu před silným mrazem umístěním v závětří či chladné kryté místnosti (garáž, světlý sklep atd).Přes zimu zálivku omezte na minimum, zvláště pokud tlustici zimujete v chladu. Na nedostatek vláhy rostlina upozorní tím, že začne shazovat listy, díky úžasné regenerační schopnosti se ale zjara opět zazelená. Jestliže ji však přelijete, listy začnou žloutnout a stonky vadnout.

Kdy Zaštipovat tlustici : Co se týče vhodného času pro zaštipování tlustic a tvarování, je to samozřejmě jaro.