Antwort Jak Zaštipovat Dracenu? Weitere Antworten – Jak řezat dracénu

Jak Zaštipovat Dracenu?
1 Výhony v libovolné výšce vodorovně odstřihněte zahradnickými nůžkami nebo odřízněte pilkou. Po stranách pod místem řezu se později vytvoří nové svěží listy. Buďte trpěliví, protože to může trvat i několik měsíců. Také na uříznutých výhonech se po čase vytvoří nové listy.Rozmnožování se provádí na jaře řízkováním z kmínku, řízky se nechají zakořenit ve směsi rašeliny a písku na teplém místě nebo ve vodě. Dracenu můžete množit i z mateřské rostliny a to tak, že musíte uříznout vrcholek draceny, který dáte do sklenice s vodou a trochou dřevěného uhlí.Substrát a hnojení

Postačí běžný rašelinový substrát bohatý na humus. Za vegetace hnojte každých 14 dní standardním hnojivem pro pokojové rostliny, v zimním období jen jednou za měsíc.

Jak velký květináč na dracénu : Volba zeminy a přesazování

Dracenu přesazujte vždy na počátku jara jednou za dva roky. Při přesazování zvolte tak o centimetr až dva větší květináč, nízký a široký. Jako zeminu zvolte směs dvou dílů drnovky a jednoho dílu listovky.

Jak často zalévat dracénu

Jak často dracenu zalévat, závisí na velikosti květináče, typu půdy, světle, teplotě a vlhkosti vzduchu. Obecně platí, že čas na zálivku nastává, když je vrchní vrstva půdy suchá na dotek. Používejte dostatečné množství vody, aby se celá půda napila.

Co potrebuje dracéna : Stanoviště a teplota: Dracaena marginata preferuje světlé stanoviště, ale vyhýbá se přímému slunečnímu záření. Může se pěstovat při širší škále teplot, ale optimální je teplota mezi 18-26 °C. Zálivka: Zalévejte rostlinu pravidelně, ale vyvarujte se přemokření půdy.

Dračinec hnojení

Dracénu je doporučeno hnojit s opatrností, aby nedošlo k poškození rostliny. Během vegetačního období, tedy jara a léta, by se měla hnojit každých 14 dní . Mimo vegetační období 1x za měsíc.

Substrát a přesazování

Dracéně postačí jen oživení vrchní vrstvy půdy a hodí se pro ní vzdušný, lehký substrát, použít můžete třeba ten u nás namíchaný. Rostlinu přesazujte na jaře ve vegetačním období přibližně jednou za 2 roky.

Jak často zalévat Dracenu

Dračinec není náročný na zalévání. Pokojovou rostlinu zalévejte pouze tehdy, když je půda suchá. V létě k tomu dojde dříve než v zimě. V zimě se draceny obejdou bez vody i několik týdnů.Shrnuto: Návod na pěstování draceny (dračince):

Světlo: Umístěte dracenu na světlé stanoviště bez přímého slunečního záření. Rostlina si dokáže přivyknout na pravidelné množství světla a nemá ráda častou změnu místa. Teplota: Udržujte pokojovou teplotu okolo 20 °C. Vyhněte se teplotám pod 15 °C a nad 25 °C.Z čeho drenážní vrstvu vytvořit Drenáž je v podstatě jakýkoli nasákavý materiál. Do květináčů se nejlépe hodí speciální materiál, kterým je KERAMZIT, SERAMIS nebo PERLIT. Nahradit je mohou ale také střepy hliněných nádob, jemný štěrk nebo kamínky.

Draceně stačí běžný rašelinový substrát bohatý na humus a přesazujeme ji vždy na jaře, tedy na začátku vegetačního období, ale ne častěji jak jednou za dva roky. Ovšem stačí jí i jen pouhá výměna vrchní vrstvy půdy, ve které zakořeňuje. Ve vegetačním období vyžaduje pořádnou zálivku a stále mírně vlhkou zeminu.

Jak se správně starat o dracénu : Draceně stačí běžný rašelinový substrát bohatý na humus a přesazujeme ji vždy na jaře, tedy na začátku vegetačního období, ale ne častěji jak jednou za dva roky. Ovšem stačí jí i jen pouhá výměna vrchní vrstvy půdy, ve které zakořeňuje. Ve vegetačním období vyžaduje pořádnou zálivku a stále mírně vlhkou zeminu.

Proč žloutnou listy draceny : Nejčastějším projevem nespokojenosti draceny je žloutnutí listů, nebo dokonce jejich opadávání. To může být způsobeno různými nedostatky: Přílišné zalévání nebo nedostatečná drenáž, která zabraňuje odtoku přebytečné vody. V takovém případě stačí ubrat zálivku, nechat půdu vyschnout a odstranit poničené listy.

Co použít místo keramzitu

Místo keramzitu můžete použít perlit nebo kamínky obyčejného štěrku (v průměru maximálně 10 mm).

Mrazuvzdorné rostliny ve velkých květináčích

  • Ruj vlasatá
  • Bylinky.
  • Javor dlanitolistý
  • Hortenzie.
  • Rododendrony.
  • Zimostráz.
  • Šeřík.
  • Zakrslá borovice.

V zimě se draceny obejdou bez vody i několik týdnů. Jednou za 4-6 týdnů je zálivka více než dostačující. V létě doporučujeme zalévat jednou za 2-3 týdny.

Co delat se zlutymi listy : Rostlina je bledá a listy žloutnou Dopřejte jí světlo a slunce! Jestliže si všímáte, že rostlina postupně bledne a lístky žloutnou, je možné, že nemá dostatek světla. Nejdříve si dle druhu rostliny ověřte, jaké podmínky jsou pro ni ideální (polostín, slunné místo apod.), a poté ji zkuste najít nový, vhodnější prostor.