Antwort Jak zateplit rovnou střechu? Weitere Antworten – Čím zateplit střechu

Jak zateplit rovnou střechu?
Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.Pravdou je, že nejčastěji se u plochých střech setkáme s asfaltovou krytinou krytou štěrkem, ale výběr je daleko širší. Ve hře je například PVC folie nebo kombinace PVC a bitumenové krytiny. Polyolefinovo-kopolymerovo-bitumenové pásy (POCB). Pro ploché střechy lze v řadě případů využít i plechové střešní krytiny.Střechu můžeme zateplit tradičním způsobem – vkládáním izolace mezi a pod krokve. Izolace střechy provedená v jedné vrstvě izolace, pouze mezi krokvemi, je z hlediska energeticky úsporného zateplení nedostačující. Je třeba počítat s tím, že prvky v konstrukci střechy, jako např. krokve, jsou výraznými tepelnými mosty.

Jakou izolaci na plochou strechu : Pěnový polystyren se používá v oblasti plochých střech jako tepelná izolace jednoplášťových plochých střech, zatímco extrudovaný polystyren jako tepelná izolace tzv. obrácených střech (jednoplášťových střech s opačným pořadím vrstev).

Co se dává na střechu

Základem je hydroizolace

Nejdůležitější částí ploché střechy je hydroizolace, která je nejsvrchnější vrstvou. Ta má bránit pronikání srážkové vody do dalších vrstev střechy a do obytných prostor. Nejrozšířenější jsou hydroizolační pásy na bázi PVC a nebo asfaltu. Poměrně oblíbené jsou také plechy.

Kolik vaty do Sikme střechy : Doporučuje se zateplit fasádu alespoň 20 cm a střechu 30 cm izolantu. Tyto tloušťky jsou i podmínkou pro proplacení státní dotace včetně Nové zelené úsporám Light. Vzhledem k rostoucím cenám energií se nicméně vyplatí na fasádu dát až 28 cm a do střechy 40 cm.

Ceny za novou plochou střechu jsou v průměru 1.800 až 2.280 Kč za m2 včetně práce a materiálů.

V tomto případě není nutné renovovat celou střechu, i když to vždy doporučujeme. Jednou z efektivních a ekonomických možností je pouhá oprava spojů izolace ploché střechy a dalších střešních detailů překlenutím spojů výztužnou páskou a nátěrem tekuté gumy, kterou zvládnete svépomocí.

Kolik stojí zateplení ploché střechy

Zateplení ploché střechy – cena práce

Cena za pokládku tepelné izolace ve dvou vrstvách se pohybuje okolo 120 Kč/m2. Cena je opět ovlivněna složitostí střechy. Cena za montáž střešní fólie se pohybuje, v závislosti na složitosti střechy, od 70 do 160 Kč/m2.Vzhledem k rostoucím cenám energií se nicméně vyplatí na fasádu dát až 28 cm a do střechy 40 cm. Ideálně izolujte minerální vatou, která je na rozdíl od rovněž používaného polystyrenu (EPS) naprosto nehořlavá. Správnou tloušťku izolantu by měl vždy navrhnout odborník.Obecně lze ale konstatovat, že zateplovat izolací o tloušťce menší než 15 centimetrů se prakticky nevyplatí. V případě fasády se proto doporučuje 20–28 cm ověřeného izolantu, do střechy se doporučuje dát 30–40 cm.

„V závislosti na použitém materiálu a účelu se doporučuje do příček používat izolaci o minimální tloušťce 4 cm. Lepší je však použít izolaci o tloušťce 5 cm nebo více. Každý centimetr izolace přidá přibližně 1 dB neprůzvučnosti. Čím větší je tedy tloušťka izolace, tím větší je akustický komfort domu.

Jaký Kačírek na plochou střechu : Výrobce deklaruje u této běžné střešní fólie tloušťky 1,5mm minimální životnost 25 let. Je zřejmé, že pokud odstíníme UV záření, výrazně se prodlouží životnost fólie. Proto se poměrně často tato fólie ještě zakrývá v celé ploše střechy cca 30mm silnou vrstvou těženého kameniva frakce 16-32mm (kačírkem).

Co s mechem na střeše : Na trhu jsou běžně k dostání i přípravky přímo určené na likvidaci mechu, např. Anti-Moss či Mech-stop. Přípravky se na střechu nanáší štětcem či postřikovačem. Ideální je nástřik provádět za suchého počasí (aby se látka stihla vstřebat) a bezvětří (aby nedošlo k zanesení chemické látky mimo požadované místo).

Jaký typ zateplení je nejlepší pro šikmou střechu

V zimě chrání bydlení před zbytečným únikem tepla, zatímco v létě naopak prostup tepla z exteriéru omezuje. Předpokladem pro její správnou tepelnou funkčnost je dostatečně dimenzované zateplení minerální vlnou. Důsledně aplikovaná a vrstvená izolace zajistí správnou funkčnost celé konstrukce.

Pro zateplení šikmé střechy se jako tepelná izolace nejčastěji používá minerální vata. Z aplikací je pak možné volit mezi foukanou izolací, vkládanou izolací nebo stříkanou izolací. Minerální vata je výhodná v tom, že se s ní snadno zaplní prostor nad, pod i mezi krokvemi.Zóny zatížení sněhem v České republice

Kolik sněhu musí střecha unést, závisí na regionu, poloze a sklonu střechy. V závislosti na situaci musí střechy v České republice vydržet zatížení sněhem od 84 kg do 1 080 kg na metr čtvereční.

Kolik stojí zateplení rovné střechy : Zateplení ploché střechy – cena práce

Cena za pokládku tepelné izolace ve dvou vrstvách se pohybuje okolo 120 Kč/m2. Cena je opět ovlivněna složitostí střechy. Cena za montáž střešní fólie se pohybuje, v závislosti na složitosti střechy, od 70 do 160 Kč/m2.