Antwort Jak zastřihávat Dracenu? Weitere Antworten – Jak zastřihnout dracénu
Pokud už vám dracéna takzvaně přerůstá přes hlavu, snižte její délku jednoduchým řezem. Vezměte si opravdu velmi ostrý nůž, vydezinfikujte ho alkoholem a proveďte řez 5 až 30 centimetrů pod listy. Následně ránu zasypete skořicí nebo černým uhlím. Obě suroviny ochrání řez před škůdci.Draceně stačí běžný rašelinový substrát bohatý na humus a přesazujeme ji vždy na jaře, tedy na začátku vegetačního období, ale ne častěji jak jednou za dva roky. Ovšem stačí jí i jen pouhá výměna vrchní vrstvy půdy, ve které zakořeňuje. Ve vegetačním období vyžaduje pořádnou zálivku a stále mírně vlhkou zeminu.První zaštipování se doporučuje provádět v druhém týdnu vegetativní fáze, druhé těsně před přepnutím na květ či po něm. Zaštipovat rostliny můžete do nekonečna. Mezi jednotlivými zásahy ale nechte rostlinu chvíli odpočinout. Po prvním zaštípnutí počkejte, až nové výhonky udělají alespoň 2 patra.
Jak moc Zalevat dracénu : Dracena má ráda rozptýlené světlo či polostín. Pozor na průvan, který dokáže velmi rychle zničit celou rostlinu. Začíná to hnědnutím špiček listů, následuje jejich opadání a končí to úhynem celé rostliny. Zalévejte tak, aby byl substrát stále mírně vlhký, ale v misce pod květináčem nikdy nesmí stát voda.
Jak Narizkovat dracénu
Na jaře nebo v létě můžete svou dracenu rozmnožit. Využijte uříznutý stonek, který vznikl větvením rostliny (tzv. kmínkový řízek). Z řízku odstraňte pár spodních listů a umístěte ho do substrátu tvořeného směsí rašeliny a písku.
Co potrebuje dracéna : Stanoviště a teplota: Dracaena marginata preferuje světlé stanoviště, ale vyhýbá se přímému slunečnímu záření. Může se pěstovat při širší škále teplot, ale optimální je teplota mezi 18-26 °C. Zálivka: Zalévejte rostlinu pravidelně, ale vyvarujte se přemokření půdy.
Na jaře nebo v létě můžete svou dracenu rozmnožit. Využijte uříznutý stonek, který vznikl větvením rostliny (tzv. kmínkový řízek). Z řízku odstraňte pár spodních listů a umístěte ho do substrátu tvořeného směsí rašeliny a písku.
Stanoviště a teplota: Dracaena marginata preferuje světlé stanoviště, ale vyhýbá se přímému slunečnímu záření. Může se pěstovat při širší škále teplot, ale optimální je teplota mezi 18-26 °C. Zálivka: Zalévejte rostlinu pravidelně, ale vyvarujte se přemokření půdy.
Jak často se zalévá dracéna
V zimě se draceny obejdou bez vody i několik týdnů. Jednou za 4-6 týdnů je zálivka více než dostačující. V létě doporučujeme zalévat jednou za 2-3 týdny.Substrát a přesazování
Dracéně postačí jen oživení vrchní vrstvy půdy a hodí se pro ní vzdušný, lehký substrát, použít můžete třeba ten u nás namíchaný. Rostlinu přesazujte na jaře ve vegetačním období přibližně jednou za 2 roky.Dračinec hnojení
Během vegetačního období, tedy jara a léta, by se měla hnojit každých 14 dní . Mimo vegetační období 1x za měsíc. S Hnojíkem neriskujete poškození rostliny.
Příliš časté nebo silné hnojení může rostlině spálit kořeny. Je důležité dodržovat doporučené dávky hnojiva a hnojit pouze v období růstu. K opadávání listů u draceny také dochází, pokud je umístěna na tmavém místě. V takovém případě může dojít také k prodlužování stonku a usychání listů.
Jak oživit Dracenu : Především v letních měsících je vhodné jí často stírat listy vlhkým hadříkem nebo ji osprchovat ve vlažné vodě popřípadě si dát vodu do rozprašovače, ale snáší i sušší vzduch. Rostlině celoročně vyhovuje běžná pokojová teplota. Mladé rostliny se přesazují každoročně na jaře, starším stačí vyměnit jen horní vrstvu.
Jak často hnojit Dracenu : Dračinec hnojení
Dracénu je doporučeno hnojit s opatrností, aby nedošlo k poškození rostliny. Během vegetačního období, tedy jara a léta, by se měla hnojit každých 14 dní . Mimo vegetační období 1x za měsíc.
Jak oživit dracénu
Hnědnutí listů u dracény
Zimní období je pro hnědnutí listů typické. O to více, pokud ji máte umístěnou u zdroje tepla. Dracénu zalévejte jednou až dvakrát týdně, taková frekvenci rostlině vyhovuje. Mezi jednotlivými zálivkami nechte povrch substrátu mírně proschnout.
Žloutnutí listů
Pokud jste si všimli žloutnutí u spodních listů, které postupně hnědnou, zasychají a opadávají, jedná se o přirozený proces. Dracéna tak obměňuje své staré olistění za nové. Další příčinou může být také průvan. Především pak v zimě, kdy jim ledový vánek opravdu nesvědčí.Dračinec není náročný na zalévání. Pokojovou rostlinu zalévejte pouze tehdy, když je půda suchá. V létě k tomu dojde dříve než v zimě. V zimě se draceny obejdou bez vody i několik týdnů.
Co delat se zlutymi listy : Rostlina je bledá a listy žloutnou Dopřejte jí světlo a slunce! Jestliže si všímáte, že rostlina postupně bledne a lístky žloutnou, je možné, že nemá dostatek světla. Nejdříve si dle druhu rostliny ověřte, jaké podmínky jsou pro ni ideální (polostín, slunné místo apod.), a poté ji zkuste najít nový, vhodnější prostor.