Antwort Jak zastřihnout Dracenu? Weitere Antworten – Jak Zastrihavat Dracenu

Jak zastřihnout Dracenu?
Draceně stačí běžný rašelinový substrát bohatý na humus a přesazujeme ji vždy na jaře, tedy na začátku vegetačního období, ale ne častěji jak jednou za dva roky. Ovšem stačí jí i jen pouhá výměna vrchní vrstvy půdy, ve které zakořeňuje. Ve vegetačním období vyžaduje pořádnou zálivku a stále mírně vlhkou zeminu.Dracena má ráda rozptýlené světlo či polostín. Pozor na průvan, který dokáže velmi rychle zničit celou rostlinu. Začíná to hnědnutím špiček listů, následuje jejich opadání a končí to úhynem celé rostliny. Zalévejte tak, aby byl substrát stále mírně vlhký, ale v misce pod květináčem nikdy nesmí stát voda.Rozmnožování se provádí na jaře řízkováním z kmínku, řízky se nechají zakořenit ve směsi rašeliny a písku na teplém místě nebo ve vodě. Dracenu můžete množit i z mateřské rostliny a to tak, že musíte uříznout vrcholek draceny, který dáte do sklenice s vodou a trochou dřevěného uhlí.

Co s přerostlou Dracenou : a namnožit. Původní rostlina vyžene nové výhony a ty, které jste odstranili, ve vodě zakoření.

Proč opadávají listy u draceny

Nejčastějším projevem nespokojenosti draceny je žloutnutí listů, nebo dokonce jejich opadávání. To může být způsobeno různými nedostatky: Přílišné zalévání nebo nedostatečná drenáž, která zabraňuje odtoku přebytečné vody. V takovém případě stačí ubrat zálivku, nechat půdu vyschnout a odstranit poničené listy.

Jak oživit dracenu : Hnědnutí listů u dracény

Zimní období je pro hnědnutí listů typické. O to více, pokud ji máte umístěnou u zdroje tepla. Dracénu zalévejte jednou až dvakrát týdně, taková frekvenci rostlině vyhovuje. Mezi jednotlivými zálivkami nechte povrch substrátu mírně proschnout.

Dračinec hnojení

Dracénu je doporučeno hnojit s opatrností, aby nedošlo k poškození rostliny. Během vegetačního období, tedy jara a léta, by se měla hnojit každých 14 dní . Mimo vegetační období 1x za měsíc.

Dračinec hnojení

Během vegetačního období, tedy jara a léta, by se měla hnojit každých 14 dní . Mimo vegetační období 1x za měsíc. S Hnojíkem neriskujete poškození rostliny.

Jak oživit Dracenu

Hnědnutí listů u dracény

Zimní období je pro hnědnutí listů typické. O to více, pokud ji máte umístěnou u zdroje tepla. Dracénu zalévejte jednou až dvakrát týdně, taková frekvenci rostlině vyhovuje. Mezi jednotlivými zálivkami nechte povrch substrátu mírně proschnout.Dracena na zastřihávání reaguje dobře. Pokud je potřeba rostlinu zkrátit, ustřihněte horní část stonku a koruna se začne tvořit níž. Odstraňovat můžete také suché a poškozené listy. Pokud vaše dracena pomalu přerůstá vybraný květník, můžete ji bez obav přesadit.Příliš časté nebo silné hnojení může rostlině spálit kořeny. Je důležité dodržovat doporučené dávky hnojiva a hnojit pouze v období růstu. K opadávání listů u draceny také dochází, pokud je umístěna na tmavém místě. V takovém případě může dojít také k prodlužování stonku a usychání listů.

Nejčastějším projevem nespokojenosti draceny je žloutnutí listů, nebo dokonce jejich opadávání. To může být způsobeno různými nedostatky: Přílišné zalévání nebo nedostatečná drenáž, která zabraňuje odtoku přebytečné vody. V takovém případě stačí ubrat zálivku, nechat půdu vyschnout a odstranit poničené listy.

Jak Zaštipovat dracenu : První zaštipování se doporučuje provádět v druhém týdnu vegetativní fáze, druhé těsně před přepnutím na květ či po něm. Zaštipovat rostliny můžete do nekonečna. Mezi jednotlivými zásahy ale nechte rostlinu chvíli odpočinout. Po prvním zaštípnutí počkejte, až nové výhonky udělají alespoň 2 patra.

Jak správně Zaštipovat : První zaštipování se doporučuje provádět v druhém týdnu vegetativní fáze, druhé těsně před přepnutím na květ či po něm. Zaštipovat rostliny můžete do nekonečna. Mezi jednotlivými zásahy ale nechte rostlinu chvíli odpočinout. Po prvním zaštípnutí počkejte, až nové výhonky udělají alespoň 2 patra.

Jak hnojit Dracenu

Draceny hnojte pouze ve vegetačním období, které trvá od března do září. V těchto měsících jí hnojivem určeným pro palmy nebo běžné pokojové rostliny můžete přilepšit i dvakrát do měsíce. Dbejte na to, aby hnojivo pro dracenu mělo vyvážený poměr dusíku, fosforu a draslíku.

Dračinec hnojení

Dracénu je doporučeno hnojit s opatrností, aby nedošlo k poškození rostliny. Během vegetačního období, tedy jara a léta, by se měla hnojit každých 14 dní . Mimo vegetační období 1x za měsíc.Rostlina je bledá a listy žloutnou Dopřejte jí světlo a slunce! Jestliže si všímáte, že rostlina postupně bledne a lístky žloutnou, je možné, že nemá dostatek světla. Nejdříve si dle druhu rostliny ověřte, jaké podmínky jsou pro ni ideální (polostín, slunné místo apod.), a poté ji zkuste najít nový, vhodnější prostor.

Kdy Zaštipovat : První zaštípnutí provádějte na vašich rostlinách až v momentě, kdy mají alespoň 3-4 patra s regulérními listy nebo výšku alespoň 15-25 cm. Opakované zaštipování určitě není na škodu, nicméně dbejte na to aby byla rostlina zregenerovaná po poslední zaštípnutí.