Antwort Jak zasadit kalu? Weitere Antworten – Kdy zasadit cibule kaly

Jak zasadit kalu?
Kala potřebuje světlé a teplé stanoviště, které je mírně zastíněné. Neměla by být na přímém slunci. Půda musí být úrodná a dokud rostlina roste a kvete, musí být neustále vlhká. Hlízu vysazujeme od poloviny května do konce června, do hloubky 6 – 10 cm.Jako bahenní květina je kala velice vhodná i pro hydroponické pěstování. Jeho začátkem je podzimní výsadba hlíz, které sázíme poměrně hluboko, asi 8–10 cm. Poté květináč umístíme na světlé stanoviště, kde se teplota pohybuje v rozmezí od 12 do 15 stupňů Celsia. Rostliny začínají kvést za půldruhého roku.Po odkvětu:

Na podzim začnou listy žloutnout a zatahovat se do podzemních oddenků. Dříve než se dostaví první mrazíky, je třeba kany seříznout asi na 10 cm nad zemí. Poté opatrně vyndáme hlízy ze země a uschováme na místo, kde nemrzne. Není třeba je čistit, klidně na nich nechejte zeminu.

Proč nekvetou venkovní kaly : Proč kala nekvete

Dalším důvodem je, že mají nevhodné podmínky, teplota je příliš vysoká, málo světla, málo vody. Pokud je rostlina pěkná zelená, má spoustu listů, znamená to, že jen neměla vhodné podmínky, tedy nízkou teplotu pro vytvoření kvetoucích toulců. Nevytváří standardní květ, je to v podstatě list.

Jak zasadit cibule kaly

Hlízy se vysazují v době, kdy již nehrozí velké výkyvy teplot, ideálně v druhé polovině května. Vysazují se do hloubky 7–10 cm. Doporučuje se sázet i několik hlíz najednou do jednoho důlku. Kaly snesou slunečné stanoviště, jen krátce po výsadbě je dobré rostliny zastínit, aby se listy nespálily.

Jak hluboko se sází kaly : Jak vysadit kaly na zahradě

Hlízy vysazujte do vyhřáté půdy od poloviny května, do 7-10 cm hluboké jámy. Podmínkou pro jejich růst je stále vlhké prostředí, úrodná půda, světlé, teplé a mírně zastíněné místo.

Jak vysadit kaly na zahradě

Hlízy vysazujte do vyhřáté půdy od poloviny května, do 7-10 cm hluboké jámy. Podmínkou pro jejich růst je stále vlhké prostředí, úrodná půda, světlé, teplé a mírně zastíněné místo. Rostlinu začněte zalévat až vyrazí první oddenky. Kolem nich můžete nahrnout vrstvu mulčovací kůry.

Vysazujeme do hloubky 6 – 10 centimetrů a zdálenost od sebe cca. 10 – 25 cm. Optimální období pro výsadbu hlíz v zahradě je od května do konce června. Doma můžeme vysadit po celý rok a po odkvětu dodržet 2 měsíční období klidu.

Jak pěstovat venkovní kalu

Jak vysadit kaly na zahradě

Hlízy vysazujte do vyhřáté půdy od poloviny května, do 7-10 cm hluboké jámy. Podmínkou pro jejich růst je stále vlhké prostředí, úrodná půda, světlé, teplé a mírně zastíněné místo. Rostlinu začněte zalévat až vyrazí první oddenky. Kolem nich můžete nahrnout vrstvu mulčovací kůry.Sázení cibule

Řádky by od sebe měly mít vzdálenost asi 20 centimetrů, jednotlivé sazečky či semena přibližně 8 centimetrů. Semena vyséváme pouze 2-3 centimetry pod povrch a opatrně zaléváme, jsou totiž drobná. Sazečky ukládáme přibližně 5-8 centimetrů hluboko.Na konci léta kalu přesadíme, oddenek zahrneme 2 cm silnou vrstvou kyprého substrátu. Začneme zalévat – čím více kala narůstá, tím více vláhy jí dopřáváme. Při přesazování můžeme trsy rozdělit. Kalu lze množit také postranními výhonky.

Vhodný čas pro vysazování je v první polovině března, do řádků vzdálených alespoň 25-35 cm, s hloubkou 2-3 cm. Když se objeví první listy, je třeba rostlinky prořezat, aby měly dost prostoru pro růst – vzdálenost jednotlivých cibulek by měla být alespoň 5 cm.

Kdy sázet cibulky cibule : Pěstování ze sazečky je rychlejší než ze semen, sklizně čerstvé cibule se dočkáte i dříve. Sázíme na konci března nebo začátkem dubna. Cibule miluje propustnou, ale ne příliš vyschlou půdu. Vyhovuje jí i pěstování na vyvýšeném záhoně, postačí 10 cm nad úrovní okolního terénu.

Jak dlouho vydrží kala : Kaly jsou na Holandské květinové burze dostupné po celý rok. Velikou předností této květiny jsou její pružné stonky, které umožňují tvarování do neobvyklých květinových aranžmá. Další předností této krásné a dekorativní květiny je její dlouhá životnost. Při správné péči nám ve váze vydrží i déle než 2 týdny.

Čím se hnojí cibule

Hnojení (jak a čím): Před výsadbou zapravte do záhonu uzrálý kompost nebo minerální hnojivo. Další hnojení by mělo probíhat ve třech cyklech – když má rostlina dva listy, poté za 14 dní a naposled na konci června. Cibule nesnáší přímé hnojení chlévskou mrvou a chloridem draselným, který by ji mohl spálit.

V místech s pravidelným výskytem se neobejdete bez chemické ochrany, kterou je třeba dělat od června a to nejlépe třikrát, tedy na začátku, v polovině a na konci měsíce. Pro tato ošetření se doporučujeme přípravek Ortiva.Jednotlivé cibulky sázejte do řádků vzdálených od sebe asi 20-30 cm. Mezi jednotlivými cibulkami udržujte vzdálenost asi 15 cm. Cibulky zasaďte do půdy tak, aby jejich vrcholky byly mírně nad povrchem půdy. Přikryjte je zeminou a dobře je zhutněte, aby rostliny rychle zakořenily a nebyly vytlačovány kořeny.

Jak daleko od sebe sázet cibuli : Vhodný čas pro vysazování je v první polovině března, do řádků vzdálených alespoň 25-35 cm, s hloubkou 2-3 cm. Když se objeví první listy, je třeba rostlinky prořezat, aby měly dost prostoru pro růst – vzdálenost jednotlivých cibulek by měla být alespoň 5 cm.