Antwort Jak zasadit bylinky do květináčů? Weitere Antworten – Jak si zasadit bylinky do květináče

Jak zasadit bylinky do květináčů?
Většině bylinek, zejména těm středomořským, vyhovuje dobře propustná zemina chudá na živiny. Rozhodnete-li se pro květináč, nezapomeňte na vrstvu písku na dně nádoby, která zajistí odvod přebytečné vody. Pěstební nádoba má také mít ve svém dnu odtokový otvor. Jinak bývají kořeny přemokřené, hnijí a rostliny odumírají.Jaké bylinky pěstovat společně a které se naopak nesnesou

Následující bylinky se ale do jednoho květináče rozhodně nemusíte bát umístit: Majoránka, kopr a pažitka si rozumí s heřmánkem. Rozmarýn, tymián a další středomořské bylinky. Šalvěj a oregano.Nebojte se kombinace bylinek v truhlíku

K sobě se hodí: bazalka a majoránka. petržel, pažitka, kopr, libeček. saturejka, oregano, rozmarýn, tymián, estragon.

Jaké bylinky sázet vedle sebe : Mezi bylinky, které preferují sucho a plno slunce, patří tymián, šalvěj, rozmarýn, oregano, estragon a bazalka. Tyto bylinky můžete pěstovat vedle sebe bez obav. Mají podobné nároky na pěstování a skvěle se doplňují jak ve vůni, tak v použití v kuchyni.

Co dát na dno květináče

Z čeho drenážní vrstvu vytvořit Drenáž je v podstatě jakýkoli nasákavý materiál. Do květináčů se nejlépe hodí speciální materiál, kterým je KERAMZIT, SERAMIS nebo PERLIT. Nahradit je mohou ale také střepy hliněných nádob, jemný štěrk nebo kamínky.

Jak správně zasadit bylinky : Semínka bylinek bývají dost drobná, a tak je nesejeme hluboko, stačí je posypat jen slabou vrstvou substrátu. Raději je nevysévejte moc nahusto. Pokud k výsevu použijete sadbovač, stačí vložit do každé buňky jen několik semínek. Substrát hned pokropíme vodou, ale opatrně, abychom semínka nevyplavili.

Všechny bylinky lze zasadit a pěstovat v květináčích, nádobách a truhlících. Zvlášť rostliny, které jsou citlivé na chlad a mráz, jako je rozmarýn, vavřín, smil italský a bazalka, prospívají v květináči lépe než na záhonu. Totéž platí pro jednoleté byliny, jako je koriandr nebo kerblík.

Klasikou jsou nejrůznější nádoby keramické, ať už s glazurou nebo bez ní. Vždy ale kontrolujte, aby měly na dně drenážní otvory, kterými má přebytečná voda možnost odtékat. Dřevo je jako tradiční materiál nejvhodnější pro použití na přímém slunci.

Co k Muškátům do truhlíku

S čím kombinovat muškáty

Zkuste použít kombinaci muškátů (Pelargonium), šalvěje (Salvia), cínie (Zinnia), železníky (Verbena) a begónie (Begonia) v barvách červená, oranžová, které symbolizují oheň a lásku. Jako doplňky použijte konvice na zalévání stejné barvy a jiné nádoby a květináče, svíčky, deky.Ideální rostliny do jarních truhlíků

  • tulipán (Tulipa)
  • modřenec (Muscari)
  • ladoňka (Scilla)
  • snědek (Ornithogalum balansae)
  • sedmikráska plnokvětá (Bellis perennis)
  • primule (Primula)
  • hyacint (Hyacinthus)
  • krokus (Crocus)

Co zasadit vedle cibule: Mrkev Česnek Pórek Kopr Salát Hrášek Rajče Paprika Ředkvičky Červená řepa

  1. Mrkev.
  2. Česnek.
  3. Pórek.
  4. Kopr.
  5. Salát.
  6. Hrášek.
  7. Rajče.
  8. Paprika.


Mrazuvzdorné rostliny ve velkých květináčích

  • Ruj vlasatá
  • Bylinky.
  • Javor dlanitolistý
  • Hortenzie.
  • Rododendrony.
  • Zimostráz.
  • Šeřík.
  • Zakrslá borovice.

Co zasadit do květináče : Do květináče můžete vysadit letničky, trvalky, malé keříčky i zakrslé stromky. Pro takové pěstování máte k dispozici jehličnaté i listnaté stromky a keře, a také široký výběr trvalek a letniček. Zajímavou možností mohou být sloupovité ovocné stromky.

Kdy se vysévají bylinky : Při pěstování bylinek, které se vysévají ze semínek, je nejlepší je vysévat brzy na jaře. Přestože se bylinky dají vysévat do květináčů umístěných na okenní parapety po celý rok, ideální termín výsevu, aby se dobře ujmuli, je pro ně březen a duben. Většina bylinek má drobná semena.

Jak a kdy sázet bylinky

Bylinky je ideální zasadit ve chvíli, kdy se již venkovní počasí trochu ustálilo. Ideálně tedy koncem března nebo začátkem dubna. Sázíte-li bylinky z již předpěstovaných sazeniček ze zahradnictví, zvyšujete tím šanci na jejich přežití. Ze semínek je ale také možné s dostatečnou zálivkou bylinky vypěstovat.

Při vysazováni muškátů do truhlíků doporučujeme na 60 cm truhlík dávat maximálně tři rostliny, pro 40 cm truhlík pak dvě rostliny, větší hustota rostlin je jejich celkovému růstu spíše na škodu. Muškáty by se pak měly udržovat při teplotě do 20 °C, než je možné dát je koncem dubna ven.Kolik zajistit sazenic

Máme-li mladé muškáty z řízků, musíme množství zvýšit na 8 až 12 ks, podle velikosti, jinak by byl truhlík „chudý“. Substrát dáme do 2/3 truhlíku a utužíme. Rozmístíme rostliny tak, aby si nekonkurovaly. Větší dozadu nebo do středu, menší a převislé na okraje.

Co se dá zasadit v květnu : V květnu pokračujeme s předpěstováním okurek hadovek, salátů, pórů a zelí. Na záhon stále můžeme vysévat cibuli, mangold, hrách, mrkev, ředkvičky a ředkve, petržel, vodnice i řepu. Brokolici, pór, kadeřávek, zelí i některé saláty už také lze vysévat přímo do půdy, stejně tak kapustu a kedlubnu.