Antwort Jak zapnout obrysová světla? Weitere Antworten – Kdy používat obrysová světla

Jak zapnout obrysová světla?
Obrysové svítilny (bílá) – osvětlují přední a zadní část vozidla při stání. Používají se v podmínkách špatné viditelnosti na silnici. Pokud nemáte výstražná světla, můžete jako alternativu použít obrysové svítilny.Označení potkávacích světel: Potkávací světla mají na přístrojové desce symbol zeleného světla. Potkávací světla a obrysová světla musíte zapnout, nebo přepnout na ně z denního svícení, pokud už je tma a šero, za mlhy, sněžení, deště, v tunelu a po vjezdu do úseku označeném značkou „Rozsviť světla“.Ve dne, za nesnížené viditelnosti stačí svítit tzv. světly pro denní svícení. Pokud jimi vozidlo není vybaveno, pak musí být rozsvícena obrysová a potkávací světla. Za snížené viditelnosti musí svítit obrysová a potkávací nebo dálková světla, světla pro denní svícení už nestačí.

Kdy zapnout dalkove světla : Zákon říká, že dálková světla se smí použít jen tehdy, pokud není vozovka souvisle dostatečně osvětlena, nebo pokud by neoslňovala ostatní účastníky silničního provozu. Na železničním přejezdu nesmí být použita ani potkávací světla, pokud by oslňovaly vozidla v protisměru.

Co je to obrysové světlo

Obrysová světla slouží k tomu, aby vozidlo bylo vidět ostatními účastníky silničního provozu za snížené viditelnosti. Přepínač světel se přepne do polohy obrysových světel (obr. 7). Za nízké viditelnosti se po zapnutí světel rozsvítí podsvícení přístrojové desky a ovládacích tlačítek vozidla.

Jaký je rozdíl mezi obrysovými a potkávacími světly : Za snížené viditelnosti, a to zejména v zimním období, která nastává i v denní době, je nutno mít při jízdě rozsvícená potkávací světla, vozidlo je zároveň osvíceno i zezadu červenými obrysovými světly a tím je při jízdě pro ostatní řidiče viditelné.

Zapnout světla v autě můžete nejčastěji pomocí otočného kolečka, které je umístěno vlevo od volantu. Tam jsou nastavitelné různé polohy – pro parkovací světla, potkávací světla, nebo automatické svícení, kdy si auto samo určí, jaká světla na základě viditelnosti rozsvítí.

Osvětlení automobilu: používané zdroje světla

Potkávací světla. Dálková světla a světelná houkačka. Brzdová světla a couvací světlomet. Světla pro denní svícení a parkovací obrysové světlo.

Jak nastavit světla v autě

Jak a kde mohu změnit polohu svých světlometů To je lehké vysvětlit a mnozí z nás to již udělali nesčetněkrát. Ve velké většině modelů najdete nastavovací kolečko nebo odpovídající přepínací páčku hned pod volantem na levé straně. Tam se pak dá nastavit úhel sklonu předních světlometů.Pokud se střed světelného kužele nachází na korekční čáře, jsou světlomety správně nastavené. Pokud ne, je třeba světlomety seřídit: Nad světlomety se nachází šroub. Otáčením po směru hodinových ručiček úhel sklonu zvyšujete, otáčením proti směru hodinových ručiček ho snižujete.Obrysová světla slouží k tomu, aby vozidlo bylo vidět ostatními účastníky silničního provozu za snížené viditelnosti. Přepínač světel se přepne do polohy obrysových světel (obr. 7). Za nízké viditelnosti se po zapnutí světel rozsvítí podsvícení přístrojové desky a ovládacích tlačítek vozidla.

Dálková světla zapnete zatlačením páčky směrem od sebe. Opětovným zatlačením páčky dopředu nebo přitažením páčky k sobě dálková světla vypnete.

Kde je Obrysove světlo : Obrysová světla se nachází vepředu v hlavních světlometech (stejná světla jako denní, ale jejich intenzita svícení se sníží), dále pak v zadních koncových svítilnách a zároveň i osvětlení zadní registrační značky. Světla sloužící k tomu, aby za snížené viditelnosti viděl i samotný řidič.

Kde je obrysové světlo : Obrysová světla se nachází vepředu v hlavních světlometech (stejná světla jako denní, ale jejich intenzita svícení se sníží), dále pak v zadních koncových svítilnách a zároveň i osvětlení zadní registrační značky. Světla sloužící k tomu, aby za snížené viditelnosti viděl i samotný řidič.

Jak poznat světla v autě

Světla pro denní svícení musí být homologována, což se dá poznat podle značky E v kroužku a písmen RL. Jejich jasným poznávacím znakem je, že se rozsvítí hned po nastartování a svítí samostatně. Ve chvíli, kdy je zapnut jiný typ světel – potkávací nebo dálková – světla pro denní svícení by měla automaticky zhasnout.

Pokud se střed světelného kužele nachází na korekční čáře, jsou světlomety správně nastavené. Pokud ne, je třeba světlomety seřídit: Nad světlomety se nachází šroub. Otáčením po směru hodinových ručiček úhel sklonu zvyšujete, otáčením proti směru hodinových ručiček ho snižujete.Mlhová světla používáme vždy při sněžení, mlze, nebo hustém dešti. Potkávací světla používáme spolu s obrysovými v tunelu, při jízdě za šera, nebo v úseku značeném značkou „Rozsviť světla”. Dálková světla používáme vždy při jízdě za tmy na neosvětlené vozovce.

Jak nastavit světla na auto : Horní hrana nejvíce osvícené oblasti by měla mířit pod střed značky z pásky. Pokud tomu tak není, seřiďte světlomet pomocí vertikálního šroubu. Při seřizování horizontálního směru by se měla levá hrana nejsilněji osvětlené oblasti dotýkat středu značek. Seřízení světlometů je dobré provádět každých 12 měsíců.