Antwort Jak zaplatit modrou zonu Praha 6? Weitere Antworten – Kde zaplatit modrou zonu Praha 6

Jak zaplatit modrou zonu Praha 6?
Na území Prahy 6 byly zóny placeného stání spuštěny od 24. srpna 2016. Parkovací zóny budou aktivní od pondělí do pátku v období od 0:00 do 6:00 a od 8:00 do 24:00. Výdej parkovacích oprávnění je v Informační kanceláři zón placeného stání na adrese Uralská 4, Praha 6, PSČ 160 52.Modré zóny (tzv.

Ostatní řidiči mohou tato parkovací místa využívat jen omezeně (max. délka parkování je 3 hodiny) a parkovné je nutné uhradit prostřednictvím parkovací aplikace (tzv. virtuální parkovací hodiny nebo na mpla.cz/praha). Klasické parkovací automaty se v modrých zónách nenacházejí.Objednání parkovacího lístku prostřednictvím SMS

  1. Uživatel (parkující) vytvoří zprávu, do jejíhož textu vepíše klíčové slovo.
  2. Vepsanou zprávu parkující odešle na specifické telefonní číslo.
  3. Příklad: Parkující odešle SMS s textem: PU X 1P23456 90. Kdy PU je identifikace města nebo partnera. X je označení zóny.

Jak zaplatit parkování v Praze přes telefon : Lidé cestující po Praze autem tak od této chvíle mají možnost za parkování platit jednoduše rovnou v aplikaci PID Lítačka. Takzvaně na jeden klik, stejně jako když si v aplikaci PID Lítačka kupují jízdenku, nebo dlouhodobý kupón.

Kolik stojí modrá zóna Praha 6

Byli jste zde Podělte se o vaši zkušenost

typ zóny: rezidentní
zpoplatněno: Po-Pá 00-06 a 08-24 hod.
hodinová sazba: 40 Kč nebo 1,2 EUR
placení: mobilní aplikace
parkovací karta: Praha 6

Jakou aplikaci na parkování v Praze : Aplikace na parkování v Praze nebo jiných městech najdete ve virtuálním obchodě Google Play (pro Android), potažmo App Store (pro majitele iPhonů a iPadů). Tam můžete aplikace najít pod heslem „aplikace na parkování“, „parkování v Praze“ nebo pod podobným výrazem.

V modrých zónách na území hlavního města Prahy se nesetkáte s parkovacími automaty, ale parkovné můžete zaplatit pohodlně přes aplikaci Citymove. Po registraci (zde je přehledný návod) stačí zadat registrační značku auta a dobu, po kterou chcete parkovat.

Návštěvníci mohou parkovat v modré zóně maximálně po uvedený čas –⁠ v centru 1 hodinu a mimo centrum 3 hodiny. Cena se liší podle lokality, od 40 do 80 Kč za hodinu parkování. Parkování v modré zóně lze zaplatit pouze online pomocí aplikace MPLA –⁠ zde po zadání parkovací zóny zjistíte cenu a maximální dobu parkování.

Jaká je nejlepší aplikace na parkování v Praze

Nejlepší aplikace na parkování v Praze 2024

  • Mobilní aplikace Moje Praha je určena Pražanům a všem, kteří jezdí autem po Praze nebo se po městě pohybují pěšky či veřejnou dopravou.
  • Je zdarma a je ke stažení v App Store a Google Play.
  • Komunikuje s GPS lokalizátorem a dovede vás, kam potřebujete.

Placené parkování na maximálně 24 hodin pro ostatní motoristy (parkování je možné po platbě v parkovacím automatu nebo prostřednictvím online aplikace).Platba přes parkovací automat:

  1. Zaparkujte.
  2. Najděte nejbližší parkovací automat.
  3. Zadejte RZ vozidla.
  4. Zvolte dobu stání
  5. Pokud doba stání přesáhne bezplatnou dobu (60 minut v zóně B), zaplaťte mincemi nebo platební kartou.
  6. Odeberte si parkovací lístek (netřeba jej umísťovat do vozidla, slouží pouze jako váš doklad)


V období od 20:00 do 8. hodiny ráno je však cena na fialových zónách za celou noc pouze 50 Kč. V modré parkovací zóně je cena za krátkodobé parkování 60 Kč na hodinu a doba, po níž je možné zde parkovat, se zkrátila na dvě hodiny.

Jak platit za parkování v Praze : Parkování je možné uhradit buď v parkovacím automatu (hotově, někde i platební kartou) na webu MPLA nebo v aplikaci MPLA.IO. Na modrých zónách lze platit pouze přes MPLA. Další aplikací, která slouží primárně k usnadnění cestování po Praze, ale umožňuje i platbu parkování, je Citymove.

Jak dlouho můžu stát na modré zóně zdarma : Obvykle platí omezení ve všední dny od 8 do 20 hodin, ale přesná doba se může lišit. Například v některých modrých zónách v centru Prahy platí omezení od pondělí do neděle. Proto si vždy řiďte údajem na značce. Mimo vyznačenou dobu jsou modré zóny zdarma a časově neomezené.

Co se stane kdyz stojim na modré zóně

Správné parkování na modrých zónach pravidelně kontrolují monitorovací vozidla, která snímají kamerou SPZ vozidel. Za neoprávněné stání na modré zóně dostanete pokutu 500 Kč. Pokud ji neuhradíte ve stanovené lhůtě, může se vyšplhat až na 2 500 Kč.

Praha sjednotila parkovací zóny do tří barev – modré, fialové a oranžové. Už neplatí, že na modré zóně nemůžete zaparkovat, pokud nejste rezident, a dokonce ani nemusíte shánět papírové stírací parkovací lístky. Stačí parkování zaplatit v parkovacích hodinách či online.Parkovací automaty a infoboxy v zónách placeného stání, i některá obsluhovaná parkoviště, jsou vybaveny QR kódem, který vás přímo odkáže do Online parkovacího automatu v požadované oblasti. Vyhledá spojení, jízdenku, zobrazí volná parkovací místa (parkoviště P+R a zóny placeného stání).

Jak zaplatit fialovou zonu v Praze : Fialová zóna je určená pro tzv. smíšené parkování. Osoby s platným parkovacím oprávněním parkují ve fialové zóně bez omezení. Návštěvníci tu mohou parkovat maximálně 24 hodin, a to po platbě v parkovacím automatu nebo přes aplikaci Virtuální parkovací hodiny.