Antwort Jak zalévat fuchsie? Weitere Antworten – Co potřebuje fuchsie

Jak zalévat fuchsie?
Jako základ berou vyzrálý zahradnický kompost, trochu písku a trochu kupovaného substrátu. "Kupovaný substrát je lehký a nevyzrálý, proto málo drží vlhkost, což právě fuchsie potřebují," prozrazuje pěstitelka rodinný recept. Zvláště v horkých dnech by totiž substrát nikdy neměl zcela vyschnout.Přes zimu fuchsie nehnojíme, dopřejeme jim rozptýlené světlo až polostín. Nejvhodnějším stanovištěm jsou chladné zimní zahrady či světlé chladné sklepy nebo chodby. Můžeme je zimovat například i na chodbě v panelovém domě či na zaskleném balkonu.Když dorostou výšky 20 cm, na vrcholu je zaštipujte, abyste podpořili růst postranních výhonů, které pak zaštipujte pokaždé, když dorostou délky 15 cm. Fuchsie mají rády letnění. Zalévejte je podle potřeby, po nasazení poupat dávejte pozor, aby voda nedopadala přímo na rostliny, jinak poupata shodí.

Jak pěstovat fuchsie doma : Pěstování a péče o fuchsie jsou snadné

U keřovitých fuchsií odřízněte vrcholky hlavních výhonů a postranní výhony zkraťte na jeden nebo dva páry listů. Téměř všechny fuchsie jsou poměrně nenáročné na péči. Většině odrůd vyhovuje polostín. Ideální jsou východně a západně orientované strany domů.

Kolik fuchsií do truhlíku

Správné vzdálenosti nejpoužívanějších balkonových rostlin jsou zde: voskovka – 3 rostliny do truhlíku, fuchsie – 2 až 3 rostliny do truhlíku, lobelka – 3 až 4 rostliny do truhlíku, pelargonie – 2 sazenice do truhlíku, převislý muškát – 3 až 4 rostliny do truhlíku, petúnie – 2 až 3 sazenice, sporýš – 3 sazenice do …

Jak ostříhat fuchsie na jaře : Jak stříhat fuchsie

U keřovitých fuchsií se musí odříznout vrcholky hlavních výhonů. Zároveň se postranní výhony zkrátí na jeden nebo dva páry listů. Pokud fuchsie pěstujete na vysokém kmínku, můžete všechny výhony seříznout na dva až tři páry listů.

Odměnou za včasné přenesení na letní stanoviště je bohaté kvetení a kompaktní růst fuchsií. Jak již bylo zmíněno, fuchsie nejsou mrazuvzdorné, proto je nutné je z letního stanoviště včas sklidit. Musí to být před příchodem prvních mrazíků.

Fuchsie se dají množit také v srpnu nebo na přelomu září a října. Zatímco letní řízek je ještě měkký, na podzim se doporučuje řezat téměř zdřevnatělé, 15 cm dlouhé větvičky s nevelkou patkou (proužek kůry). Během zimy pak mladé rostlinky dokážou snadno zakořenit ve směsi zeminy a písku.

Co na dno truhlíku

Nejlepšími materiály se tedy jeví perlit a jemný keramzit. Hrubší substráty jsou vhodné do velkých květináčů, truhlíků a zahradních nádob. Opět zde můžeme využít štěrk, někdy se také používají keramické střepy nebo nalámaný polystyren. Ty ale opět nepropouští vodu.Krásně kvetou modřence, šafrány, tulipány, narcisy, hyacinty. Ano, můžete je vysázet i do truhlíků. K nim můžete zasadit sedmikrásky chudobky, macešky nebo pomněnky. Vyzkoušet můžete i primule, ale u těch je to už se snášením mrazíků horší.Fuchsie je nejlepší řezat na podzim a zjara. Na podzim zkraťte zbytečně dlouhé nové výhony (kvůli zachování základního tvaru keříku, příp. stromku), na jaře odstaňte v zimě vyrašené vytáhlé výhony (rostlinu dotvarujte). Jarní řez proveďte co nejdříve, abyste nemuseli odstraňovat už rašící očka.

Sucho – stanoviště s dobře propustnou a rychle vysychající půdou. Polosucho – vyberte místo s mírně vlhkou a dobře propustnou půdou. Vlhko – stanoviště s trvale vlhkou, ale nezamokřenou půdou. Mokro – trvale vlhká až zamokřená stanoviště například v pobřežních zónách.

Co dát do truhlíku na balkon : I přesto se do klasických truhlíků víc hodí nenáročné květiny, kterým nevadí nedostatečná zálivka. Patří mezi ně třeba muškáty, které snesou spíš sucho než stálé přemokření. Můžete zkusit také afrikány, nestařec nebo černuchu. Důležitým kritériem pro výběr truhlíku je jeho velikost.

Co dát na spodek květináče : Do květináčů se nejlépe hodí speciální materiál, kterým je KERAMZIT, SERAMIS nebo PERLIT. Nahradit je mohou ale také střepy hliněných nádob, jemný štěrk nebo kamínky. Písek není nejvhodnější variantou, protože je velmi jemný a příliš propouští vodu nebo vytéká ven odtokovými otvory.

Co dát na dno truhlíku

Nejlepšími materiály se tedy jeví perlit a jemný keramzit. Hrubší substráty jsou vhodné do velkých květináčů, truhlíků a zahradních nádob. Opět zde můžeme využít štěrk, někdy se také používají keramické střepy nebo nalámaný polystyren. Ty ale opět nepropouští vodu.

Kolik zajistit sazenic

Máme-li mladé muškáty z řízků, musíme množství zvýšit na 8 až 12 ks, podle velikosti, jinak by byl truhlík „chudý“. Substrát dáme do 2/3 truhlíku a utužíme. Rozmístíme rostliny tak, aby si nekonkurovaly. Větší dozadu nebo do středu, menší a převislé na okraje.Hlavní řez ovocných stromů se provádí na jaře (jabloně, hrušky, švestky). Během podzimu (nebo i na konci léta po plození) můžete ostříhat třešně a višně. Řez na podzim nejlépe snášejí ořechy (ořech, líska). I některé keře vyžadují podzimní řezy, a to zejména rybíz, angrešt a josty.

Co do truhlíku na sever : Balkonové květiny na severní stranu

Daří se zde rostlinám, které vyžadují polostín až stín. Fuchsie (Fuchsia), pochvatec (Coleus), lobelka (Lobelia), nestařec (Ageratum), hortenzie (Hydrangea), bohyška (Hosta), hluchavka (Lamium), břečťan (Hedera) i různé jehličnany.