Antwort Jak zacházet s CVT? Weitere Antworten – Jak jezdit s automatem CVT

Jak zacházet s CVT?
CVT tvoří dva protichůdné kužely, které jsou spojeny hnacím řemenem. Motor se po sešlápnutí pedálu vytočí na určitý počet otáček, který udržuje i při plynulém zrychlování. Při uvolnění pedálu se otáčky opět sníží. CVT nemá přednastavené poměry pro převody, díky tomu se liší od běžných automatů.Robotizované převodovky jsou většinou velmi spolehlivé a nevyžadují tak častou výměnu olejové náplně, jako ostatní automaty. Interval pro výměnu je zhruba po 200 000 km (tak jako u ručně řazeného manuálu).V koloně není třeba šlapat na plyn, při stání na semaforech je nutné stát na brzdě celou dobu. Automatická převodovka dokáže i podřadit při sešlápnutí plynu až na podlahu, tzv. kickdown. Řadit rychlosti vždy při úplném zastavení vozu.

Jak parkovat s automatem v kopci : U vozidel s mechanickou převodovkou je vhodné při stání z kopce nejdříve stát na brzdě, následně zatáhnou ruční brzdu, poté povolit brzdový pedál, nechat auto lidově řečeno zhoupnout, a nakonec zařadit nízký převodový stupeň, lhostejno jaký.

Která automatická převodovka je nejlepší

Z hlediska spolehlivosti bývá nejlepší volbou klasický typ automatu s hydrodynamickým měničem točivého momentu. Velkou předností je také komfort řazení a plynulé a komfortní rozjezdy. Na poskakování v koloně je to nejlepší volba. Měničový automat má většina velkých a luxusních aut, ale běžný je i v obyčejných autech.

Kdy zařadit neutral u automatu : N – NEUTRAL používáme při dlouhém stání, při odtahu auta nebo při . Nikdy nepoužíváme při jízdě z kopce, abychom ušetřili. Tady může nastat problém, že se rozlomí koše v převodovce. Je to tím, že koše jsou převážně z hliníku a když z kopce vyřadíte, otáčky motoru a převodovky jsou rozdílné.

Z hlediska spolehlivosti bývá nejlepší volbou klasický typ automatu s hydrodynamickým měničem točivého momentu. Velkou předností je také komfort řazení a plynulé a komfortní rozjezdy. Na poskakování v koloně je to nejlepší volba. Měničový automat má většina velkých a luxusních aut, ale běžný je i v obyčejných autech.

6 věcí, které byste neměli dělat s automatickou převodovkou

  • Vyřazení na neutrál během jízdy z kopce.
  • Řazení zpátečky před zastavením.
  • Vytáčení (túrování) motoru do vysokých otáček.
  • Přeřazení na neutrál během čekání na červené
  • Zapnutí režimu parkování před zastavením.
  • Řízení vozidla s chladným motorem.

Jak se parkuje s automatem

Řadicí páka v automatu

Co jednotlivá písmena znamenají P=park, do této polohy nastavíte řadicí páku po skončení jízdy, až se úplně zastaví kola. Pokud parkujete na rovině, nemusíte už použít ruční brzdu, „péčko“ funguje v tomto případě na principu klasické jedničky, kterou po zaparkování běžně zařadíte v manuálu.Pokuď máte auto s automatem, prostě jen sundejte nohu z plynu. Nejlepší je jet taky, abyste nemuseli brzdy moc používat. Když už ano, brzděte zlehka a snažte se brzdit jen s koly rovně. Pokuď se dostanete do situace která už moc řešení nemá, brzděte úplně natvrdo a vyšlápněte spojku.Pokuď máte auto s automatem, prostě jen sundejte nohu z plynu. Nejlepší je jet taky, abyste nemuseli brzdy moc používat. Když už ano, brzděte zlehka a snažte se brzdit jen s koly rovně. Pokuď se dostanete do situace která už moc řešení nemá, brzděte úplně natvrdo a vyšlápněte spojku.

To, že je s automatickou převodovkou něco v nepořádku může vnímavý řidič rozpoznat i při jízdě. Nečistotami zanesená automatická převodovka během jízdy kvůli netěsnostem prokluzuje nebo řadí s nadměrnými rázy, případně škube. Při jízdě se špatně fungující automatickou převodovkou můžete slyšet i nadměrný hluk.

Co je s na automatu : „S“ = sport – jestliže předchozí polohy najdete na voliči každého automatu, „esko“ už převodovka mít může a nemusí. Jde o ekvivalent polohy „D“, v tomto režimu však převodovka řadí a podřazuje rychleji, aby byl navozen pocit sportovnějšího svezení.

Co znamená D s na automatu : Pokud je zařazena poloha pro sportovní jízdu (S), přesuňte volicí páku do polohy pro jízdu vpřed (D) a poté zpět do polohy pro sportovní jízdu (S).

Jak se rychle rozjet s automatem

Pokud tedy chcete rychle vystartovat, je lepší levou nohou sešlápnout brzdu, zařadit D, pravou přidat plyn a pak uvolnit brzdu. Zabrat dostane hydroměnič, který to ale je schopen zvládnout podstatně lépe než brzdící pásy a spojky v převodovce.

Pokud se do smyku dostanete, stačí pustit plyn a držet volant v požadovaném směru. Auto se srovná zpět do správné stopy. Opět platí, že řidič nesmí panicky brzdit a zběsile točit volantem. Při přetáčivém smyku vám poháněná zadní náprava výrazně pomůže.Dopravní situace či parkování vás mohou donutit k couvání a zde jednoduše (po úplném zastavení vozidla) přijde změna na režim R – Reverse. Stačí poté pustit brzdový pedál a vozidlo začne pomalu couvat i bez přidávání rychlosti.

Jak se jezdí s automatem v zime : Rozpojením pohonného ústrojí se každé kolo může otáčet samo za sebe a pneumatiky tak rychleji najdou přilnavost. Pokuď máte auto s automatem, prostě jen sundejte nohu z plynu. Nejlepší je jet taky, abyste nemuseli brzdy moc používat. Když už ano, brzděte zlehka a snažte se brzdit jen s koly rovně.