Antwort Jak zachránit Dracenu? Weitere Antworten – Jak oživit Dracenu
Především v letních měsících je vhodné jí často stírat listy vlhkým hadříkem nebo ji osprchovat ve vlažné vodě popřípadě si dát vodu do rozprašovače, ale snáší i sušší vzduch. Rostlině celoročně vyhovuje běžná pokojová teplota. Mladé rostliny se přesazují každoročně na jaře, starším stačí vyměnit jen horní vrstvu.Ve vegetačním období vyžaduje vydatnou zálivku a neustále mírně vlhkou půdu. V zimě, v období vegetačního klidu ji zalévejte jen mírně. Každé dva dny oroste listy a jednou za čas celou rostlinu osprchujte proudem vody.Nejčastějším projevem nespokojenosti draceny je žloutnutí listů, nebo dokonce jejich opadávání. To může být způsobeno různými nedostatky: Přílišné zalévání nebo nedostatečná drenáž, která zabraňuje odtoku přebytečné vody. V takovém případě stačí ubrat zálivku, nechat půdu vyschnout a odstranit poničené listy.
Jak Zaštipovat Dracenu : První zaštipování se doporučuje provádět v druhém týdnu vegetativní fáze, druhé těsně před přepnutím na květ či po něm. Zaštipovat rostliny můžete do nekonečna. Mezi jednotlivými zásahy ale nechte rostlinu chvíli odpočinout. Po prvním zaštípnutí počkejte, až nové výhonky udělají alespoň 2 patra.
Co potrebuje dracéna
Stanoviště a teplota: Dracaena marginata preferuje světlé stanoviště, ale vyhýbá se přímému slunečnímu záření. Může se pěstovat při širší škále teplot, ale optimální je teplota mezi 18-26 °C. Zálivka: Zalévejte rostlinu pravidelně, ale vyvarujte se přemokření půdy.
Jak zastřihávat dracenu : 1 Výhony v libovolné výšce vodorovně odstřihněte zahradnickými nůžkami nebo odřízněte pilkou. Po stranách pod místem řezu se později vytvoří nové svěží listy. Buďte trpěliví, protože to může trvat i několik měsíců. Také na uříznutých výhonech se po čase vytvoří nové listy.
Pokud už vám dracéna takzvaně přerůstá přes hlavu, snižte její délku jednoduchým řezem. Vezměte si opravdu velmi ostrý nůž, vydezinfikujte ho alkoholem a proveďte řez 5 až 30 centimetrů pod listy. Následně ránu zasypete skořicí nebo černým uhlím. Obě suroviny ochrání řez před škůdci.
Hnědé a suché listy obvykle značí nedostatek zálivky!
Obvykle se totiž takto projevuje nedostatek závlahy. Abyste si byli 100% jistí, provést můžete také snadný pokus: Do hlíny v květináči zapíchněte prst přibližně 2 až 3 centimetry hluboko. Pokud je hlína suchá, rostlině chybí voda.
Jak Narizkovat Dracenu
Rozmnožování draceny
Do substrátu je zapíchneme svisle. Množit můžeme dracenu i tak, že uřízneme vrcholek mateřské rostliny a umístíme jej do sklenice s vodou a trochou dřevěného uhlí. Kořeny se začnou objevovat za 3 měsíce. V našich interiérech nelze dracenu množit ze semen, jelikož u nás nekvete.Rozmnožování draceny
Do substrátu je zapíchneme svisle. Množit můžeme dracenu i tak, že uřízneme vrcholek mateřské rostliny a umístíme jej do sklenice s vodou a trochou dřevěného uhlí. Kořeny se začnou objevovat za 3 měsíce. V našich interiérech nelze dracenu množit ze semen, jelikož u nás nekvete.a namnožit. Původní rostlina vyžene nové výhony a ty, které jste odstranili, ve vodě zakoření.
Stanoviště a teplota: Dracaena marginata preferuje světlé stanoviště, ale vyhýbá se přímému slunečnímu záření. Může se pěstovat při širší škále teplot, ale optimální je teplota mezi 18-26 °C. Zálivka: Zalévejte rostlinu pravidelně, ale vyvarujte se přemokření půdy.
Proč tlustici opadávají listy : Pokud začnou tlustici opadávat listy, mívá to dvě příčiny. Obě jsou způsobeny pěstitelem. Buď tlustice nastydla u otevřeného okna v mrazivém dni, nebo je umístěna na příliš chladném místě, kde teploty klesají pod 10 stupňů Celsia.
Proč usychají listy : Příliš chladno – listy opadávají a vadnou. Příliš teplo a sucho – listy hnědnou a usychají. Nedostatek živin – listy odspodu žloutnou, mohou být i hnědožluté; listy jsou světle zelené; okraje listů se stáčejí, někdy kadeřavějí; květy jsou malé a bledé; listy odspodu opadávají.
Jak zastřihávat Dracenu
1 Výhony v libovolné výšce vodorovně odstřihněte zahradnickými nůžkami nebo odřízněte pilkou. Po stranách pod místem řezu se později vytvoří nové svěží listy. Buďte trpěliví, protože to může trvat i několik měsíců. Také na uříznutých výhonech se po čase vytvoří nové listy.
Pravidelnou zálivku dobře odstátou vodou dopřejeme tlustici jen v době vegetace, na konci podzimu a v zimě, kdy rostlina odpočívá, musí být zálivka střídmější a zaléváme pouze v případě, že substrát již důkladně vyschnul.Stanoviště rostliny: Slunné až polostinné místo, preferuje sušší prostředí. Zálivka: Zálivka by měla být střídmá, ponechte půdu mezi zaléváním vyschnout. Světlo: Potřebuje dostatek světla, ale vyhněte se přímému slunci v horkých odpoledních hodinách. Množení: Množte řízky nebo oddělováním bočních výhonků.
Co dělat když hnědnou listy : Hnědé a suché listy obvykle značí nedostatek zálivky!
V tom případě byste se měli zamyslet nad tím, zda ji zaléváte dostatečně často. Obvykle se totiž takto projevuje nedostatek závlahy.