Antwort Jak vyzkoušet detektor kouře? Weitere Antworten – Jak otestovat detektor co

Jak vyzkoušet detektor kouře?
Jedním z mála sofistikovaných způsobů jak otestovat senzor vašeho detektoru CO je prostřednictvím testovací sady s kalibračním plynem Detectagas speciálně vyvinutým testování elektrochemických senzorů detekce CO.Přijímač (detektor) světla detekuje přítomnost kouře na základě změny odrazivosti částic vzduchu. Ionizační detektory detekují požár na základě jiného principu, než je odraz světla. Mají podobnou měřicí komoru, ale ta obsahuje malý radioaktivní zdroj, nejčastěji americium, který ionizuje vzduch uvnitř.Většina požárních hlásičů již z principu není vybaven žádnou možností vypnutí. Houkání přestane v okamžiku dostatečného vyvětrání místnosti od kouře (příčina poplachu) nebo při vyjmutí baterie. Některé hlásiče disponují funkcí HUSH, která se skrývá pod testovacím tlačítkem. Tato funkce umlčí na určitou dobu hlásič.

Jak otestovat požární hlásič : Test požárního hlásiče lze provést několika způsoby. Nejběžněji se test provádí lokálně testovacím tlačítkem. U některých typů požárních hlásičů a zvláště u požárních detektorů je však nutné test provést pomocí aerosolu nebo kouře. Test testovacím tlačítkem : většina požárních hlásičů disponuje testovacím tlačítkem.

Jak otestovat detektor kouře

Test kouřového požárního hlásiče

Vysajte z něj přebytečný vzduch a aerosol nafoukejte do sáčku tak, aby se aerosolovou mlhou zaplnil. Pokud je hlásič funkční dojde k detekci za 60 až 90 sekund. Pokud hlásič nevyhlásí poplach, vyzkoušejte test ještě jednou. Pokud ani poté nedojde k poplachu, je hlásič nutno vyměnit.

Kam namontovat detektor CO : Čidlo by mělo být umístěno v blízkosti spotřebiče (1 až 3 metry) s potenciálním zdrojem emisí oxidu uhelnatého (kamna, plyn, olej, uhelný kotel, krb atd.). Doporučuje se montáž na stěnu – cca 150 až 200 cm nad podlahou (ve výšce nosu dospělé osoby nebo výše).

Požární hlásiče je obecně nejlepší instalovat na strop doprostřed místnosti (minimálně 60 centimetrů od stěny) ve výšce maximálně 6 metrů. Neměly by být v blízkosti ventilátorů, svítidel, topení ani v příliš prašných a vlhkých pokojích (koupelny). Nehodí se také do místností s krbem či kamny.

Níže přinášíme několik příkladů. Země s úplným zákazem amatérského používání detektorů kovů a hledání: Turecko, Švýcarsko, Švédsko, Španělsko, Malta, Izrael a další.

Co dělat když vypukne požár

Jak jednat v případě, že vypukne požár Malý požár se můžete pokusit uhasit sami, mějte však na paměti, že je to nebezpečné. Větší požáry vyžadují větší zásah, jako je například použití hadic nebo pěny. V takových případech je žádoucí okamžitě evakuovat prostor a zavolat hasiče.Neměly by být v blízkosti ventilátorů, svítidel, topení ani v příliš prašných a vlhkých pokojích (koupelny). Nehodí se také do místností s krbem či kamny. V ideálním případě je instalujte do všech místností, které splňují výše zmíněné podmínky.Hlásič pípne každých 40 sekund – zařízení hlásí chybu Vyčistěte hlásič – viz sekce „Údržba a čištění“. Pokud problém přetrvává, zakupte nový hlásič a vyměňte jej. Hlásič vyvolává falešné poplachy v případě vaření, sprchování atp.

Detektor úniku plynu je jediným skutečně účinným způsobem, jak poznat únik plynu. I přes dostatečné větrání a pravidelné revize spotřebičů nelze nikdy riziko zvýšené koncentrace CO a CO2 vyloučit. Jelikož tyto plyny nelze odhalit smysly, nezbývá než přenechat tuto práci spolehlivým hlásičům.

Jak se při požáru plní kouř místnosti : Jak známo, kouř a dým stoupají vzhůru, při požáru v místnosti se tedy hromadí pod stropem a postupně plní celý prostor. Proto se hlásič nikdy neinstaluje do rohů místností, za záclony a za nábytek. Zde nedochází k dostatečnému proudění vzduchu a hlásič nebude kouř správně detekovat.

Kam umístit detektor oxidu : Detektor vždy umisťujeme na stěnu v blízkosti zařízení. Neměl by se montovat v blízkosti překážek bránících přirozené cirkulaci vzduchu, v místech s nedostatkem kyslíku a v místech, kde by činnost detektoru mohla být přímo ovlivňována různými výpary (např. bezprostředně nad sporákem v kuchyni).

Kam umístit co detektor

Detektor oxidu uhelnatého se umísťuje cca 10 cm pod strop nebo do výše očí a současně do blízkosti karem a kotlů. Oxid uhelnatý se hromadí pod stropem, je mírně lehčí než vzduch, a proto stoupá vzhůru.

  • Lesní cesty. Polní a lesní cesty jsou pro hledání ideální.
  • Veřejná místa. V tomto případě mluvíme hlavně o plážích, parcích nebo sportovištích.
  • Historické lokality. Staré parky, historické památky nebo opuštěné osady jsou ideální na hledání velkých a historických zajímavostí.

Co nejrychleji opusťte objekt, ve kterém hoří

Nesnažte se překonávat již požárem zasažené a zakouřené prostory. Nemůžete-li již opustit objekt, uzavřete se v místnosti bez větrání, utěsněte okna a dveře (nejlépe mokrým ručníkem, dekou) a upozorněte na sebe hasiče máváním za oknem či vyvěšením bílé látky či prostěradla.

Jak poznat únik CO : Zatímco únik zemního plynu je možné rozeznat čichem, oxid uhelnatý ve vzduchu nelze našimi smysly odhalit. Proto musíte pro varování před únikem oxidu uhelnatého používat detektor, který vás na nebezpečí včas upozorní. Mezi prvotní příznaky otravy oxidem uhelnatým patří bolesti hlavy, nevolnost, únava nebo závratě.