Antwort Jak Vyzehlit pradlo bez žehličky? Weitere Antworten – Jak vyžehlit prádlo bez žehličky

Jak Vyzehlit pradlo bez žehličky?
Sušička pomůže i se zmačkanými šaty

Máte-li doma sušičku, pak budete mít pěkný výsledek, navíc bez práce a jen za čtvrthodinku. Do sušičky dejte vaše pomačkané oblečení a kousek mokré látky. To může být čistý navlhčený textilní kapesník, ponožka nebo třeba spodní prádlo, ale také můžete k oblečení hodit kostku ledu.6 tipů, jak žehlit rychle a s radostí

  1. Nepřecpávejte pračku.
  2. Nezapomeňte prádlo vytřepat a uhladit.
  3. Nenechte prádlo přeschnout.
  4. Používejte kropítko.
  5. Začněte s lehkými materiály.
  6. Čistěte i žehličku a prkno.

Vždy pamatujte, že je nutné žehlit pohybem nahoru a dolů, neboť kruhové pohyby mohou vést k poškození materiálu. Snažte se žehlit průběžně, alespoň jednou týdně. Jinak se prádlo nakupí a za jedno odpoledne se ho pak nezbavíte. Žehlení si můžete zpříjemnit třeba tím, že si pustíte oblíbenou hudbu.

Jak se vyhnout žehlení : Kupujte kvalitní prací prášek a aviváž, prádlo budete mít nejen provoněné, ale také měkčí a méně zmačkané. Nežehlete ponožky, slipy ani kalhotky, je to jen přežitek z dob našich babiček a maminek. Nakupujte si ložní prádlo z takového materiálu (krepové, nemačkavý satén), který se žehlit nemusí.

Jak pověsit prádlo aby se nemuselo žehlit

Jak pověsit prádlo, aby bylo žehlení co nejsnazší Důležité je před pověšením prádlo protřepat a pověsit tak, aby se netvořily záhyby. Prádlo by se tedy nemělo prověsit, aby neztratilo tvar. U větších kusů oblečení (povlečení, ubrus) používejte větší množství kolíčků.

Čím nahradit žehličku : Některý napařovač je ideální hlavně pro příležitostné žehlení jemných a choulostivých látek. Jiné si zase hravě poradí i s pevnějšími materiály a můžete jimi tak bez problému nahradit žehličku. Objem nádržky na vodu – velikost nádržky na vodu vám přibližně řekne, jak dlouho vydrží napařovač oblečení v chodu.

Před každým žehlením košili lehce pokropte rozprašovačem žehličky. Bavlněná látka snese při žehlení vysoké teploty. Košile obvykle žehlíme při teplotách od 150ºC do 250ºC. Začněte u límečku a vyžehlíte ho z obou stran od krajů ke středu.

Tip: Pokud nechcete nastavovat teplotu a bát se, že oblečení spálíte, doporučujeme vám napařovací žehličky nebo parní generátory, které mají technologii OptimalTEMP, či inteligentní snímač DynamiQ.

Kdy žehlit prádlo

Žehlete prádlo alespoň ze začátku

Pokud však perete prádlo na teplotu 60 °C, není žehlení bezpodmínečně nutné pro eliminaci bakterií.Při žehlení postupujte od shora dolů neboli po směru vláken. Vyhněte se krouživým pohybům, které by látku mohly roztáhnout do stran. Límeček žehlete zvlášť a pozor si dejte také na knoflíky. Ty jen jemně objeďte špičkou žehličky a nikdy látku nežehlete přes ně.Na trhu je i povlečení, které se nežehlí

  • Povlečení z bavlněného saténu s nežehlivou úpravou. Bavlna se řadí mezi nejoblíbenější materiály, protože je prodyšná, savá, příjemná na dotek a hezká na pohled.
  • U krepového povlečení je žehlení zakázáno.
  • V zimě vás zahřeje flanel.
  • Potěší vás i mikrovlákno s nežehlivou úpravou.


Nejprve zabalte mokrý oděv do ručníku a vyždímejte jej, abyste odstranili přebytečnou vlhkost. Poté položte oblečení na žehlicí prkno. Umístěte na něj suchý ručník a pomalu vyžehlete ručník a vlhký oděv pod ním. Žehlička dodá látce teplo, což pomůže absorbovat přebytečnou vlhkost a urychlí dobu schnutí.

Kdy se nemá věšet prádlo : Lidové tradice říkají, že se 25. prosince nemá pracovat. Dokonce se nesměly stlát ani postele a v domě nesmělo viset žádné prádlo, aby to nepřineslo neštěstí.

Jak doma vybělit prádlo : Ve 2 litrech teplé vody rozmíchejte 6 lžic octa, a nechte prádlo v roztoku naložené min. 3 hodiny. Poté jej vyperte v pračce v běžném pracím cyklu a uvidíte, že skvrny zmizí. Ocet prádlo změkčí a zároveň dezinfikuje!

Jak funguje Naparovaci žehlička

Postup je takový, že do zásobníku se nalije destilovaná voda, kterou po nahřátí žehličky postupně přemění speciální topná tělesa na páru. Horká pára přitom vychází z několika otvorů žehličky. Když následně pára uvolní jednotlivá vlákna oblečení, lisovací činnost napařovací žehličky vyhladí záhyby.

Stůl: Žehlení na stole je stejně dobré jako na žehlicím prkně. Stačí na stůl rozložit čistý ručník nebo deku, narovnat látku a začít žehlit. Vyvarujte se používání skleněných stolů. Dřevěné stoly jsou skvělou náhradou žehličky bez žehlicích prken.Tím, že většina košilí bývá bavlněná, můžete je prát v pračce na 30, maximálně na 40 stupňů – vždy se stejnými barvami. Košile doporučujeme prát bez aviváže, jelikož ta obzvláště u bílých košilí způsobí, že po 20 – 30 vypráních začnou žloutnout a ztrácet svoji zářivou bělost, to už je bohužel nevratné.

Jak srazit teplotu těla : Nejosvědčenějším receptem na sražení horečky jsou studené obklady – namočte ručník nebo utěrky do chladnější vody a přiložte na krk, čelo a do podpaždí. Teplota vody by měla být mezi 25 až 30 °C, ale i tak vám bude na rozehřátém těle připadat studená. U dětí postačí zábaly nohou.