Antwort Jak vyvrtat díru na hmoždinku? Weitere Antworten – Kolik unese hmoždinka 6

Jak vyvrtat díru na hmoždinku?
Délka hmoždinky je 35 mm. Maximální dovolené zatížení: beton 50 kg, YTONG 20 kg, dutá cihla 20 kg.Pokud je otvor příliš velký a hmoždinka nedrží, musíte vpravit vyplňovací hmotu – třeba montážní lepidlo, sádrový nebo syntetický tmel, plastelínu na bázi epoxidové pryskyřice nebo speciální opravné rouno.Jeden z nejjednodušších postupů je zatmelení nerovností a děr šlehaným tmelem. Používá se především u děr po hmoždinkách a drobných prasklin. Jeho aplikace je snadná, pomocí stěrky tmel promíchejte a drobné množství naneste na vadu, kterou potřebujete zakrýt. Aplikujte tolik tmelu, aby byla díra celá vyplněná.

Jaký vrut do 6 hmoždinky : Ke hmoždince musíte pořídit samozřejmě i vhodné vruty nebo háčky odpovídajícího průměru a délky. Ta by měla odpovídat minimálně součtu délky hmoždinky a jejímu průměru. Například ke hmoždinkám o průměru 6 mm a délce 30 mm použijte vrut dlouhý alespoň 36 mm.

Kolik unese 8 hmoždinka

Průměr vrtáku 8 mm. Lze použít s vruty do dřeva a dřevotřísky od 4 ,5 do 6 mm. Délka hmoždinky je 50 mm. Maximální dovolené zatížení: beton 60 kg, YTONG 30 kg, dutá cihla 20 kg.

Kolik unese hmoždinka 10 : Upevňování do cihelného stropu

V takovém typu konstrukce dobře fungují univerzální hmoždinky fischer DuoPower 8 x 40 a 10 x 50 nebo UX 8 x 50 a 10 x 60, případně sklopná hmoždinka fischer DuoTec 10 a 12. Jmenované si hravě poradí se zatížením 20 – 25 kg.

Sádra. Běžně na vyplnění děr a otvorů ve stěnách používáme sádru. Sádra čili mletý síran vápenatý je také vhodnou výplní pro díry po hřebících a hmoždinkách. Její nevýhodou je rychlé tuhnutí (lze koupit sádru pomalu tuhnoucí – počátek tuhnutí za 20 minut, normálně tuhnoucí – 6 minut a rychle tuhnoucí – 2 minuty).

Průměr hmoždinky a vrtáku se musí vždy shodovat. Pro hmoždinku 8 mm tedy potřebujete vrták 8 mm. Průměr šroubu má být naopak o něco menší, v tomto případě asi 5 mm. Poté upněte vrták a v případě potřeby si na něm kouskem izolační pásky označte hloubku vrtu.

Jak zasít díru aby nebyla vidět

skrytý steh – hidden stitch

  1. Nit provlékneme nejprve tak aby uzlík zůstal uvnitř polštářku.
  2. Poté začneme šít, tak že látku propichujeme v místě ohybu (tam kde by se měli látky z jednotlivých stran dotýkat.
  3. Když potom steh utáhneme můžete vidět jak steh není vidět.
  4. Takto zašijeme celý otvor.

Máte různé možnosti: – Trhliny u stropu můžete zakrýt speciální malířskou páskou nebo zaplnit tmelem. – Na díry můžete použít štuk, sádru nebo stěrku. Spáry proškrabte špachtlí, vymeťte z nich štětcem prach a vyspravte je zvolenou vyrovnávací hmotou.Průměr vrutu by měl činit minimálně polovinu průměru hmoždinky. Výrobci univerzálních hmoždinek například doporučují pro hmoždinku 8 mm použít vrut o průměru 4,5 až 6 mm.

Podrobnější popis

Průměr Průměr šroubu Beton B 15
8 mm M6 0,3 kN
10 mm M8 0,54 kN
14 mm M10 0,66 kN
16 mm M12 1,06 kN

Jaký vrták na hmoždinku 8 : Pro hmoždinku 8 mm tedy potřebujete vrták 8 mm. Průměr šroubu má být naopak o něco menší, v tomto případě asi 5 mm. Poté upněte vrták a v případě potřeby si na něm kouskem izolační pásky označte hloubku vrtu.

Jak zpevnit Praskajici zeď : Trhlinky malých rozměru stačí důkladně pročistit, vypláchnout vodou a vyplnit jemnou vápenocementovou maltou. Stejně tak postupujeme i u širších trhlin, do kterých můžeme vkládat drobné úlomky stavebního materiálu – cihel, tašek, kamenů atd. Pakliže se trhliny znovu objeví, můžeme zpevnit konstrukci hmoždíky.

Kolik unese hmoždinka 8mm

Průměr vrtáku 8 mm. Lze použít s vruty do dřeva a dřevotřísky od 4 ,5 do 6 mm. Délka hmoždinky je 50 mm. Maximální dovolené zatížení: beton 60 kg, YTONG 30 kg, dutá cihla 20 kg.

Otočte oblečení naruby a najděte díru. Přitiskněte k sobě obě její části a zapíchněte jehlu – asi 2 mm od okraje. Jehlu s nití protáhněte skrz, aby se okraje látky spojily. Následně jehlu provlékněte pár milimetrů podél trhliny a opět proveďte steh skrze obě její části.Pokud není potřeba starší nátěry odstranit, očistěte zeď nasucho nebo ji umyjte vlažnou vodou se saponátem. Poté opláchněte čistou vodou. Při odstraňování staré malby navlhčete štětku nebo houbu a vymyjte ji. U staršího domu zhodnoťte kvalitu podkladu.

Jakou penetraci před Malovanim : Pro nové omítky (i ty v dobrém stavu) stačí použít běžnou univerzální penetraci (např. HET A-GRUND). Pro starší povrchy doporučujeme použít penetraci hloubkovou a to dle potřeby i ve více vrstvách (např. HET AT-GRUND).