Antwort Jak vyprat bílý svetr? Weitere Antworten – V čem vyprat vlněný svetr

Jak vyprat bílý svetr?
Moderní pračky nabízí i speciální programy na vlnu, případně simulaci ručního praní. Důležité je, zvolit nízkou teplotu (30 stupňů) a otáčky (400-500 za minutu). K praní vlny vždy používejte speciální přípravek na vlnu. Nehodí se na ně klasické bio prací gely, jelikož enzymy požírají kromě nečistot i vlákna.100% bavlnu můžete prát na 40-60° C, pokud je nebarvená, tak ji můžete i vyvářet a bělit. Bavlnu s příměsí lycry, elastanu nebo syntetiky perte výhradně na 40° C. Prádlo před praním otočte naruby, zapněte knoflíky i zipy. Nezapomeňte prádlo roztřídit podle barev.Teplota: Svetry lze prát při teplotách vyšších než 40°C – každopádně nedoporučujeme více než 60°C – a před volbou teploty si vždy pozorně přečtete pokyny na visačce oděvu. Cyklus: Pokud vám vaše pračka umožňuje speciální cyklus pro bavlnu použijte jej – hodí se pro všechny oděvy z bavlny.

Jak na sražený svetr : U sražených vlněných svetrů lze svetr zachránit. Přeperte sražený svetr, namočte do studené vody spolu s delikátním prostředkem na vlnu. Následně se můžete pokusit Váš kousek znovu natáhnout. U bavlněných, nebo lněných oděvů, lze vytahaná vlákna lisovat horkou žehličkou k navrácení vláken do původního tvaru.

Jak správně vyprat svetr

Látku nedrhněte ani neždímejte. Raději ji nechte několik hodin odmočit v umyvadle nebo v lavoru s vodou do teploty 30 °C. Přidat můžete také jemný prací prostředek určený na vlnu. Následně svetr jemně promněte v rukou a opatrně ho máchejte v čisté vodě dokud neodstraníte veškeré zbytky pracího prostředku.

Jak prát háčkované oblečení : Smí se prát v pračce při maximální uvedené teplotě vody ,normální mechanické činnosti a omezeném ždímání. aby výrobky z nich vydržely co nejdéle pěkné a nositelné. Všeobecně platí, že úplety je nutné prát velmi šetně, při nízkých teplotách a je lépe je vůbec neždímat, pouze lehce vymačkat.

Jak prát bílé prádlo Při praní bílého prádla můžete využít i vyšších teplot praní (60 °C a více), avšak pouze v případě bavlněných materiálů. U syntetických materiálů určitě nepřekračujte teplotu 40 °C. Použijte prací prostředek na bílé prádlo a ždímání nastavte dle typu materiálu.

To je vychytávka!

Sražené oblečení ponořte do vody a nechte namočené asi půl hodiny. Pak ho vyždímejte, přebytečnou vodu můžete vymačkat i mezi dvěma ručníky. Prádlo rozhodně neoplachujte studenou vodou! Snažte se oblečení co nejvíc roztáhnout a zatížit, po chvíli ho nechte na vzduchu přirozeně uschnout.

Proč se srazí oblečení

Prádlo se do určité míry nevyhnutelně postupně sráží po větším počtu vyprání, ale tento proces může dramaticky urychlit soustavné praní v horké vodě, zejména při teplotách nad 70 °C. Některé typy tkanin jsou ke srážení náchylnější, jsou-li při praní vystaveny vysoké teplotě.Jak prát bílé prádlo Tyhle zásady je třeba dodržovat!

  1. Používejte pouze prací gely, kapsle nebo prací prášky určené na bílé prádlo.
  2. Do pračky vložte pouze čistě bílé prádlo a nepřeplňujte buben.
  3. Bílé prádlo perte minimálně na 60 °C.
  4. Pravidelně čistěte pračku od vodního kamene, který může být příčinou zašednutí prádla.

Tu je potřeba dodržet mezi 30°-40°C, otáčky při odstřeďování na 400-800 ot/min. Merino v gramáži 155g/m2 doporučujeme prát v síťce na prádlo. Oblečení Crawler ze 100% merino vlny můžete prát ve vámi oblíbeném pracím prostředku, pokud je vhodný na praní jemného prádla .

Perte ve vlažné vodě, chladnější než Vaše ruce. Používejte, nejlépe tekutý, prostředek na vlnu a jemné prádlo. Pleteninu jemně promněte, netřete, neždímejte kroucením. Nepoužívejte aviváž-některé pleteniny se po ní vytahují.

Jak vypnout háčkovanou déčku : Výrobek rozložíme na deku nebo velký ručník a ručně natahujeme. Jakmile vytáhneme výrobek do požadovaného tvaru, můžeme na několika místech k dece připevnit pomocí špendlíků. Pozor, aby to byly špendlíky, které nerezaví, aby nezanechali na výrobku nevypratelnou stopu.

Jak docílit bílého prádla : Obyčejný citron nebo koncentrát kyseliny citronové má skvělé bělicí účinky. Zašedlé prádlo nechte pár hodin namočené v lavoru s horkou vodou, do které přidáte citron nakrájený na plátky. Poté prádlo důkladně vyperte. Ocet prádlo změkčí, vydezinfikuje, a navíc ještě vybělí.

Na jakou teplotu se pere bílé prádlo

Obecně platí, že ložní prádlo pereme v teplotním rozmezí 40 až 60°C. Bílé nebo bavlněné povlečení lze prát až na 60°C, zatímco u krepu je vhodné zvolit teplotu nižší Ždímáním na vysoké otáčky může dojít k poškození vláken a povlečení ztratí původní tvar.

Obyčejný citron nebo koncentrát kyseliny citronové má skvělé bělicí účinky. Zašedlé prádlo nechte pár hodin namočené v lavoru s horkou vodou, do které přidáte citron nakrájený na plátky. Poté prádlo důkladně vyperte. Ocet prádlo změkčí, vydezinfikuje, a navíc ještě vybělí.Stačí přitom jen smíchat několik lžic soli nebo jedlé sody s teplou vodou a obarvené oblečení pak zcela ponořte do lavoru a nechte ho v ní alespoň 3 hodiny. Pokud však nejste trpěliví, můžete jedlou sodu smíchat také s pracím prostředkem. Pak to stačí nasypat do dávkovače pračky a nastavte praní na 40 ºC.

Proč bílé prádlo šedne : Dodržujete pečlivě všechna doporučení, a přesto vám bílé prádlo šedne Příčinou může být vodní kámen usazený v pračce a s tím i související příliš tvrdá a železitá voda. Vodní kámen z pračky snadno odstraníte roztokem z octa, jehož účinek můžete posílit přidáním jedlé sody či citronu.