Antwort Jak vypadá správný životopis? Weitere Antworten – Jak vypadá dobrý životopis

Jak vypadá správný životopis?
Životopis je souhrn vaší praxe a dovedností. Měl by být maximálně přehledný, aby personalisté během krátké chvíle (udává se kolem 5 až 20 sekund) zjistili vše potřebné. Není potřeba se v něm příliš rozepisovat, stačí stručné odrážky a základní údaje, případně krátká věta např. k doplnění informace o praxi.Struktura životopisu

  • Hlavička. Je nutné, aby každý životopis obsahoval hlavičku se základními údaji.
  • Fotografie. Strukturovaný životopis by rozhodně měl obsahovat vaši fotografii.
  • Vzdělání
  • Pracovní zkušenosti – praxe.
  • Kurzy.
  • Počítačové znalosti.
  • Jazykové znalosti.
  • Řidičský průkaz.

Jak napsat životopis

  1. začněte základními údaji (jméno, datum narození, bydliště)
  2. velmi přehledně popište dosavadní kariéru.
  3. velmi stručně zmiňte své vzdělání
  4. jak umíte jazyky a na počítači.
  5. a přidejte pár tlachů o tom, že vás baví plavání
  6. můžete přiložit fotku.

Jak vypadá strukturovaný životopis : Strukturovaný životopis má 4 základní kategorie: osobní údaje, zaměstnání, vzdělání a další znalosti, či schopnosti. Stačí nahlédnout do některého z našich vzorů, případně se podívat na starší článek s životopisy v angličtině (mnohdy jsou vyžadovány i v českých společnostech s mezinárodním působením, či klientelou).

Co patří a nepatří do životopisu

Co do životopisu nepatří Jsou údaje, které je zbytečné do životopisu psát. Patří mezi ně zdravotní stav, místo narození, zda kouříte či ne, rodinný stav, počet dětí, základní škola pokud máte střední, střední škola, pokud máte vysokou.

Co nepsat do CV : Správně uvedené osobní údaje pomohou, aby si Vás personalista zapamatoval už po prvním přečtení životopisu a mohl se s Vámi spojit. Uvádějte je vždy na první stranu a dostatečně viditelně. Neuvádějte nepotřebné osobní údaje, jako je rodinný stav, národnost, politická příslušnost či osobní údaje o příbuzných.

Spíše než „koníčky“ nazvěte oddíl životopisu „ZÁJMY“ nebo „VOLNOČASOVÉ AKTIVITY“. „ZÁJMY“ je vhodné použít tam, kde se jedná o aktuální koníčky v pravém slova smyslu – cvičení jógy, hraní tenisu, studium japonštiny a japonské kultury, golf… Ne všechny koníčky se vlezou pod výraz „ZÁJMY“.

Správně uvedené osobní údaje pomohou, aby si Vás personalista zapamatoval už po prvním přečtení životopisu a mohl se s Vámi spojit. Uvádějte je vždy na první stranu a dostatečně viditelně. Neuvádějte nepotřebné osobní údaje, jako je rodinný stav, národnost, politická příslušnost či osobní údaje o příbuzných.

Co vše musí obsahovat životopis

Co by v CV nemělo chybět

  • Osobní údaje.
  • Kontaktní údaje.
  • Fotografie.
  • Vzdělání
  • Praxe.
  • Kurzy a další vzdělání
  • Jazyky.
  • Zájmy a ostatní aktivity.

Co do životopisu nepatří

  1. Časové mezery. Dávejte si pozor na časové mezery.
  2. Nesprávné údaje. Do životopisu patří pouze pravdivé údaje.
  3. Nevhodná fotografie. Pokud není tento požadavek uveden v inzerátu, fotka v životopise být nemusí.
  4. Nerelevantní údaje.
  5. Chyby.
  6. Přílišná barevnost a mnoho fontů

Strukturovaný životopis vzor – základní schéma:

  1. Osobní a kontaktní údaje: jméno, adresa (trvalé i přechodné bydliště), telefon, e-mail.
  2. Předchozí a aktuální zaměstnání: chronologicky od nejnovějšího seřaďte vaše předchozí zaměstnání praxi.
  3. Dosažené vzdělání:
  4. Cizí jazyky:
  5. Práce na PC:
  6. Další znalosti a dovednosti:
  7. Závěr:


Jak při uvádění koníčků a zájmů do životopisu postupovat Při psaní seznamu koníčků a zájmů v životopise se nejprve omezte na několik koníčků a zájmů a ke každému napište stručný popis. Měli byste uvádět pouze zájmy, které nějakým způsobem souvisejí s osobnostními rysy a dovednostmi požadovanými na konkrétní pozici.

Jak popsat zájmy : Pasáž se zájmy by se stylem ani vizuálně neměla od zbytku příliš lišit. Držte tedy stejnou notu. Důležité je, aby popis vašich koníčků opravdu vyjadřoval to, kdo jste, nikoliv kdo si myslíte, že byste měli být, vzhledem k tomu, jak se prezentuje firma nebo vzhledem k pozici.

Jak na správný životopis : Životopis by měl být přehledný a strukturovaný a měl by obsahovat údaje o Vaší praxi, vzdělání, dovednostech a zkušenostech, které zaměstnavateli nebo personalistovi jasně řeknou, že se hodíte na pozici, o kterou se ucházíte. Životopis pište jedním typem písma tak, aby byl vizuálně přitažlivý a přehledný.

Jaké zájmy napsat do CV

Spíše než „koníčky“ nazvěte oddíl životopisu „ZÁJMY“ nebo „VOLNOČASOVÉ AKTIVITY“. „ZÁJMY“ je vhodné použít tam, kde se jedná o aktuální koníčky v pravém slova smyslu – cvičení jógy, hraní tenisu, studium japonštiny a japonské kultury, golf… Ne všechny koníčky se vlezou pod výraz „ZÁJMY“.

Koníčky neboli záliby se obvykle týkají činností, jako je sport, sběratelství, tvůrčí a umělecká činnost, hra na hudební nástroje atd. Často zahrnují aktivní účast, cvičení a nasazení. Zájmy jsou aktivity, které vás fascinují a kvůli kterým se chcete dozvědět více ze zvědavosti nebo kvůli profesnímu rozvoji.Spíše než „koníčky“ nazvěte oddíl životopisu „ZÁJMY“ nebo „VOLNOČASOVÉ AKTIVITY“. „ZÁJMY“ je vhodné použít tam, kde se jedná o aktuální koníčky v pravém slova smyslu – cvičení jógy, hraní tenisu, studium japonštiny a japonské kultury, golf… Ne všechny koníčky se vlezou pod výraz „ZÁJMY“.

Co napsat do zájmu : Koníčky jsou činnosti, kterým se věnujete, zatímco zájmy jsou pasivní myšlenky nebo témata. Jako koníček můžete například uvést "cestování za exotikou", pokud je to něco, co děláte pravidelně. Pokud má zaměstnavatel zájem dozvědět se o tomto koníčku více, může vás během pohovoru požádat, abyste jej upřesnili.