Antwort Jak vypadá Nocenka? Weitere Antworten – Kdy se Vyseva Nocenka
Od poloviny dubna ji lze předpěstovat, nebo později vysít rovnou na záhony. Velmi dobře klíčí. Pro růst potřebuje slunné stanoviště a hlinitou, výživnou zem.šalvěj, levandule, bohyška, petúnie, hvozdík, libora, zimolez, durman, šácholan a magnólie). Rázem vaše zahrada ožije také můrami, tedy nočními motýly a jiným nočním hmyzem. I za soumraku zahrada žije, začíná její noční život.Pěstování Pro bohaté kvetení potřebuje nocenka zahradní teplo, plné slunce, dostatek vláhy a výživnou propustnou půdu. Rostlina při podzimním poklesu teploty k 0 °C odumírá, aby další rok na jaře opět vyrašila z hlíznatého kořene. Ve středoevropských klimatických podmínkách však kořen pokles teploty pod -5 °C nesnese.
Co je Nocenka : Nocenka (Mirabilis) je rod vytrvalých rostlin, často polokeřů, jejichž různobarevné květy se otvírají až pozdě odpoledne a do rána uvadají. Široce vymezený rod pochází hlavně z tropické a subtropické Ameriky a je členěn do 50 až 60 druhů.
Co zasadit jako prvni
Zjednodušeně řečeno, do první tratě patří nejnáročnější plodiny, jde především o plodovou zeleninu či některé košťáloviny, celer, pórek či brambory. Půdu byste měli obohatit organickými hnojivy už na podzim. Do druhé tratě zařaďte zejména kořenovou zeleninu, také třeba salát, špenát a mangold.
Co kdy vysévat : Přímý výsev na venkovní záhon
V březnu je možné ven vysévat petržel, špenát a mrkev. U pomalu klíčících druhů, například u mrkve, se doporučuje vysít jako pomocné orientační body i semena ředkviček. V dubnu se seje cibule, hrášek, ředkvička, řepa a nadále i mrkev a petržel, v květnu cuketa, fazol a okurka.
Kvete od června do srpna. Vhodná do mírně vlhkých, humózních, písčitých půd, na slunné stanoviště. Ideální pro větší skalky.
Únor
- vilín prostřední (Hamamelis ×intermedia 'Carmin Red')
- vilín měkký (Hamamelis mollis)
- vilín prostřední 'Rubín' (Hamamellis ×intermedia 'Ruby')
- kalina vonná (Viburnum farreri)
- talovín zimní (Eranthis hyemalis)
- dřín obecný (Cornus mas)
- jasmín nahokvětý (Jasminum nudiflorum)
- sněženky. (Galanthus)
Jak pěstovat Měsíčnici
Jak pěstovat měsíčnici
- Vyžaduje slunné stanoviště, snese polostín.
- Semena vyséváme přímo na cílové stanoviště na začátku léta.
- Vyžaduje hlubší, humózní, kyprou a propustnou půdu.
- Rostlina nevyžaduje přihnojování.
- Rostlina netrpí chorobami a škůdci.
- Sbírají se dekorativní semeníky do suchých vazeb.
Čemeřice můžete pěstovat i na půdách horší kvality, ale vyhovuje jim humózní, spíše vápenitá a dobře propustná půda, která je vlhčí. Důležité je, aby půda nebyla trvale zamokřená. Vděčné budou čemeřice tak za pravidelné hnojení. Protože jim vyhovuje vysoký podíl humusu v půdě, doporučujeme je hnojit kompostem.Dárek na nástěnku
Druh zeleniny | Co vysadit vedle |
---|---|
cuketa/dýně | kukuřici, fazole, hrách, cibuli, špenát |
česnek | rajčata, salát, řepu, jahody, cibulku |
fazole | ředkvičky, okurky, kapustu, kedluben, salát, květák, celer, rajčata, brambory, špenát, červenou řepu, ředkev |
hrášek | kedlubny, mrkev, okurky, ředkvičky, hlávkový salát |
Na záhon stále můžeme vysévat cibuli, mangold, hrách, mrkev, ředkvičky a ředkve, petržel, vodnice i řepu. Brokolici, pór, kadeřávek, zelí i některé saláty už také lze vysévat přímo do půdy, stejně tak kapustu a kedlubnu. Z tykví lze sít všechny, ať se jedná o cukety, dýně, či patizony.
Co léčí pupalka : Užívání pupalky dvouleté tedy podporuje hormonální rovnováhu a tím pádem přispívá i k pravidelné menstruaci. Pupalka dvouletá má také skvělé účinky při atopickém ekzému, lupénce a posílení imunity. Celá rostlinka je velmi výživná a bohatá na cenné látky.
Na co se používá pupalka : Pupalkový olej je bohatý na esenciální nenasycené mastné kyseliny, zejména kyselinu linolovou a gama-linolenovou (GLA). Pupalkový olej snižuj napětí v prsou před očekávanou menstruací , pomáhá vyrovnat hormonální nerovnováhu a celkově příznivě ovlivňují průběh menstruace.
Co kvete na konci února
Rostliny kvetoucí v Únoru
- Bledule jarní (Leucojum vernum)
- Čemeřice okrouhlolistá (Helleborus cyclophyllus)
- Kaciba bezuchovitá (Zygophyllum fontanesii)
- Líska obecná (Corylus avellana)
- Sněženka podsněžník. (Galanthus nivalis)
- Topol osika. (Populus tremula)
Do prořezání se můžete pustit u jádrovin (jabloně, hrušně, jeřáb, kdoule) či lísky. Do konce měsíce byste měli také provést řez bobulovin (rybíz, angrešt atd.), které začínají rašit dříve než ostatní ovocné dřeviny. Hlubší zásah do starého dřeva je nutné provést dříve, než do větví začne proudit míza.Měsíček vyséváme od března rovnou na záhon, po špetkách do sponu 15 x 50 cm, semínka jemně zatlačíme do půdy. Klíčení trvá 10 až 14 dní. První květy se objevují zhruba za 10 – 12 týdnů, převážně od června do srpna. S výsevem můžeme v teplejších oblastech začít už na podzim, pak kvete o měsíc dřív.
Kdy zasadit Mesicnici : Měsíčnice je dvouletka, jeden rok vysejte, přezimuje a kvete/plodí až další rok. Výsev tedy v druhé půlce léta, přesazení do květináčů. Na záhon pak do konce září, aby rostliny stihly pořádně zakořenit a zesílit než přijdou první mrazy.