Antwort Jak vypadá lopatkovec? Weitere Antworten – Jak vypada lopatkovec

Jak vypadá lopatkovec?
Lopatkovec pochází z tropických oblastí Střední a Jižní Ameriky a některé druhy se vyskytují také v částech Asie. Listy rostliny jsou podlouhlé, četné a vyrůstají na dlouhém řapíku ze stonku, který je většinou vodorovný. Barva listů se pohybuje od tmavě zelené po světle zelenou a obvykle mají mírně lesklý povrch.Parametry produktu:

Hmotnost: 1 kg
Stanoviště: stín, polostín, světlo
Zálivka: častá (2x týdně)
Vhodná pro: čistí vzduch, začátečníky, do obýváku, do kanceláře, do ložnice
Okrasná: květem, listem

Nejčastějším důvodem, proč lopatkovec nekvete, je nedostatek světla. Přímé světlo nesnese, jak už jsme psali výše, umístěte ho však ideálně cca metr od okna. V příliš velkém temnu a stínu bude mít rostlina totiž květ zelený, který není tak krásný jako ten zářivě bílý.

Jakou zeminu pro lopatkovec : Vhodný substrát pro lopatkovec

Lopatkovec má rád vlhkost, ale zároveň nesmí „stát ve vodě“. Proto zeminu smíchejte s rašelinou a pískem, aby byl substrát dobře propustný. Na dno květináče je vhodné umístit kamínky jako drenáž.

Proč mi lopatkovec nekvete

Proč vám lopatkovec přestal kvést Nejčastějším důvodem, proč lopatkovec nekvete, je nedostatek světla. Lopatkovec sice snáší horší podmínky podmínky bez větších problémů, pokud však rostlina nemá dostatek světla, nekvete tak často nebo přestane kvést úplně.

Jak zachránit lopatkovec : Obsáhlé hnědnutí listů souvisí také s nadměrnou zálivkou. Oč se jedná, poznáte zapíchnutím prstu do substrátu. V případě, že je hnědých listů málo, snižte zálivku. Pokud jich je mnoho a rostlina vypadá, jako by měla zahynout, přesaďte ji do nového substrátu a pár dnů ji nezalévejte.

Lopatkovec je odolná rostlina s tmavě zelenými listy a bílými květy a jsou velmi nenáročné na pěstování. Ale stejně jako Difenbachie obsahují tyto jedovaté pokojové rostliny také krystaly šťavelanu vápenatého, takže jejich požití může vést ke stejným příznakům podrážděné kůže a úst, nevolnosti a zvracení.

Nejčastějším důvodem, proč lopatkovec nekvete, je nedostatek světla. Lopatkovec sice snáší horší podmínky podmínky bez větších problémů, pokud však rostlina nemá dostatek světla, nekvete tak často nebo přestane kvést úplně.

Co udělat aby lopatkovec kvetl

Lopatkovci dopřejte správnou péči

A pokud budete chtít vypěstovat opravdu velké a krásné květy, dopřejte lopatkovci hnojivo pro pokojové rostliny, a to jednou za dva týdny. Hnojit je možné od jara do konce podzimu, poté jej nechte odpočívat. Vždy se však řiďte doporučeným dávkováním na obale hnojiva.Přesazování Menší lopatkovce přesazujeme každý rok, střední jednou za dva roky a velké stačí jednou za 3-5 let. Použijeme substrát pro pokojové rostliny, my doporučujeme substrát Profík. Květináč zvolíme u menších rostlin o 1-2 cm větší, u velkých můžeme květináč zvětšit o 3-5 cm.Jak a čím lopatkovec hnojit

Aktuálně, pokud lopatkovec kvete, volte domácí hnojiva. Přes zimní období se osvědčilo hnojení jednou za měsíc. Květy se udrží a celkově rostlina pookřeje a její listy jsou krásně zelené. Hnojit tedy budeme bramborovými slupkami.

na jaře a v létě, klívii vydatněji zaléváme a přihnojujeme ji plným tekutým hnojivem. Právě v tuto dobu probíhá zakládání květů. – Od srpna přihnojování zastavíme a od září postupně snižujeme i zálivku, během vegetačního klidu pak rostlinu zaléváme jen minimálně.

Jak často kvete klívie : Květenství je kulovité a obsahuje až 20 krásných, nálevkovitých květů. Květy rozkvétají postupně a každý se udrží cca až 3 týdny. A jakmile klívie odkvete, naopak zvýšíme péči o ni na naprosté maximum. Načež ji začneme omezovat (necháme postupně odpočívat) opět od konce srpna.

Co s Odkvetlou Klívií : Po odkvětu klívií je třeba odříznout stvol, který nesl květy, jelikož tvorba semen by rostliny vysilovala. A jestliže chceme, aby klívie vykvetly i v dalším roce, dopřejeme jim po odkvětu klid, přičemž omezíme zálivku. Přes léto nesmíme klívie vystavovat přímému slunci, vyžadují naopak stín, ovšem letněním neopovrhnou.

Co udělat aby klívie kvetla

na jaře a v létě, klívii vydatněji zaléváme a přihnojujeme ji plným tekutým hnojivem. Právě v tuto dobu probíhá zakládání květů. – Od srpna přihnojování zastavíme a od září postupně snižujeme i zálivku, během vegetačního klidu pak rostlinu zaléváme jen minimálně.

Po odkvětu klívií je třeba odříznout stvol, který nesl květy, jelikož tvorba semen by rostliny vysilovala. A jestliže chceme, aby klívie vykvetly i v dalším roce, dopřejeme jim po odkvětu klid, přičemž omezíme zálivku. Přes léto nesmíme klívie vystavovat přímému slunci, vyžadují naopak stín, ovšem letněním neopovrhnou.Při přesazování je třeba odříznout spodní část kořenů, přičemž dáme pozor na ostatní kořeny, jelikož jsou křehké. Přesazování zároveň využijeme k oddělení čerstvých výhonků, které se vyvinuly na bázi listů. Výhonky vysadíme do samostatného květináče. Klívie vždy vysazujeme a přesazujeme do substrátu bohatého na živiny.

Jak vypadá Kytka klívie : Její květenství je složeno z až 20 cm dlouhých nálevkovitých květů, které mají zpravidla oranžovou barvu. Celková výška klívie je cca 50 cm. Rostlina pochází z jižní Afriky, kde jsou jejím přirozeným místem výskytu skalnatá podloží. Všechny části rostliny jsou jedovaté.