Antwort Jak vypadá komule Davidova? Weitere Antworten – Jak se jmenuje motýlí keř

Jak vypadá komule Davidova?
Buddleja davidii, česky komule Davidova, nebo i motýlí keř, letní šeřík, je keř původně pocházející z Číny a Japonska. Její listy jsou šedozelené, kopinaté. Dorůstá do výšky až 4 metry.Pěstování

  1. Keř vyžaduje teplou polohu na slunci nebo v lehkém polostínu. Při větším zastínění více zmrzá.
  2. Půda je nejlepší humózní, dobře zásobená živinami včetně vápníku. Vysloveně nevhodná je těžká, jílovitá, sléhavá zemina.
  3. Místo vyhovuje vlhčí, i když tato komule snáší i suchá období.

Komule Davidova kvete od konce července do září. Sladký nektar kvítků nasytí motýly ale i včely a čmeláky. Základní barva u původního, v přírodě rostoucího druhu bývá fialová, ale vyšlechtěné odrůdy jsou také bílé, červenofialové, modrofialové, tmavě fialové nebo růžové.

Jak hnojit motýlí keř : Motýlímu keři prospívá půda vápenitá, dobře se však v tomto ohledu přizpůsobí. Hnojení – rostlinu přihnojujeme pouze na jaře (pokud tedy nepěstujeme v květináči, v tomto případě hnojíme častěji). K přihnojování můžeme použít kompost nebo klasické tekuté či granulované hnojivo pro kvetoucí rostliny.

Co pije motýl

Motýli sají nektar z květů, tekutinu a energii ale získávají také z přezrálého ovoce (sají ovocnou šťávu), můžou pít také vodu s cukrem (10 dílů vody, 1 díl cukru), mízu ze stromu… samečci potřebují navíc zdroj minerálů, takže pijí třeba kalnou dešťovou vodu.

Co se děje v kukle motýla : Housenky při kuklení vytvářejí kolem sebe z vlastních slin a vláken hedvábí zpevněnou schránku, která ji má chránit před vnějšími vlivy prostředí. Kuklení je zakončeno závěrečným svlečením housenky a následným objevením měkké kukly. Po ztvrdnutí představuje kukla nepohyblivé stadium vývoje motýla.

Motýlí keř pěstování Vyžaduje slunné stanoviště, neboť v polostínu a ve stínu slaběji kvete. Půda by měla být výživná, ale propustná a s podílem písku. Mělce koření.

Motýlí keř se stříhá na jaře. Staré větve se během stříhání odstraňují hned u země, protože květy vyrůstají z jednoletého dřeva a takto radikální zmlazení rostlině velice prospívá. Budete se pak divit, jak bujně zase narostla. Motýlí keře můžete sázet 50 centimetrů od sebe.

Jak daleko od sebe sázet motýlí keř

Kdy stříhat motýlí keř

Motýlí keře můžete sázet 50 centimetrů od sebe.Buddleja davidii 'Gulliver' Velmi nenáročný a opadavý keř. Dorůstá do výšky okolo 2 m. Má kopinaté listy, zbarvení je šedo-zelené.Obecně ale platí, že dospělí motýli se živí nektarem a jsou tak užiteční jako opylovači květů. Motýli jsou gonochoristé s dokonalou proměnou. Jejich larvy, housenky, mají kousací ústní ústrojí, až na výjimky jsou býložravé a specializované na určitý druh rostliny nebo rostlinnou čeleď.

Odpověď: Dle návodu můžete motýlům dát do síťky malý kousek rozkrojeného pomeranče, jablka, melounu nebo jiného šťavnatého ovoce. Můžete také připravit motýlům nektar pomocí receptury a instrukcí v návodu. Do síťky můžete také dát květinu v malém květináči nebo venku natrhat čerstvé rozkvetlé květiny.

Co se děje v kukle : Kuklení je zakončeno závěrečným svlečením housenky a následným objevením měkké kukly. Po ztvrdnutí představuje kukla nepohyblivé stadium vývoje motýla. Tvary kukel jsou: hranaté s výrůstky, hladké, atd. Zbarvení bývá šedé, pískové, hnědé až černé.

Jak dlouho je motýl v kukle : Dotaz: Jak dlouho trvá než se z kukly vylíhne motýl Odpověď: Obvykle to trvá týden, ale tuto dobu výrazně ovlivňuje aktuální teplota. Je zajímavé sledovat změny v kukle, hlavně její tvar a barva. Je to doprovodný jev probíhající proměny – metamorfózy.

Kam zasadit motýlí keř

Pro motýlí keř je potřeba vybrat slunné a teplé místo, ideálně takové, kde se bude rostlina vyjímat jako solitér. Tím komule, zejména v letních měsících, skutečně vynikne.

Motýlí keř jinak známý také jako Komule Davidova se musí stříhat každé jaro, aby byl jeho růst hustý a kvetení bohaté. Motýlí keř kvete na nových výhonech, které raší ze starého dřeva. Kostra keře dřevnatí a musíte ji každý rok zmlazovat. Keř ostříhejte 20–30 cm nad zemí.Právě teď v pozdním létě přichází čas pro její množení. Zahradníci doporučují řízkování komule v měsících září i říjnu z vrcholových jednoletých částí výhonu. Vysaďte je do substrátu, měly by vcelku dobře zakořenit. Větší zásahy do života rostliny ale nechte na jaro.

Jak zabít motýla : Na dno sklenice dejte vatu a kousky savého papíru. Tento podklad bude sloužit jako houba, na kterou nakapte octan etylnatý. Motýla do smrtičky buď vhoďte, nebo přiklopte víkem. Pokud jste dali dostatečné množství octanu etylnatého, motýl bude během několika okamžiků usmrcen.