Antwort Jak vyčistit obarvený plast? Weitere Antworten – Čím vyčistit plastovou nádobu
Použít můžete saponáty, savo, opět písek s vodou nebo i jiné abrazivní čisticí prostředky. Určitě se stejně jako u kanystrů doporučuje pravidelné mytí a čištění, aby se nečistota do barelu příliš „nezažrala“. Když už se vám zdá, že žádné čištění nepomáhá, jednoduše nakupte nové kanystry.Pokud se tedy na plastu nově objeví zažloutnutí, jděte na něj s tekutým mýdlem, nebo mýdlem na praní. V obou případech by si měly složky s čerstvým zažloutnutím poradit. Mýdlo pak do skvrny zapracujte měkkým hadříkem, a poté opláchněte. Technický 30% peroxid vodíku je určený k čištění a bělení.Žlučové mýdlo je fajn na mastné skvrny, rtěnku nebo make-up, fleky od zeleniny jako je mrkev či rajčata a úspěšně zvládne dokonce i rajčatovou omáčku.
Čím očistit plast : Ideální je použít měkký hadřík nebo utěrku z mikrovlákna. Velmi účinným pomocníkem je nano houbička, která odstraňuje nečistoty velmi efektivně. Místo saponátu můžete použít také speciální čističe určené na čištění plastů, které se nastříkají na povrch, nechají chvíli působit, a poté setřou.
Jak se zbavit zápachu z plastové lahve
Zápach bývá jednou z nejčastějších příčin, které zkracují životnost znovu použitelných lahví. Řešení je přitom jednoduché – v poměru 1 : 1 smíchejte jedlou sodu nebo bílý ocet s teplou vodou. Nalijte do lahve i do jejího uzávěru a nechte působit celou noc. Druhý den opláchněte teplou vodou a nechte vysušit.
Jak oživit zašlé plasty : Nejtrvanlivější metodou renovace je broušení velmi jemným smirkovým papírem (P600 až P800). Následovat bude odmaštění a nastříkání základovou barvou – takzvaným plničem. Po zaschnutí se opět zbrousí smirkovým papírem o hrubosti P1000 a jemnějším a to za mokra. Potom už lze aplikovat černou barvu na plasty.
Jedlou sodu nebo sůl (3–4 polévkové lžíce) nasypejte do prázdné lahve a zalijte teplou vodou téměř po okraj (ale ne úplně). Utěsněte víčkem a protřepejte. Nechte odstát přes noc, v případě lahví z nerezové oceli však ne déle. Potom vše vylijte a lahev ještě několikrát vypláchněte.
Nejtrvanlivější metodou renovace je broušení velmi jemným smirkovým papírem (P600 až P800). Následovat bude odmaštění a nastříkání základovou barvou – takzvaným plničem. Po zaschnutí se opět zbrousí smirkovým papírem o hrubosti P1000 a jemnějším a to za mokra. Potom už lze aplikovat černou barvu na plasty.
Jak vyleštit plasty
Hrubé poškození povrchu odstranit nejprve ručně nebo mechanicky smirkovým papírem pod vodou, zrnitosti P1000, 1500, 2000. Dále rozleštit přelešťovací pastou Brill Plex za pomocí bavlněného kotouče Damašek. Poté vyleštit do vysokého lesku pastou MENZERNA G 52 za pomocí bavlněného kotouče Počesané molino.Vyzkoušejte jedlé sodovky: Smíchejte jedlou sodu s vodou do pasty a aplikujte ji na skvrnu. Nechte působit a poté setřete houbičkou nebo hadříkem. Uplatněte ocet: Osvědčeným prostředkem na odstranění zažloutlých skvrn je také ocet. Naneste ho na skvrnu, nechte chvíli působit a poté setřete vlhkým hadříkem.Nejtrvanlivější metodou renovace je broušení velmi jemným smirkovým papírem (P600 až P800). Následovat bude odmaštění a nastříkání základovou barvou – takzvaným plničem. Po zaschnutí se opět zbrousí smirkovým papírem o hrubosti P1000 a jemnějším a to za mokra. Potom už lze aplikovat černou barvu na plasty.
Slepitelné plastové materiály je nutné před lepením zdrsnit a odmastit nejlépe technickým lihem anebo isopropanolem. V návodu k použití jsou většinou uváděny základní typy plastů, které lze daným druhem lepidla lepit, včetně metod přípravy povrchu před lepením.
Jak se zbavit zápachu z plastu : Pro efektivní použití smíchejte jeden díl teplého octa a jeden díl teplé vody. Tekutinu nalijte do dóze a nechte hodinu působit. Poté už stačí jen vylít vodu s octem a umýt běžným způsobem.
Jak vyčistit zašlou plastovou láhev : Existuje několik způsobů, jak vyčistit plastovou sportovní láhev ručně. Jedním ze způsobů je naplnit láhev horkou vodou a mýdlem a poté s ní protřepat. Dalším způsobem je naplnit láhev octem a vodou a poté s ní protřepat. Nakonec můžete také použít kartáč na láhve k čištění vnitřku láhve.
Co je nejlepší na oživení plastů
Oživení plastu
A teď to nejlepší. Nejraději pracuji s tekutými oživovači plastů o hustotě krému a složením sealanty – zvládají i kontakt s vodou. Např. Auto Finesse Revive nebo ValetPRO Black to the Future.
Hrubé poškození povrchu odstranit nejprve ručně nebo mechanicky smirkovým papírem pod vodou, zrnitosti P1000, 1500, 2000. Dále rozleštit přelešťovací pastou Brill Plex za pomocí bavlněného kotouče Damašek. Poté vyleštit do vysokého lesku pastou MENZERNA G 52 za pomocí bavlněného kotouče Počesané molino.Plísně se nezbavíte pouhým setřením hadříkem nebo houbičky, musíte ji zlikvidovat do hloubky. Účinné jsou přípravky na bázi chlornanu sodného, ekologičtějším řešením je použití postřiku z octa (buď jen samotný ocet, nebo roztok octa a vody, když je napadení plísně teprve v začátcích).
Co zabije plíseň : Stačí smíchat rovné díly bílého octa a vody do spreje. Potom nastříkejte roztok na oblasti postižené plísní a nechte působit asi hodinu. Poté oblast otřete čistou houbou nebo hadříkem. Pokud plíseň přetrvává, může být nutné tento postup opakovat nebo použít silnější roztok octu.