Antwort Jak vycistit omítku od sazi? Weitere Antworten – Jak vyčistit zateplenou fasádu

Jak vycistit omítku od sazi?
Příklady postupů čištění fasád, likvidace fasádních řas a obnovy fasádního povrchu do původního stavu:

  1. Aplikovat FASÁDNÍ ČISTÍCÍ prostředek proti biologickému napadení.
  2. Následně plochu fasády umýt tlakovou vodou s rotačním kartáčem.
  3. Preventivně aplikovat ještě jednu vrstvu Fasádního čističe a nechat vyschnout 24hod.

V případě robustních fasád z tvrdého dřeva se osvědčil tlak 100 bar a teplota mezi 60 °C a 80 °C, pro citlivější dřeviny, jako je modřín nebo smrk, se doporučuje tlak 50 bar.Fasádu byste měli preventivně čistit zhruba jednou za 2 roky⁠. Vždy záleží, jaký typ fasády umýváte, ale pokud se jedná o klasickou omítku, doporučuje se obecně následující postup. Odstranit volné nečistoty (prach a další drobné částečky).

Jak odstranit starou fasádu : Odstranění nesoudržných vrstev

  1. Nesoudržné nátěry a velké vrstvy nátěrů se nejdříve odstraní mechanicky.
  2. Rozrušený a změklý nátěr se seškrábne špachtlí a poté se plocha opláchne tlakovou vodou.
  3. Při odstraňování organických nátěrů (i omítek) se plocha hustě natře odstraňovačem starých nátěrů a omítek.

Jak vyčistit fasádu od hlíny

Nejdříve zbavte fasádu od hrubých nečistot vodou, např. pomocí vysokotlakého čističe nebo kartáče, a nechte ji uschnout. Na postižená místa pak aplikujte vodou ředitelný sanační nátěr nebo odstraňovač řas, mechů a lišejníků a nechejte působit podle pokynů výrobce. Nanášet můžete postřikem, válečkem nebo štětkou.

Jaký obklad na zateplenou fasádu : Alternativou ke klasickým omítkám mohou být fasády s obkladem. Je možné volit z mnoha druhů obkladů – keramické obkladové pásky, cihelné obkladové pásky, umělý kámen, obkladové prvky z lehčeného betonu, ale i sklo.

Tlak do 130 barů můžete považovat za ideální pro hobby využití. Perfektní pro nenáročné práce kolem domu nebo rychlé umytí auta. Tlak do 150 barů je vhodný pro intenzivnější práci. Profesionální přístroje mohou nabídnout hodnoty kolem 160 barů a víc.

Cena za čištění fasády se určuje vždy individuálně, na základě odborného posouzení stupně znečištění a podle rozměrů čištěného povrchu. Orientačně se jedná o 80-150 Kč/m2. Tato cena čištění fasády je konečná – zahrnuje dopravu, plošiny, lana a veškeré vybavení, práci, použitý materiál a ochranný nátěr.

Co že starou Omitkou

Jestliže je původní omítka v dobrém stavu a nevyžaduje žádné dorovnání a jiné zásadní úpravy, lze vyřešit opravu pouze nanesením nové štukové vrstvy. Před nanášením nové štukové omítky se doporučuje starou zeď napenetrovat a teprve po zaschnutí penetračního nátěru, nanést štukovou omítku.Nejdříve zbavte fasádu od hrubých nečistot vodou, např. pomocí vysokotlakého čističe nebo kartáče, a nechte ji uschnout. Na postižená místa pak aplikujte vodou ředitelný sanační nátěr nebo odstraňovač řas, mechů a lišejníků a nechejte působit podle pokynů výrobce. Nanášet můžete postřikem, válečkem nebo štětkou.Kontaktní zateplení fasády polystyrenem stojí kolem od 1.800 Kč za m², zateplení s minerální izolací pak zhruba 2.800 Kč za m². Provětrávaná fasáda je pak mnohem dražší, tady zaplatíte zhruba 6.000 Kč za m².

K zateplení se nejčastěji používá bílý fasádní polystyren (EPS), minerální vlna a šedý polystyren. Všechny tři zařídí skvělou tepelnou izolaci, ale v dalších vlastnostech se liší. Bílý polystyren (EPS) vyniká svou pevností, dobře se s ním pracuje a je ze všech tří variant nejlevnější.

Jak si vybrat Wapku : Hlavními parametry, které u výběru wapek bedlivě sledujte, jsou tlak a průtok. Vyšší tlak znamená kvalitnější čištění. Větší průtok ovlivňuje rychlost čištění. Pod 130 barů – Základní modely hodící se na jednoduché práce okolo domu (mytí kol, auta, dlažby).

Jaký saponát do tlakové myčky : U základních modelů vhodných na práce menšího rozsahu stačí vybírat čističe s tlakem okolo 100 – 150 barů. Ty nejvýkonnější přístroje mají pak maximální tlak čerpadla okolo 185 barů. Čím vyšší průtok vody, tím bude práce rychleji hotová. Pro mytí menších ploch vybírejte čističe s průtokem 300 – 400 l/hod.

Kolik se bere za metr fasády

Orientační cena za zateplení fasády v roce 2022 se neustále pohybuje. Aktuálně takto: od 950 – 1150 Kč bez DPH za 1 m2 u fasádního polystyrenu. od 1100 – 1500 Kč bez DPH za 1 m2 u minerální vaty s podélným vláknem.

Nejdříve zbavte fasádu od hrubých nečistot vodou, např. pomocí vysokotlakého čističe nebo kartáče, a nechte ji uschnout. Na postižená místa pak aplikujte vodou ředitelný sanační nátěr nebo odstraňovač řas, mechů a lišejníků a nechejte působit podle pokynů výrobce. Nanášet můžete postřikem, válečkem nebo štětkou.Jestliže je původní omítka v dobrém stavu a nevyžaduje žádné dorovnání a jiné zásadní úpravy, lze vyřešit opravu pouze nanesením nové štukové vrstvy. Před nanášením nové štukové omítky se doporučuje starou zeď napenetrovat a teprve po zaschnutí penetračního nátěru, nanést štukovou omítku.

Čím zpevnit starou omítku : Rabicové pletivo. Rabicové drátěné pletivo také zvýší soudržnost omítky s podkladem. A navíc jej můžeme použít i ve více vrstvách, pokud je vrstva omítky velmi silná (lze použít i perlinku). Rabicové pletivo má průměr drátu 0,8 mm a je prodávané v rolích (nejčastěji po 50 metrech).