Antwort Jak vycistit gumu od pračky? Weitere Antworten – Jak vyčistit gumu od pračky

Jak vycistit gumu od pračky?
Očištění otvoru pračky

Po ukončení čištění bubnu musíte vyčistit také gumové těsnění kolem otvoru pračky. K tomu budete potřebovat hadřík a čistící roztok připravený ze sklenice bělidla a cca tří litrů velmi horké vody. Hadříkem namočeným do roztoku důkladně utřete celou gumu.Nechte pračku neustále větrat.

Snadno tak předejte typickému „zatuchlému“ zápachu uvnitř bubnu, který se přenese i na vaše prádlo. Jednou za čas vyčistěte i filtr pračky – nemusíte ho čistit pravidelně, ale nezapomínejte na něj. Alespoň párkrát do roka ho vyjměte a pořádně propláchněte horkou vodou.Do otvoru odpadu nasypte kuchyňskou sůl a nechte chvíli působit. Poté zalijte odpad studenou vodou a nechte proběhnout chemickou reakci. Pokud doma máte nainstalovaný drtič odpadu, můžete tento postup vylepšit ještě o kostky ledu, které zasypete kuchyňskou solí a směs necháte projít zapnutými čepelemi.

Čím čistit gumu : Prostě vzít jemný hadřík a tím isopropanolem očistit. Jde to krásně a hlavně velmi rychle.

Jak vytáhnout gumu z pračky

Pomocí šroubováku uvolněte vnější pojistnou sponu, která drží gumu na místě. Poté vytáhněte gumu dvířek a zasuňte ji do bubnu. Gumu dvířek uvolněte z bubnu a vezměte s sebou také pružinu. Vyjměte gumu.

Jak vyčistit zašlou gumu : Tradiční cestou, jak vybělit zašlou gumu, je použít abrazivní čisticí přípravek, kterým v domácnosti odstraňujete třeba připáleniny z pánve. Jednoduše za pomocí vlažné vody a přípravku spodek boty vykartáčujte.

Po konzultaci se servisním technikem nám nebylo doporučeno toto čištění provádět, jelikož může dojít k poškození těsnící gumy a dalších pryžových a gumových částí vlivem kyseliny octové. Výměna těsnící gumy pak dle modelu a značky pračky vychází od 2500 Kč více. Za nás dáváme tedy čištění pračky octem palec dolů!

To, že prádlo zapáchá už při vyndávání z pračky, může mít hned několik příčin: špatné dávkování pracího přípravku nebo jeho nevhodný výběr, nedostatečně udržovaná pračka a časté praní na nízké teploty. No a samozřejmě to, že prádlo zapomenete včas vyndat a necháte ho v bubnu vlhké několik hodin.

Co dělat s ucpanou myčkou

Myčka nádobí se ucpala

  • Myčku nádobí odpojte ze sítě.
  • Vyjměte horní i dolní koš.
  • Vyjměte filtr.
  • Pomocí houbičky odstraňte případnou vodu, abyste se dostali k víku čerpadla.
  • Pokud je všechna voda pryč, otevřete pomocí lžíce víko čerpadla. Uchopte jej za spoj, vysuňte diagonálně směrem dovnitř a zcela vyjměte.

Nasypte dva sáčky sody (nebo jeden větší sáček) do sifonu, přilijte hrnek octa a nechte zhruba 15 až 30 minut působit. Pak už jen stačí prolít odpad několika litry horké vody a máte hotovo. Kvůli lepšímu výsledku ale doporučujeme postup jednou nebo i vícekrát zopakovat (záleží, jak moc máte odpad nečistotami zanesený).Výměna manžety dvířek pračky:

  1. Odstraňte dvířka pračky. Otevřete dvířka pračky.
  2. Odstraňte starou gumu. Pomocí šroubováku uvolněte vnější pojistnou sponu, která drží gumu na místě.
  3. Vložte novou gumu do pračky.
  4. Vraťte dvířka zpět na pračku.


Přidáte-li octu do pračky a do běžného pracího programu příliš mnoho, může vám poškodit pryžové části, tedy právě odtokovou hadici. Doporučuje se také po praní nechávat pračku pootevřenou a občas zvolit vyšší teplotu. Vyšší teplota krásně vyčistí pryžovou hadici a nečistoty se vám nebudou hromadit v pračce a prádle.

Co na zažloutlé podrážky : Pomůže i soda

V praxi stačí rozpustit dvě lžíce jedlé sody ve vodě a pomocí hadříku nebo starého zubního kartáčku nanést směs do míst, kde je to nejvíce třeba. Poté nechte boty působit zhruba dvacet až třicet minut a opláchněte.

Jak vyčistit zažloutlé dveře : Prací soda – plastový prvek nechte přec noc odmáčet v roztoku z 1 litru vody, lžíce prací sody a lžíce pracího prášku. Po vyjmutí plast ničím nedrhněte a jen jej opláchněte teplou vodou. Kyselina octová – pracujte s ní v rukavicích. Naneste ji na hadřík, kterým jemně vyčistíte zažloutlá místa.

Kolik octu na čištění pračky

Vše, co potřebujete, je láhev 10% bílého octa a asi hodinu času. Začněte tím, že do nádrže na prací prášek nalijete 1-2 šálky bílého octa. Poté nastavte pračku na nejdelší prací cyklus s horkou vodou.

Nalijte dva hrnky octa přímo do bubnu pračky, nastavte co nejvyššší teplotu a nejdelší program a pusťte pračku naprázdno. Pokud máte domácího mazlíčka a jeho chlupy jsou všude včetně vašeho oblečení, přidejte polovinu šálku bílého octa do cyklu máchání.Kypřící prášek odstraňuje zatuchlý zápach z prádla a navíc ho osvěží a rozjasní. Soda – dobře pohlcuje pachy také soda. Dejte zatuchlé prádlo do pytle a přisypte k němu jedlou sodu. Je dobré nechat ji působit přes noc, ale pokud nemáte čas, může stačit i několik hodin.

Jak se zbavit zatuchlého prádla : Zatuchlé prádlo dejte do pytle a přisypte k němu jedlou sodu. Nechte působit přes noc, nebo alespoň několik hodin. Až prádlo vytáhnete, oprašte ho a dejte vyprat. Klidně přidejte kypřící prášek nebo ocet, abyste dosáhli silnějšího účinku.