Antwort Jak Vychovavat dítě s ADD? Weitere Antworten – Jak vychovávat dítě s ADD

Jak Vychovavat dítě s ADD?
Dejte dětem s ADHD pevnou strukturu a řád, potřebují to mnohem víc než jiné děti. Potřebují také přesně vědět, co se od nich očekává jak z hlediska učení, tak z hlediska chování. Zpravidla na začátku roku si vytvořte s dětmi pravidla, která budete dodržovat. Pravidla je dobré příležitostně opakovat a připomínat.143) Společně s kolegy zjistila, že i pediatři často špatně identifikují příznaky opozičního chování a zaměňují je za ADHD. Základní triáda symptomů, tedy hyperaktivita, nesoustředěnost a impulzivita u některých dětí i dospělých byly a jsou známy od nepaměti, porucha je v podstatě stará jako lidstvo samo.Vhodné způsoby práce:

  1. klidné, podnětné prostředí, vybrané pomůcky, stále motivovat a povzbuzovat, střídat činnosti; mělo by vědět, co jej čeká – vizualizace režimu dne = pravidelné neměnné opakování činností
  2. dávat stručné instrukce, požadavky, podporovat v činnostech, pracovat v menších skupinách, zapojovat do kolektivu.

Jak se léčí ADD : Jaké je léčba ADD Stejně jako u jiných potíží, je i zde možné léčit ADD psychofarmaky, ale také terapií. V hojné míře se užívá nácvik konkrétních učebních postupů, úprava prostředí, úprava užívaných pomůcek, zavedení pravidelnosti v životosprávě aj. Terapie se někdy využívá kromě individuální také skupinová.

Kdy začít dítěti solit

Dětem do jednoho roku se nedoporučuje solit vůbec, jejich ledviny nejsou ještě připraveny na zátěž spojenou s trávením soli a může být poškozena jejich funkce. Od 1-3 let je doporučen denní příjem soli do 2 g soli na den, v předškolním věku do 3 g/den a školní děti do 4 g/den.

Co delat kdyz dítě pořád lže : Co mám dělat, pokud mi dítě lže V klidu pátrat společně s dítětem, proč lhalo a vysvětlovat mu, že mluvit pravdu je důležité pro vzájemnou důvěru. Že chcete upřímně zjistit, co ho ke lži vedlo a co byste společně mohli udělat proto, aby příště nelhalo.

Příznaky ADD

  1. problémy se zaměřením pozornosti na určitou činnost;
  2. roztržitost, snadný pokles soustředěnosti a obtížné dokončování úkolů;
  3. nepozorné naslouchání, tzv.
  4. opakované ztrácení osobních věcí;
  5. časté zapomínání (např.
  6. potíže s pořádkem a uspořádáním věcí;
  7. problémy se sociálními vazbami a emoční přecitlivělost.


Typické jsou neúčelné, nadbytečné pohyby, ve škole tyto děti často opouštějí své místo, hrají si s předměty, které nemají vztah k učivu, často skáčí do řeči, jejich řečový projev je nadměrný.

Co způsobuje ADD

Poruchou ADD (i ADHD) trpí lidé všech stupňů inteligence. Potíže, které poruchu způsobují, vychází z odchylek ve vývoji CNS a také poruchy dopaminergního a noradrenegního přenosu signálu v CNS.Zde je 8 tipů, jak zlepšit koncentraci dětí:

  1. Sestavte seznam úkolů
  2. Zaměřte se na jejich smysly.
  3. Zjistěte metodu učení Vašich dětí
  4. Spojte koncentraci se zábavou.
  5. Učte se s dětmi každý den ve stejnou hodinu.
  6. Dopřejte dětem kvalitní spánek.
  7. Zajistěte dostatek fyzické aktivity.

Co nesmí jíst roční dítě a děti do 3 let Kozí a sójové mléko (sóju mohou děti jen v omezeném množství, protože obsahuje antinutriční látky snižující využití dalších živin ze stravy a estrogeny), vnitřnosti a tučné maso, perlivé a slazené nápoje, celozrnné pečivo a houby se také nedoporučují, nebo jen v menší míře tzv.

Mezi příznaky hyponatremie patří nevolnost až zvracení, bolest hlavy, zmatenost, ztráta energie, ospalost a únava, neklid a podrážděnost, svalová slabost, křeče, kóma. Závažný nedostatek sodíku je akutní stav, který vyžaduje intenzivní lékařskou péči.

Jak poznat notorického lháře : Patologičtí lháři často vyprávějí neuvěřitelné příběhy, neustále přehánějí, činí ze sebe oběť či hrdinu, a to jen proto, aby na sebe upoutali pozornost. Ve většině případů se jedná o lidi s nízkým sebevědomím, kteří lžou, aby se cítili lépe. Postupem času si tak utvářejí na svých lžích závislost.

Kdy dát dítěti chléb : Lepek bývá vnímán jako silný alergen, proto pediatři doporučují nechat děti žužlat kůrky chleba již od čtvrtého měsíce, aby si na něj zvykly.

Jak se diagnostikuje ADD

Diagnostika ADHD a ADD

Pravděpodobnost přítomnosti poruchy pozornosti (ADHD i ADD) lze stanovit u dospělých zkrácenou diagnostickou konzultací, která se skládá z diagnostického rozhovoru a zkrácených indikativních dostazníků.

Příznaky ADD

  1. problémy se zaměřením pozornosti na určitou činnost;
  2. roztržitost, snadný pokles soustředěnosti a obtížné dokončování úkolů;
  3. nepozorné naslouchání, tzv.
  4. opakované ztrácení osobních věcí;
  5. časté zapomínání (např.
  6. potíže s pořádkem a uspořádáním věcí;
  7. problémy se sociálními vazbami a emoční přecitlivělost.

Kromě spánku pomáhají také relaxační cvičení, třeba autogenní trénink nebo Jacobsonova progresivní relaxace. Mozek je velkým „žroutem“ glukózy, důležitá je tedy i výživa během učení.

Co je nejlepší na soustředění : Například špenát nebo brokolice obsahují vitamin C a kyselinu listovou, banány, podporují koncentraci díky hořčíku. Kakao dodává tělu jak psychickou tak fyzickou energii. Další možností jsou mořské ryby a plody, které obsahují jod a ořechy zase potřebný vitamin E.