Antwort Jaký vybrat zahradní drtič? Weitere Antworten – Co je lepší drtič nebo štěpkovač

Jaký vybrat zahradní drtič?
Pokud chcete větve využít k zátopu, potřebujete štěpkovač. Štěpkované větve představují větší kusy, které se hodí k vytápění. V kompostu by se naopak těžko a dlouho rozkládaly. Drtič naopak větve rozdrtí na miniaturní kousky, které se následně rychle rozkládají, a které nejsou vhodné k zátopu.5 nejlepších drtičů větví

Pořadí Produkt Informace
1. BOSCH AXT 25 TC Nejlepší cena Více informací
2. BOSCH AXT Rapid 2000 Nejlepší cena Více informací
3. Fieldmann FZD 5015-E Nejlepší cena Více informací
4. Black&Decker BEGAS5800-QS Nejlepší cena Více informací

Nejlepší štěpkovače a drtiče na trhu

Produkt Hodnocení
1. Makita UD2500 ⭐ 100 %
2. Riwall PRO RES 3044 B ⭐ 99 %
3. Fieldmann FZD 5015-E ⭐ 99 %
4. Bosch AXT 25 TC ⭐ 100 %

Jak funguje drtič větví : Drtič je vybaven rotujícím talířem s jedním, nebo více noži. Nože pak postupně z větví vysokou rychlostí odřezávají drobné části, které je možné využít pro mulčování záhonů, dobře je lze použít i do kompostu, kde se rychle rozloží. Nožové drtiče si relativně dobře poradí i s čerstvými větvemi.

Jak vybrat štěpkovač

Jak vybrat správný štěpkovač Při výběru stěpkovče větví je dobré se zaměřit na modely se zpětným chodem. V případě, že se vám zasekne větší větev, snadněji ji vytáhnete. Dalším tipem je vybrat štěpkovač s jemnou regulací přítlaku ozubeného kola k desce.

Na co je dobrá štěpka : Mulčování štěpkou (drtí) ochrání půdu proti vysoušení, a naopak proti přemokření a z části brání růstu plevelu. Mulč ze štěpky lze použít i do kompostu či podestýlku ke králíkům, morčatům, slepicím apod. Štěpkovače naopak rozřežou větve na trochu větší kousky, s nimiž můžete například zatopit v krbových kamnech.

Drcení a drtiče: Větve jsou usekávány a zpravidla je drť neregulovaná ( tzn. drť může mít nepravidelný rozměr ), drť je použitelná pod keře nebo do kompostu. Štěpkování a štěpkovače: Větve jsou "ukrajovány" , často mohou být zpracovány i do větších frakcí a štěpku je pak možno použít na topení, nebo pod keře.

Při mletí kůry v mixéru nebo v mlýnku na kávu se doporučuje nejprve kůru rozdrtit na menší kousky a poté ji postupně rozmělnit, abyste zajistili rovnoměrné zpracování. Kůru můžete také strouhat na struhadle, pokud máte struhadlo s dostatečně velkými otvory.

Na co použít drcené větve

Drtiče je rozsekají na malé kousky, které můžete použít jako kompostovací nebo mulčovací materiál. Snadno si poradí s kůrou, větvemi keřů a stromů i dalším zahradním odpadem. Štěpkovače potom rozřežou větve na trochu větší kousky, s nimiž můžete zatopit v krbových kamnech.Hrubost štěpky

Hrubost 1-3 mm je určená pro elektrické udírny a jedno balení vydrží na cCa 6 hodin uzení. Topíte-li v ohništi dřevem nebo pokud používáte externí vyvíječ kouře (Smokemeister), doporučuju použít frakci 6-12 mm.Pro udržení vlhkosti lze kromě mulčovací kůry použít i posekanou trávu, slámu, listí nebo štěpku, např. drcené větve.

Drcení pomocí drtiče: Větve jsou usekávány a zpravidla je drť neregulovaná ( tzn. drť může mít nepravidelný rozměr ), drť je použitelná pod keře nebo do kompostu. Štěpkování pomocí štěpkovače: Větve jsou "ukrajovány" , často mohou být zpracovány i do větších frakcí a štěpku je pak možno použít na topení, nebo pod keře.

Čím řezat větve : Pro některé práce postačí nůžky (zahradní nůžky), nůžky na větve nebo vyvětvovací pila. Pro větší práce můžete potřebovat elektrický nástroj, například vyvětvovací pilu na tyči.

Co použít místo mulčovací kůry : Kromě mulčovací kůry lze použít také dřevní drť a nebo štěpku, případně drť či štěpku ze dřeva i kůry, ale i barevnou mulčovací štěpku v barvách červené, žluté a světle nebo tmavě hnědé.

Jak si vyrobit mulčovací kůru

Mulčovací kůra se vyrábí drcením sloupané kůry stromů při zpracování dřeva. Nejčastěji pochází z borovic, smrků, modřínů a nabízena je buď jako jednodruhová, nebo ve směsi. Vybírat můžeme z několika hrubostí, jemnou využijeme pro drobnější rostliny, hrubou pro obsyp dřevin.

Drobné větvičky můžete použít jako dělící plot k nově vysazených druhům, abyste nezapomněli, kde jste je vysadili. Pokud máte na zahradě i pařeniště, jako podklad je vhodný chlévský hnůj a je třeba ho přikrýt vrstvou listí z opadaných ovocných stromů. Listí z ořechu však nepoužívejte ani na kompost.Mulčování štěpkou (drtí) ochrání půdu proti vysoušení, a naopak proti přemokření a z části brání růstu plevelu. Mulč ze štěpky lze použít i do kompostu či podestýlku ke králíkům, morčatům, slepicím apod. Štěpkovače naopak rozřežou větve na trochu větší kousky, s nimiž můžete například zatopit v krbových kamnech.

Co dát kolem ovocných stromů : Jednou z nich je mulč a stačí mulčovat například posekaným travním porostem. Použít však lze třeba i slámu a nebo oblíbenou mulčovací kůru. Mulč navíc udrží déle vláhu, je však třeba, aby byla vzdušná a navíc musíme mulč pravidelně doplňovat. Materiál se postupně rozkládá.