Antwort Jak vybrat násadky na šipky? Weitere Antworten – Jak vybrat spravne šipky
Ve většině případů platí, že čím těžší šipka je, tím lépe se vede. Každému ale vyhovuje jiná hmotnost, proto neexistuje jednoznačná odpověď na otázku, která hmotnost je lepší než jiná. Šipky na elektronické terče – 12–18 gramů. Nejvíce hráčům vyhovují šipky o hmotnosti 16 gramů.Každá chybná šipka se počítá jako 60 bodů a bude hráči připsána automaticky po zmáčknutí tlačítka „PLAYER CHANGE“, takže hráč nemůže trefit šipku na zem či se strefit do „catch ring“, aby získal nižší skóre. 60 bodů se také počítá, když vymažete šipkové skóre.Existují i plastové šipky těžší než 18 gramů, jejich koupi vám ale z důvodu možného poškození terče nedoporučujeme. Těžší šipky zaručují větší stabilitu a vyžadují silnější hod, takže jsou vhodné pro hráče s agresivnějším stylem.
Jak dlouho trvá zápas v šipkách : Každý hráč hází tři šipky, hra trvá 10 vteřin a má pouze jedno kolo. Číslo, které hodí hráč se násobí zbývajícím počtem vteřin. Hráč proto hází šipky co nejrychleji do terče.
Kdy nejlépe chodit na šipky
Ideální čas je během září do zhruba poloviny října. Zásadnějším ukazatelem správné doby sklizně je však vzhled a stav samotných plodů. Při sběru je klíčové sbírat tvrdé a lesklé plody jasně červené barvy (světle oranžová nebo naopak nahnědlá barva není žádoucí).
Jak daleko má být terč na šipky : Hrací prostor. Prostor, ve kterém si chcete zahrát by měl být alespoň 3m dlouhý (2.37 m je vzdálenost od terče k odhodové čáře), široký 1.5m (při umístění terče ve středu) a vysoký 2.5 m (střed terče je 1.73 m od země). Na rozměrech hracího prostoru je dobré nešetřit.
Hrací prostor. Prostor, ve kterém si chcete zahrát by měl být alespoň 3m dlouhý (2.37 m je vzdálenost od terče k odhodové čáře), široký 1.5m (při umístění terče ve středu) a vysoký 2.5 m (střed terče je 1.73 m od země). Na rozměrech hracího prostoru je dobré nešetřit.
Mosazné šipky jsou vhodné pro začátečníky, kteří se teprve učí a svůj styl hry teprve hledají. Pokročilý hráč, který má již představu o pro něj vhodných šipkách, se časem bez těchto wolframových kusů neobejde. Jeho podíl je vyjádřen procentuálně (70%, 80% apod.).
Jak se poznaji zrale šípky
Jak poznat zralý šípek
Když je podtrhnete nebo otrháte přezrálé nebo přemrzlé, o spoustu cenných látek se ochudíte. Zralé šípky jsou krásně červené, lesklé, na omak tvrdé. Měkké sbírat můžete také, ale jsou určené na tepelné zpracování do marmelád, sirupů nebo omáčky.Ideální ke sběru šípku jsou měsíce září a říjen. Sbírat by se však mělo v době, kdy ještě nedorazily první mrazíky a současně už plody dostatečně uzrály. Jestliže plody zmrznou, ztrácejí cenné vitamíny a není je možné sušit. Dávejte také pozor na to, abyste nesbírali plody, které jsou měkké na dotek.Aktivní část terče má průměr 13 a 1/4 palce a je rozdělena na celkem dvacet výsečí. Terč mívá dvojitý střed s hodnotou 50 a 25 bodů.
Podložky pod terče slouží pro případné vyrovnaní nerovnosti, vyrovnaní sklonu, dále slouží jako separační vrstva mezi podkladem a terčem, a také se eliminuje poškození povlakové krytiny.
Kdy jsou šípky zralé : Ideální čas je během září do zhruba poloviny října. Zásadnějším ukazatelem správné doby sklizně je však vzhled a stav samotných plodů. Při sběru je klíčové sbírat tvrdé a lesklé plody jasně červené barvy (světle oranžová nebo naopak nahnědlá barva není žádoucí).
Jak poznám že jsou šípky usušené : Správně usušené plody mají červenou až tmavou barvu a při doteku se drolí nebo praskají. Po dokončení sušení nechte šípky vychladnout a skladujte v uzavíratelné nádobě.
Jak připevnit terč na šipky
Terč musí viset na stěně ve svislé poloze, a umisťujeme ho tak, aby byl střed terče ve výšce. Úhlopříčná vzdálenost čáry od středu terče: 293,5 cm (vzdálenost, která eliminuje drobné nepřesnosti s výškou terče).
Neexistuje tedy žádná skutečná odpověď na otázku, jak dlouho šipky vydrží, protože to hodně závisí na způsobu jejich používání. Pokud budete šipkový terč otáčet pravidelně, prodloužíte jeho životnost. Pokud chcete šipkový terč obrátit, můžete snadno vyjmout kroužek s číslem.Tradiční cesta uchování zdraví z šípků je jejich sušení. Standardně se suší celé plody zbavené černého bubáku a stopky, rychleji však budou usušené očištěné poloviny. Můžete je pozvolna sušit na vzduchu, když je rozprostřete v jedné vrstvě na plech a umístíte do dobře větrané místnosti na několik týdnů.
Kdy na sběr šípků : Ideální ke sběru šípku jsou měsíce září a říjen. Sbírat by se však mělo v době, kdy ještě nedorazily první mrazíky a současně už plody dostatečně uzrály. Jestliže plody zmrznou, ztrácejí cenné vitamíny a není je možné sušit. Dávejte také pozor na to, abyste nesbírali plody, které jsou měkké na dotek.