Antwort Jaké větve pro andulky? Weitere Antworten – Co je pro andulky jedovate

Jaké větve pro andulky?
Jedovaté látky

  • Acokanthera – keřovitý stromek s dužnatými listy původem z jižní Afriky.
  • Akácie – trnitý keř/strom se žlutými květy.
  • Akát.
  • Amaryllis – nesprávný název pro Hvězdník (Hippeastrum)
  • Andělské trumpety (Durman)
  • Arisema triphyllum – rostlina z čeledi árónovitých.
  • Avokádo – nezralé ovoce a stopky.
  • Azalka.

Z ovocných plodů andulkám chutnají jahody, dužniny pomerančů, oloupaná jablíčka, hrozny, rajčata, hrušky nebo višně… Všechny tyto druhy ovoce jsou pro andulky vhodné. Můžete jim také dát ostružiny, meruňky, ananas, banán, kiwi a mango.Do klece jsou vhodná bidýlka z (neošetřených!) ovocných stromů, která lze často obměňovat a zajistí tak další zábavu, protože papoušek může štípat zobákem dřevo, oždibovat kůru nebo oloupávat květy či pupeny.

Co muzou andulky za zeleninu : Z ovoce a zeleniny vybírejte např. banán, okurku, salát, meruňky, rybíz, jablko, mrkev, salát nebo hrozny. Pozor si ale u ovoce i zeleniny dejte na pecičky a jadérka, také se vyhněte fazolím, rebarboře, nedávejte jim ani stonky z rajčat nebo houby.

Co mají andulky nejraději

Andulky jsou vynikající letci. Přelétávají ve velkých hejnech a hledají potravu a vodu. V přírodě se živí především semeny trav, příležitostně ovocem, zeleninou a hmyzem.

Jaké větvičky pro andulku : Větve a bidýlka s různým průměrem – vhodné jsou větvičky z ovocných stromů, břízy, buku či dubu. Andulky na větvičkách spí, rády šplhají a také si potřebují obrušovat zobák i drápky.

Andulky totiž v průměru spí 10–12 hodin denně. Zároveň by ale měla být klec tam, kde bude mít dostatečný kontakt s lidmi a bude moct pozorovat dění ve svém okolí. Zavřete-li andulku do místnosti, kde obvykle nikdo není, určitě si na vaši přítomnost nezvykne a ochočení nebude možné.

BROSKEV JE PRO PAPOUŠKY VLNKOVANÉ JEDOVATÁ – STEJNĚ JAKO AVOKÁDO. DÁVEJTE POZOR I NA JINÉ JEDOVATÉ ROSTLINY!!! Během zimy a v době, kdy ptáci mění peří nebo vychovávají mladé, potřebují výživnější stravu. Rádi si dají pšeničné klíčky, oves nebo slunečnicová semínka.

Co má ráda andulka

Zároveň se hodí dodat andulce i nějakou zeleň jako například listy pampelišky, petržele nebo špenát. Zelené listy jsou součástí potravy pro andulky stejně jako vhodně zvolená zelenina a ovoce. Andulku můžete krmit například jablkem, dýní, hrozny, mrkví nebo dokonce brokolicí a mangem.Jednou denně vyměňte vodu, která by měla být nejlépe pitná (i když andulce nijak zvlášť neuškodí ani voda užitková).Jak se pozná, že se andulka bojí Může se přikrčit v koutě klece, vytáhnout se tak, že vypadá hodně vysoká a hubená, nebo se třepotat po kleci. Když strach přejde a ona se zase cítí bezpečná, často načepýří peří a pořádně se otřese, než se zase usadí.

Abyste získali důvěru své andulky, musíte ji věnovat opravdu hodně času. Nezapomeňte, že každá andulka je jiná a u každé může ochočení trvat různě dlouho v závislosti na její povaze a osobnosti. Zpočátku se k ní přibližujte pomalu a opatrně, nedělejte žádné velké prudké pohyby. Andulka by se vás totiž mohla polekat.

Jaké větvičky můžou andulky : Větve a bidýlka s různým průměrem – vhodné jsou větvičky z ovocných stromů, břízy, buku či dubu. Andulky na větvičkách spí, rády šplhají a také si potřebují obrušovat zobák i drápky.

Jak dlouho se dožívají andulky : Věk. V zajetí se obvykle dožívá 6 –12 let. Vzácně se může dožít vyššího věku okolo 17 let a staří tohoto papouška jen zřídka překročí hranici 20 let.

Co to znamená když andulka křičí

Křik je přirozený způsob komunikace papoušků. Nese se na velké vzdálenosti a umožňuje jim najít jeden druhého v hustých korunách stromů. Papoušek může křikem vítat východ slunce, varovat nás před domnělým nebezpečím, sdělovat svoji radost nebo nás informovat, ve kterém pokoji se nachází.

Andulky totiž v průměru spí 10–12 hodin denně. Zároveň by ale měla být klec tam, kde bude mít dostatečný kontakt s lidmi a bude moct pozorovat dění ve svém okolí. Zavřete-li andulku do místnosti, kde obvykle nikdo není, určitě si na vaši přítomnost nezvykne a ochočení nebude možné.Stáří andulky poznáte podle ozobí a podle kroužku na duhovce. Ozobí je u mladého zvířete světle zbarvené. Kruh duhovky je sotva viditelný nebo zcela chybí, proto se oko jeví téměř černé. U dospělých andulek je však kroužek duhovky zřetelně viditelný.

Jak odnaučit andulku křičet : Přikryjte mu jen část klece a přísně mu dejte najevo, že musí být hodný, jinak ho přikryjete ještě víc. Pokud křičí i nadále, zakryjte další část klece a opět mu připomeňte, že musí být hodný. Když i pak neposlechne, zakryjte klec úplně. Nechte klec zatemněnou asi 10 minut poté, co papoušek přestal křičet.