Antwort Jak velký květináč na Monsteru? Weitere Antworten – Jak velký květináč potrebuje Monstera

Jak velký květináč na Monsteru?
Budete potřebovat substrát na orchideje, vodu a květináč cca o 2 cm větší než původní – kořeny orchidejí preferují světlo a vzduch, správný květináč proto může být průhledný, ale především by jeho dno mělo mít co nejvíce otvorů.Jaké pH půdy je pro monsteru vhodné Stejně jako mnoho jiných pokojových rostlin libují si i monstery nejlépe v mírně kyselé půdě. Monsterám vyhovuje pH půdy mezi 5,5 a 7,0. Příliš kyselá nebo příliš zásaditá půda může způsobit problémy s příjmem živin.Jak bylo zmíněno výše, péče o Monsteru není nijak složitá. Umístěte ji na světlé místo bez přímého slunce. Ideální teplota pro pěstování Monster je mezi 20 – 30 °C a v zimě by neměla klesnout pod 10 °C. Zálivku udržujte pravidelnou, ale není třeba to s množstvím vody nijak zvlášť přehánět.

Kolik světla potřebuje Monstera : filodendrony, monstery, epipremnum. Tyto rostliny si vystačí i s intenzitou okolo 1000 luxů. Pokud se rostlině nedostává tolik světla, stačí ji i menší množství vody v zálivce. Dbejte na to a před každým zalitím zkontrolujte vlhkost substrátu nejlépe prstem.

Jak osázet velký květináč

Naplňte okolní prostor mezi výsadbovou nádobou a vložkou dekoračního květináče více keramzitem, abyste vytvořili jednotnou vrstvu granulí na povrchu. Při zalévání rostliny vrstva keramzitu ve spodní části výsadbového květináče a vložky zachytí a zadržuje vodu pro uvolnění zpět do rostlin.

Co do velkých květináčů : Výsadba rostlin ve velkých květináčích na terase

Do květináče můžete vysadit letničky, trvalky, malé keříčky i zakrslé stromky. Pro takové pěstování máte k dispozici jehličnaté i listnaté stromky a keře, a také široký výběr trvalek a letniček. Zajímavou možností mohou být sloupovité ovocné stromky.

Pokud máte na zahradě těžkou půdu s vysokým obsahem jílu, pomůže přidání hrubého písku a štěrku. Písčitou zeminu obohatí listovka, dřevěná drť, piliny, poslouží i zelené hnojení. Především při výběru okrasných rostlin je dobré vzít v úvahu také pH půdy neboli stupeň kyselosti či naopak zásaditosti.

Od jara do podzimu ji jednou za dva týdny přihnojte hnojivem pro zelené rostliny. Za hnojení vám poděkuje i v zimě, během ní ho ale trochu zmírněte a hnojivo jí dopřejte jednou za dva měsíce.

Co pěstovat ve velkém květináči

Mrazuvzdorné rostliny ve velkých květináčích

  • Ruj vlasatá
  • Bylinky.
  • Javor dlanitolistý
  • Hortenzie.
  • Rododendrony.
  • Zimostráz.
  • Šeřík.
  • Zakrslá borovice.

50% kokosová drť

Kokosovou drť koupite jako lisovaný kvádr. Stačí jí nechat nasáknout v kbelíku s vodou a rázem máte několik litrů základního substrátu. Kokosová drť ale v sobě nemá žádné živiny, ani mikroorganismy, je sterilní a proto je potřeba do ní přidat další ingredience, z kterých budou rostliny profitovat.Pokud chcete svou Monsteru tvarovat, musíte seříznout hlavní stonky těsně nad velkým listem. To způsobí, že rostlina vytvoří nové postranní výhonky a rozvětví se. Ujistěte se, že používáte čisté, ostré nůžky, aby nedošlo k poškození rostliny.

Mrazuvzdorné rostliny ve velkých květináčích

  • Ruj vlasatá
  • Bylinky.
  • Javor dlanitolistý
  • Hortenzie.
  • Rododendrony.
  • Zimostráz.
  • Šeřík.
  • Zakrslá borovice.

Jak naplnit velký květináč : Naplňte truhlík do 3-5cm výšky keramzitem, poté vložte netkanou textilii , vytvořte z ní vnitřní vanu a pak spolu ze substrátem zasaďte rostliny. Takto zabráníte prosáknutí substrátu do vodní lázně a zároveň keramzit vytvoří prostor pro zásobu vody.

Co dát na dno květináče : Z čeho drenážní vrstvu vytvořit Drenáž je v podstatě jakýkoli nasákavý materiál. Do květináčů se nejlépe hodí speciální materiál, kterým je KERAMZIT, SERAMIS nebo PERLIT. Nahradit je mohou ale také střepy hliněných nádob, jemný štěrk nebo kamínky.

Jak vylepšit půdu

Patří mezi ně pěstování meziplodin, pěstování rozmanitých krycích plodin s hlubokým kořenovým systémem, využití kompostu a pevného hnoje či zavádění agrolesnických systémů.

Ohraničení ploch, které jsou v rovině

  1. Betonové obrubníky či zámkové dlažby.
  2. Cihly a kameny.
  3. Štěrk.
  4. Neviditelné plastové obrubníky.
  5. Mulčovací kůra.
  6. Lávový mulč
  7. Palisády.
  8. Gabiony.

U víceletých rostlin je možné na jaře jen vyměnit vrchní část zeminy za novou. Rostliny lze i snadno namnožit. Stačí jen uříznout list spolu se vzdušným kořenem a vsadit rovnou do zeminy. Další možnost je utrhnout list, dát do vody a počkat cca měsíc, než zapustí kořeny.

Co do velkych květináčů : Do květináče můžete vysadit letničky, trvalky, malé keříčky i zakrslé stromky. Pro takové pěstování máte k dispozici jehličnaté i listnaté stromky a keře, a také široký výběr trvalek a letniček. Zajímavou možností mohou být sloupovité ovocné stromky.