Antwort Jak uvařit Nutellu? Weitere Antworten – Jak naředit Nutellu
Tip #1: Pokud vám krém přijde příliš hustý, můžete ho naředit kokosovým mlékem nebo smetanou. Tip #2: Kakao a olej můžete nahradit kvalitní rozpuštěnou čokoládou.
- Pískorky zdobené pomazánkou Nutella® Snadné
- Lokše plněné pomazánkou Nutella®
- Zámecká bábovka zdobená pomazánkou Nutella®
- Mrkvánky zdobené pomazánkou Nutella®
- Loupáčky mazané pomazánkou Nutella®
- Šátečky zdobené pomazánkou Nutella®
- Piškotový dort pro maminku s pomazánkou Nutella®
- Vánoční roláda s pomazánkou Nutella®
Domácí vegan Nutella vydrží až 3–4 týdny při pokojové teplotě nebo až 2 měsíce v lednici.
Jak udělat Liskooriskovy krém : Teplé ořechy dáme do mixéru a mixujeme dokud z nich není pasta. Do mixéru přidáme kakao, med, sůl, olej a mixujeme. Nakonec postupně přiléváme mléko a mixujeme znovu do hladka. Lískooříškový krém skladujeme v uzavíratelné skleněné nádobě.
Jak jíst Nutellu
Můžete ji použít jako přísadu do dortů, muffinů, ovesných kaší, smoothies nebo milkshakeů. Nutellu můžete také jíst s ovoce, jako jsou banány, jahody nebo maliny, nebo ji rozmazat na palačinky a posypat ořechy nebo čokoládovými kousky. Nutella je také známá svou značkou na sociálních médiích.
Čím naředit tukovou polevu : Za nejideálnější považuje naředění čokolády kakaovým máslem, když ho ale doma nemáte, můžete použít smetanu vysokoprocentní nebo zmiňovaný kousek másla.
Z veky také můžete udělat topinky či krutonky do polévky, chutím se meze nekladou. Krutonky připravíte naprosto jednoduše – nakrájenou veku rozprostřete na plech a pečete na 180 °C přibližně 10-15 minut, podle typu vaší trouby. To nejlepší nakonec: Z veky je naprosto skvělá žemlovka.
Tipy na rychlý oběd: Co si uvařit za pár minut i dnes
- Chléb se šunkou a vejcem.
- Čočková polévka s kardamomem.
- Křupavé tortilly se sýrem, avokádem a rajčátky.
- Indická zeleninovo – cizrnová polévka.
- Omeleta à la řecký salát.
- Těstovinový salát s kuřetem.
- Otevřené sendviče s uzeným pstruhem a okurkou.
Jak vyrobit zdravou Nutelu
Nejprve rozmixujte oříšky na jemný prášek, a poté přidejte kokosový olej. Mixujeme tak dlouho, dokud nevytvoříte hladké lískooříškové máslo. Pokud jste s konzistencí spokojeni, přidejte kakao, vanilku, špetku soli a sladidlo. Mixujte ještě pár dalších minut, dokud se směs dokonale nepromísí.Lískové oříšky v syrové, pražené, loupané i neloupané formě si najdou své místo v mnoha pochutinách. V domácím müsli, dortech, ovesných kaších, koláčích, namočené v medu či domácím másle.Máslový krém šleháme z másla a cukru v poměru 1:1. Při krátkém vyšlehání je krém hutný a mezi zuby jsou cítit krystalky cukru, což je nežádoucí. Správně našlehaný krém je bílý, nadýchaný a jemný. Máslový vaječný krém je velice lehký a jemný, připravuje se ze šlehaných vajec nad parou.
Krém z mascarpone a šlehačky
Připravíme si jedno mascarpone, dvě šlehačky (min. 31%), dva ztužovače šlehačky, podle chuti cukr krystal. Do mísy vložíme mascarpone, přidáme šlehačku, ztužovač a cukr. Směs šleháme metličkovým mixérem, dokud nevznikne tuhý krém.
Co mohu jíst večer : Vhodné potraviny:
- drůbeží maso.
- libové hovězí maso.
- ryby a mořské plody.
- mléko a mléčné výrobky.
- vařené vejce.
- výrobky ze sóji – tofu, tempeh.
- dušená a čerstvá zelenina.
- komplexní sacharidy v podobě pohanky, quinoi nebo amarantu.
Co jíst a nepřibrat : Omezte spotřebu tučného (sýry, maso, tučné mléčné výrobky…). Konzumujte dostatečné množství zeleniny a výrobků s vysokým obsahem vlákniny. Zvyšte příjem jídel s obsahem komplexních cukrů (rýže, luštěniny, kuskus, vločky…).
Jak udělat z Nutely polevu
Postup přípravy receptu
Nalámanou čokoládu nasypeme do mísy a zalijeme ji vařící smetanou. Za stálého míchání necháme čokoládu rozpustit. Po té získáme hladkou polevu. Připravenou polevou můžeme polévat, dorty, zákusky, pečivo, co Vás napadne.
Pokud se poleva srazí, napravíme ji opětovným zahřátím ve vodní lázni a postupným přilitím několika lžic vařící vody. Mícháme, dokud se poleva nespojí. Někdy pomůže i pár kapek oleje.Smíchejte olej, sůl a nastrouhaný nebo utřený česnek. Nechte společně provonět (hodinu i déle) a pak olej přeceďte. Plátky chleba pomocí mašlovačky lehce potřete ochuceným olejem a pečte na plechu vyloženém pečicím papírem v troubě při 200 stupních asi 10 minut. A hotovo!
Co s tvrdým pečivem : Využít můžete i zbytkové teplo v troubě po pečení. Z tvrdých rohlíků, housek, baget i toastového chleba pak na mlýnku nebo v robotu udělejte strouhanku, která se vždycky hodí. Uložte ji do dobře uzavíratelné nádoby. Strouhanku můžete udělat i z tvrdého chleba, hodí se na zahuštění gulášů a ragú.