Antwort Jak udělat z trička tílko? Weitere Antworten – Jak z trika udělat tílko

Jak udělat z trička tílko?
Rozprostřeme si tričko na rovnou podložku. Křídou naznačíme přerušovanou čáru asi 3 cm pod lemem trika u krku a zhruba 3 cm podél švu rukávů. Vše, co kouká ven, odstřihneme. Jednoduché tílko za hubičku je na světě.

  1. Oblíbené je v posledních letech taky vyšívání. A opravdu nemusíte vyšívat jen na ubrusy, dečky nebo polštáře.
  2. Malování na textil je jeden z nejsnadnějších způsobů, jak vyzdobit staré tričko.
  3. K tvoření využijte výtvarné potřeby určené k malování na textil jako jsou třeba fixy na textil.

Crop top bez stříhání: Nejjednodušší cestou, jak si vyrobit crop top, je vzít standardní tričko a zavázat na něm uzlík – vpředu, vzadu či na boku. Uzlík můžete nechat viditelný nebo ho schovat dovnitř. Pomoci si můžete gumičkami nebo šátky, které crop top zároveň ozdobí.

Jak zvětšit velikost trička : Sražené oblečení ponořte do vody a nechte namočené asi půl hodiny. Pak ho vyždímejte, přebytečnou vodu můžete vymačkat i mezi dvěma ručníky. Prádlo rozhodně neoplachujte studenou vodou! Snažte se oblečení co nejvíc roztáhnout a zatížit, po chvíli ho nechte na vzduchu přirozeně uschnout.

Proč se nosí tílko

Tílka jsou úspornější variantou trička a i když se vám to nezdá, i tílko můžete nosit v jakémkoliv ročním období, tedy i v tom zimním. V zimě je můžete nosit pod oblečením, budou vás chránit před ofouknutím, budou vás hřát i odvádět pot. V létě je pak můžete zcela bez obav nosit jako hlavní oděvní kousek.

Jak zmenšit výstřih u trička : Pokud se vám zdá výstřih příliš malý nebo příliš velký, začněte s úpravou tak, že k původní křivce průkrčníku v předním a zadním dílu narýsujete paralelní křivku ve vzdálenosti 1 cm, ne více. Celkové zmenšení o 1 cm je poměrně velká úprava, i když se to nezdá.

Ze starého oblečení můžete vyrobit užitečné předměty denní potřeby, jako jsou kuchyňské utěrky, odličovací tampony nebo dětské ubrousky. Použití starého oblečení k výrobě těchto každodenních předmětů vám pomůže snížit množství odpadu z domácnosti.

Po několika hodinách se poškodí a vy můžete vyhodit své nové milované bavlněné tričko. Na štítku vašich oblíbených bavlněných kousků se často dočtete, že je můžete prát do 60 ° C. Řiďte se pravidly – málo je někdy více. Doporučujeme vám bavlněné oblečení prát při teplotě 30 ° C, maximálně 40 ° C.

Co je to crop top

Mezi nejoblíbenější basic kousky v šatní skříni každé fashion milovnice patří jistě i crop top. Jedná se o krátký top, dosahující maximálně k pupíku. A právě tento kousek se vrací do módy. Praktický top kratší délky oceníš především přes léto.OVERSIZE TRIČKA LZE NOSIT NA NĚKOLIK ZPŮSOBŮ

Dostatečně dlouhé tričko můžete nosit i jako šaty. Případně si k němu obléknout legíny či džíny. Na procházku, na výlet, k vodě i do práce se bezpochyby hodí. V případě, že se vám bude zdát tričko až moc volné, popadněte pásek či šátek a jednoduše si jimi obepněte pas.Jak měřit

  1. Výška trika je vlastně nejdelší část trika, tedy od límečku až k dolnímu kraji.
  2. Šířku trika měříme pod rukávy, přes prsa. ( u pásnkého je to jedno kde, je po celé délce stejné)
  3. Třetí a poslední rozměr, délku rukávu, měříme od ramena dolů. Podobně změříte i tílko nebo sukni.


Zde můžeme shrnout, že pod košilí jsou nejvhodnější trička ze 100% česané bavlny, případně s malou příměsí elastanu. Materiál se může odlišovat svou gramáží tj. zjednodušené řečeno tím, jak je silný nebo tenký. Jako optimální gramáž pro celoroční nošení se uvádí cca 150 g/cm2.

Co nosit k teplákům : Ideální je, když si k takovým teplákům obléknete nějaké volnější stylové tričko s nějakým originálním potiskem. Dále se k teplákům hodí kožená nebo koženková bunda, plátěné tenisky, batoh, midi kabelka, crossbody s řetízkem.

Jak zakrýt velký výstřih : Když se jedná jen o úpravu výstřihu, je rada poměrně jednoduchá – vsadka. Může být z kontrastního úpletu, nebo naopak barva v barvě a nebo třeba z krajky, tak jako jsem si to pro sebe vymyslela já (krajku mám totiž moc ráda 🙂 ).

Jak překreslit střih z oblečení

Způsobů je několik. Ten nejkrkolomnější je asi ten, kdy si vezmeme vystřižený párový díl, na něj položíme střihový díl (papírový), našpendlíme a všechno křídou nebo mýdlem překreslíme. Tento způsob používám v trochu jiné variantě a to tehdy, když šiju z nějaké vzorované látky a potřebuji, aby vzor byl hezky sesazený.

Staré oblečení, které už něco zažilo, můžete vyhodit do speciálního kontejneru na textil. Z těchto kontejnerů se oblečení protřídí a následně poputuje například na charitu, do second handů nebo se zrecykluje. Oblečení, které dáváte do kontejnerů, by mělo být vždy suché, čisté a zabalené v tašce nebo pytli.V domácích podmínkách můžete nejen šít oblečení, kutit ze dřeva, plést a háčkovat, ale také tavit sklo, vypalovat keramiku, pájet kovy, vyrábět mýdla a dělat další úžasné věci.

Jak vybělit zašedlé tričko : Zašedlé prádlo nechte pár hodin namočené v lavoru s horkou vodou, do které přidáte citron nakrájený na plátky. Poté prádlo důkladně vyperte. Ocet prádlo změkčí, vydezinfikuje, a navíc ještě vybělí. Přidejte ho trošku do pračky místo aviváže, působí v podstatě stejně.